• BIST 103.561
  • Altın 194,917
  • Dolar 4,6767
  • Euro 5,4847
  • Ankara : 27 °C
  • İstanbul : 24 °C
  • İzmir : 30 °C
  • Çankırı : 24 °C
  • Antalya : 29 °C
  • Eskişehir : 25 °C

Memura çifte ikramiye talebi

Memura çifte ikramiye talebi
Memur-Sen, milletvekilleriyle yarış ediyor!

Memurlar heyecanla toplu sözleşme görüşmelerinin tamamlanmasını beklerken; görüşme masasına zammın dışında, memurların bütçesini rahatlatacak birçok talep de yatırıldı. Bunlar arasında, bayram ikramiyesi ve evlilik ödeneğinin yanı sıra eğitimcilerle sağlıkçıları yakından ilgilendiren teklifler de yer alıyor. Memur-Sen, kamu görevlilerine, Ramazan ve Kurban Bayramlarında, bayram öncesi ödenen maaşlarıyla birlikte en yüksek devlet memuru aylığının (ek gösterge dahil) 2 katı tutarında bayram ikramiyesi ödenmesini istedi. Bu talep kabul gördüğünde, memurun eline yılda 2 kez toplu para geçmiş olacak.

ZAM PAZARTESİ'YE
Öte yandan hükümet, 14 Mayıs Pazartesi günü zam teklifini sendikalara bildirecek. 8-9 Mayıs'ta görüşülen sendika hizmet kollarının talepleri ile konfedarasyonların genel taleplerinin incelenmesi için Maliye Bakanlığı koordinatörlüğünde kurulan komisyon çalışmalarına dün başladı. Hükümet, bütçe imkanları çerçevesinde sendikaların taleplerinin hangilerinin uygulanabileceği konusunda bu komisyondan gelen rapor doğrultusunda karar verecek. Pazartesi günü de sendikalara tekliflerini sunacak. Taleplerden bazıları yandaki tabloda bulunuyor.
 
EVLİLİK ÖDENEĞİ ŞART
Memur-Sen, dünyaevine giren memurun yanı sıra, çocuğu evlenen memur için evlilik ödeneği verilmesini istedi. Talep uygun görülürse, memura ilk evliliklerinde ve ilk defa evlenen çocukları için ödenek verilecek. Kamu görevlileri ilk evliliklerinde en yüksek devlet memuru aylığının 5 katı, ilk evlenen çocuklarında ise en yüksek devlet memuru aylığının 2 katı ödenek alabilecek
Etiketler: , ,
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Mahmut
12 Mayıs 2012 Cumartesi 13:13
masa
memursen masaya oturan taraf ve o masadan eli boş kalkacak.tamamen şov ve üye tutanakları sayımı öncesi güya biz her şeyi yaptık manevrası. 6 aydır memuru sallayan hükümet bakın görün komik bir zamla geçiştirecek.
85.98.166.207
ARİF YÜKSEL
12 Mayıs 2012 Cumartesi 09:32
Teklif güzel de, sonuç önemlidir.
Memur-Sen'in; Memurlarımıza yıl da 2 maaş ikramiye verilmesi teklifi çok güzel, ancak sonuç da olumlu karar çıkacağına pek ihtimal vermiyorum. Memur zammının, Maliye'yi kara kara düşündürdüğü bir ortamda, memurlarımıza 2 ikramiye verilmesi bana pek inandırıcı gelmiyor. Memur sendikalarının gücünü, 21 mayıs 2012 tarihinde hep birlikte göreceğiz
85.110.55.241
ARİF YÜKSEL
11 Mayıs 2012 Cuma 16:35
Grevsiz toplu sözleşme hakkı olmaz.
Memurlar ile Memur Emeklilerine 2012 ve 2013 yıllarında yapılacak maaş zamları ve bazı sosyal haklar verilmesi çalışmaları sona yaklaşmaktadır. Toplu Sözleşme hakkı verilirken, memurlara grev hakkı verilmemesi büyük eksikliktir. Çünkü çalışanların, işverene karşı kullanacağı en büyük silahı grev hakkıdır. Sonuçta çıkacak zam oranı; yıllık % 8'dir.
85.110.55.241
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim