• BIST 103.200
  • Altın 196,867
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 14 °C
  • İstanbul : 18 °C
  • İzmir : 21 °C
  • Çankırı : 16 °C
  • Antalya : 19 °C
  • Eskişehir : 15 °C

Küslüğü Başbakan bitirdi

Küslüğü Başbakan bitirdi
Bu fotoğrafın arkasında Başbakan Erdoğan var!

Kulislere göre, Erbakan kardeşleri barıştıran sürpriz isim Başbakan Erdoğan. İddialara göre, Erdoğan, Fatih ve Zeynep Erbakan’ı ayrı ayrı görüşerek ikna etti.

Ankara kulisleri Erbakan kardeşleri barıştıran sürpriz ismi konuşuyor. İddiaya göre, kardeşler arasındaki mahkemelik olan küslük Başbakan Erdoğan’ın devreye girmesiyle son buldu. Kulislerde konuşulanlara göre, Başbakan, Zeynep ve Fatih Erbakan ile ayrı ayrı bir araya geldi ve barışmalarını rica etti. Bunun üzerine Fatih Erbakan, Başbakan’ı kırmayarak kız kardeşini aradı ve böylece sulh sağlandı. Başbakan’ın ikna edilmesinin ardından Erbakan kardeşler İstanbul’da birlik pozu verdiler. Kulislere düşen iddiaya göre, Erbakan kardeşler arasında bir süredir devam eden ve basına yansıyan miras kavgasına Başbakan Erdoğan’ın müdahalesi şöyle oldu:
 
İddia edildiğine göre, Başbakan Erdoğan, eski lideri, Milli Görüş camiasının efsane ismi Necmettin Erbakan’ın çocukları arasında çıkan miras kavgası haberlerinden rahatsızlık duydu.
 
Kardeşler arasında yaşananları yakından takip eden Başbakan Erdoğan, “Barıştırma” için devreye girme kararı aldı. Başbakan bunun üzerine Fatih ve Zeynep Erbakan’ı ayrı ayrı aradı ve ikisiyle de Ankara’da ayrı ayrı görüştü. Erdoğan, hem Zeynep hem Fatih Erbakan’a rahmetli babaları Necmettin Erbakan’ın isminin önemini hatırlattı, bu isme sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Erbakan ile uzun yıllar birlikte siyaset yapan Başbakan Erdoğan’la yaptıkları bu görüşmeler iki ismin de ikna olmasını sağladı, ardından, Fatih Erbakan da kız kardeşi Zeynep’i aradı.
 
Başbakan Erdoğan’ı kıramayan kardeşler daha sonra bir araya geldiler. Fatih ve Zeynep Erbakan’ın görüşmesine diğer kardeşleri Elif Erbakan Altınöz de katıldı. Kardeşler bu buluşmada İstanbul’daki toplantıda “birlik” pozu verme kararı aldı ve bu karar doğrultusunda geçen pazar günü Sinoplu Milli Görüşçüler Oluşumu’nca düzenlenen programa birlikte katıldı. Erbakan kardeşler, baba Necmettin Erbakan’ın doğum yeri olan Sinoplu Milli Görüşçüler Oluşumu’nun organizasyonuna katılarak anlamlı bir mesaj da vermiş oldular.
 
KAVGA NASIL BAŞLADI?
 
Milli Görüş’ün etkili isimlerinden Oğuzhan Asiltürk 11 Eylül 2011’de parti için toplanan ve miktarı net olarak bilinmeyen “cihat paralarının” eski Başbakan Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ve damadı tarafından zimmetlerine geçirildiğini iddia etmişti. Ardından da Erbakan’ın kızı Zeynep Erbakan, kardeşleri Fatih ve Elif Erbakan hakkında, babasından kalan malları üzerlerine geçirerek, mal kaçırdıkları iddiasıyla 6 Mart 2012’de Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda, Erbakan’ın vefatından önceki bir yıl içinde ve sonrasındaki dönemde Elif Erbakan Altınöz, Fatih Erbakan ve Mehmet Altınöz’ün banka hesaplarında çok ciddi artışlar olduğu ve malvarlıklarının süratle artmasına kadar birçok bilgi yer aldı.
 
Mehmet Altınöz’ün yine Elif Erbakan Altınöz ile evliliği sonrasında ve özellikle Altınöz’ün 2010 sonu ve 2011 içinde üzerine intikal eden Boğaz’da Kanlıca’daki yalı da var.
 
Yine Erbakan’ın malvarlığı içinde yer alan MİLDA Kağıt A.Ş. ve Konya Un Sanayi İşletmeleri ve Tic. Ltd. Şti.’nin asıl sahibi dolaylı olarak Erbakan olmakla birlikte, bu şirketlerin de emanetçi olarak 3. kişilerin üzerinde tutulduğu bildirildi.
 
MİLDA Kağıt A.Ş‘nin ortağı ve Erbakan adına emanetçi olarak hissedar olan “Mehmet Altınöz, Adnan Simit, Ali Vural, Beşir Darçın ve Osman Akgün, Erbakan’ın malvarlığını emanetçiler olarak üzerlerinde tutmuşlardır” iddiasıyla Erbakan ailesi içindeki maddi anlaşmazlık da suç duyurusu ile gün yüzüne çıktı.
 
İflas eden Öztay Tekstil de merhum Necmettin Erbakan’ın çocukları arasındaki miras kavgasında öne çıkan Kanlıca’daki yalı için dava açtı ve Fatih Erbakan’ın yalıda oturmasını mal kaçırmaya delil olarak gösterdi.
 
20 milyon 500 bin TL’ye satışa çıkarılan yalının muvazaalı olarak 1 milyon TL’ye damat Mehmet Altınöz’e devrinin iptali için açılan davada Beykoz Asliye Hukuk Mahkemesi, tapuya ‘Davalıdır’ şerhi koymuştu. Öte yandan aile içindeki huzursuzluğu ve kavgayı gidermek isteyen Erbakan Hoca’nın kurmayları Recai Kutan, Fehim Adak, Şevket Kazan ve Mustafa Kamalak da kardeşleri barıştıramamıştı
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim