• BIST 102.381
  • Altın 198,996
  • Dolar 4,7340
  • Euro 5,5428
  • Ankara : 27 °C
  • İstanbul : 24 °C
  • İzmir : 24 °C
  • Çankırı : 26 °C
  • Antalya : 24 °C
  • Eskişehir : 22 °C

"Memlekette çekememezlik var"

Memlekette çekememezlik var
"Kartal Bakışı" programının konuğu İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz oldu.

Çankırı İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz, Radyo Neşe ve Radyo Best’in ortak yayınında “Kartal Bakışı” programında Ufuk Demirel ile Fatih Kartal’ın konuğu oldu.

Yaklaşık iki buçuk saat süren programda Meclis Başkanı Osman Canbaz birçok konuda kendisine yönlendirilen soruları yanıtladı.
 
Yapılan işleri anlatma fırsatı verildiği için Radyo Neşe ve Radyo Best çalışanlarına teşekkür eden Osman Canbaz, bu tür programların toplumun bilgilenmesi için önemli olduğunu ifade etti.
 
KAYMAKAMLIK HARCAMAYI TAM OLARAK İZAH EDEMEDİ
 
Programda Osman Canbaz’a Kurşunlu ilçesinde bir okula yapılacak tadilatın meclis tarafından reddedilmesi sorusuna karşılık Osman Canbaz, “Meclisimizde hem partimizden hem de diğer gruplardan öğretmen emeklisi olan arkadaşlarımız var bu durum kesinlikle söz konusu bile olmaz. Gerçek bizi çok üzmüştür bu türlü haberler. İl Genel Meclisi her zaman eğitime destek vermiştir. Kurşunlu’daki olayda ise kaymakamlığın istemiş olduğu ödeneğin nereye harcanacağı tam ifade edilmemiştir. Sıkıntının da eğitimi aksatacak düzeyde olmadığından dolayı meclisimiz bunu kabul etmemiştir. Burada arkadaşlarımız haber dikkat çeksin diye böyle bir manşet atmışlar o kadar” dedi.
 
GAZETECİLER FAZLA RESMİ
 
Siyasetçilerin ve gazetecilerin memurlaşması konusuna da değinen Osman Canbaz, devlet memurlarının yapacağı işlerin belli kurallar içinde olduğunu ifade etti. Vatandaş ise siyasetçilerden daha fazla şey istediğine vurgu yaptı. Siyasetçilerin ve basının böyle bir sınırlı alanı olmadığına değinen Canbaz, “İnsanlarımız siyasetçilerden hiçbir şeyi bahane etmeden yerine getirmesini istiyor” dedi. Gazetecilerin ise fazla resmi olduklarından dolayı toplumun gereksinimlerini yerine getirememesinden dolayı memurlaştıklarını dile getirdi.
 
KUZKA, MERKEZLERİ BÖLGE DIŞINDA OLAN
FİRMALARA DA DESTEK VERECEK
 
Aynı zamanda KUZKA Yönetim Kurulu üyesi de olan Osman Canbaz Çankırı için neler yapıldığını anlattı. KUZKA’nın ilk olarak Çankırı’nın neye ihtiyacı olduğunu tespit ettiğini ve sanayi ile turizm alanında bütün bölgeyi desteklediklerini ifade ederken, Çankırı’da sanayi alanında iş yapan birçok firmanın bu desteklerden yararlandığını söyledi. Osman Canbaz bu yıl itibari ile KUZKA’nın sadece bölgede ki firmalara değil merkezleri bölge dışında olan firmalara da destek vereceğinin müjdesini verdi. 
 
BİZİM MEMLEKETTE ÇEKEMEMEZLİK VAR
 
Çankırı İl Özel İdaresi olarak yeni kurulan ve çalışmaları başlanan Yakınkent OSB için bütün imkânları sağladıklarını belirten Osman Canbaz, yeni OSB’nin Çankırı’ya büyük katkılar sağlayacağını söyledi. Çankırı’nın neden kendi içindeki yatırımcılar sayesinde kalkınmadığına değinen Canbaz, “Eğer Çankırılı bir yatırımcıya biz yardım etsek bazıları hemen devlet imkânlarını peşkeş çekiliyor demeye başlıyor. Dışarıdan birisi geldiğinde ise yine aynı kişiler yardım edilmesi gerektiğini söylüyorlar. Bizim memleketimizde çekememezlik var” diye konuştu.
 
GÖNÜL SARAYINDA DEĞİŞİKLİK YOK
 
Osman Canbaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız ile aralarındaki sıkıntının sorulması üzerine, son zamanlarda karşılıklı olarak profesyonel bir yaklaşım içinde çalıştıklarını söyledi. Vali ve genel sekreter ile bu konunun düzeltilmesi için yemekte bir araya geldiklerini Hasan Yıldız’ın yapılan hatayı telafi edeceğini söylediğini ancak bundan böyle gönül sarayında fazla bir şey değişmeyeceğini de söyledi.
 
BÜROKRATLAR 'ÇANKIRI'YA OSB OLMAZ' DEMİŞLERDİ
 
Milletvekillerinin çalışmalarına değinen Osman Canbaz, “Millet asaletini bilmezse, vekilleri motor gibi iteklemezse vekilleri sadece söz ile değerlendirmiş olurlar. Bir milletvekilimiz sanayici olması nedeniyle bütün bürokratların ‘Çankırı’ya OSB olmaz’ demesine rağmen yüreğini ortaya koyarak Çankırı’ya bir OSB kazandırırken, diğer vekilin ise Türkiye’nin geleceğini belirleyecek olan Anayasa Komisyonu’na başkan vekili olduğunu” hatırlattı. 
 
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
belediyeci
23 Ocak 2013 Çarşamba 09:56
neyin çekememezliği
makam arabalarını kendi özel işlerinize kullanan, gazilerle kıbrıs'a tatile giden belediyeci geçinen tayfa il genel meclisinde haksızlığın mimarı...
78.186.96.8
.
20 Ocak 2013 Pazar 20:42
.
İhalelerin il başkanlığında ya da belediye başkanlığında bitirildiği, yaran meclislerinin pavyona döndüğü, bimer'in başında şikayetlerin temelini oluşturanların çocuklarının olduğu canım çankırıda dedikoduyu da mahalle karılarının elinden de aldınız ya... yaşa varol osman başkan yaşa varol ak kurt
88.230.127.245
beee
19 Ocak 2013 Cumartesi 19:05
ne güzel anlamışsın
yaa inan senin gibi birinin kıymetini bu millet bilmiyoo... arkasından konuşmadığın birisi var mı? bu memleketin tek dedikodu ve çekemez birisi olan varsa o da sensin...
88.227.234.216
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim