• BIST 101.090
  • Altın 200,828
  • Dolar 4,7878
  • Euro 5,6116
  • Ankara : 25 °C
  • İstanbul : 23 °C
  • İzmir : 26 °C
  • Çankırı : 23 °C
  • Antalya : 25 °C
  • Eskişehir : 17 °C

Meraklıysanız gelin parti kurun!

Meraklıysanız gelin parti kurun!
Başbakan Erdoğan'ın grup toplantısında yaptığı konuşma..

Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan, Cemaat'e çok meraklıysanız gelin parti kurun' dedi.

İşte konuşmasından satır başları:

Cumartesi günü Van'da askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.18 askerimize de acil şifalar niyaz ediyorum. Medine'de otelde çıkan yangında 17 kişi hayatını kaybetti 130 kişi yaralandı. Orada hayatını kaybeden kardeşlerime Allah'tan rahmet diliyorum. Bosna Hersek'teki olayları dikkatle izlediğimizi ifade ediyorum.

Yapılan düzenlemeyle artık yurtdışındaki Türk vatandaşları da oy kullanabilecek. Almanya'da da hazırlıklar belli aşamaya geldi. Oy kullanılabilecek alanlar belirlendi.

200 KADAR TAPUYU SAHİBİNE DAĞITTIK
Kıbrıs'ta yeni bir sürece doğru gidiyoruz.İnşallah şu anki noktadan geri adım atılmaz.böylece Kıbrıs sorununu da çözmüş oluruz diye inanıyorum. İstanbul’da Okmeydanı’ndaki tapu sorununun çözümüne yönelik ilk adımı attık. 200 kadar tapuyu hak sahiplerine dağıttık. Cumartesi günü İstanbul Kartal’da inşa edilen 20 kavşak ve yolun açılışını gerçekleştirdik. Pazar günü ise Eyüp Alibeyköy’de Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattının temelini attık. 201 erguvan otobüsü, yani renginden dolayı erguvan. Engelli vatandaşlarımız için her türlü donanıma sahip, çok çok modern olan otobüsü hizmete aldık. Yarın yine önemli bir açılış gerçekleştiriyoruz. Ankara büyükşehir belediyemizin başlattığı, ulaştırma bakanlığımızın tamamladığı Batıkent-Sincan metro hattı artık açılma aşamasına geldi. Yarın Sincan’da İspanya Başbakanı’nın da katılımıyla inşallah bu hattı artık hizmete alıyoruz. Birileri laf üretir biz hizmet üretiyoruz.

Bu seçimin özel bir yeri var. Amaçları AK Parti'nin oyları nasıl düşer. Öyle bir çalışacaksınız ki 30 Mart seçimlerinden çok daha güçlü çıktığımızı ispatlayacaksınız. 30 Mart yerel seçimlerine 47 gün kaldı. Seçim çalışmalarımızı belli ölçüde tamamladık.

Başörtülüsün sen buraya gelemezsin demişler, bidon kafalısın demişler. Bu ülke yakın zamana kadar bunları yaşadı. Yıllarca cefakar Anadolu insanına başörtülüsün, köylüsün, makarnacısın dediler.

Bu ülkede hep medyanın dediği oldu. 11 yıl öncesine kadar medya hükümetlerin bile fonksiyon icra ediyordu.

Tarihte milli irade bu kez güçlendi.Millet ilk kez devletiyle buluştu. Asrılardır ötelenen, insan yerine konulmayan millet ilk kez AK Parti döneminde değer gördü.

Bu istikrarsız tezgahı biz bozduk elbette bunu hazmedemiyorlar. Bunlar sizin dirinizi değil ölünüzü seviyorlar. Bu ülkede kararları artık milletim veriyor bundan rahatsız oluyorlar.

Azınlığın güvencesi biz oldu. Bugüne kadar hiçbir zaman hakları verilmedi.

Bu ülke artık sermaye ve faiz lobileri tarafından idare edilemez. Türkiye dışarıdan yönetilecek bir ülke değildir. Gelsinler siyasetle mücadeleyi Türkiye'de versinler.

Milletle aynı yolda yürümüyorlar. Millet bunların arkasında değil karşısında.

17 Aralık sonrası mücadelemizi yeni bir istiklal mücadelesi olarak görüyoruz. 17 Aralık saldırısı sadece AK Parti'yi hedef almadı milleti de hedef aldı. Yıkmak istiyorlar yapmak değil.

AKP gitsin hükümet gitsin diyorlar. Yerine yoksulluğu, yolsuzluğu, kaosu öneriyorlar.

CHP iradesine bu süreçte ciddi bir şekilde ipotek konuldu. Gizli ses kayıtları, gizli görüntülerle kayıt altına alındı.

HODRİ MEYDAN DİYORUM
Baykal olayının arkasında paralel yapı vardı açıkça ilan ediyorum. Şimdi onlar arasın. Buradan hodri meydan diyorum. Ellerinden ne geliyorsa yapsınlar.

SİZİ KİM NEYLE TEHDİT EDİYOR
HSYK düzenlemesine neden karşı çıktınız? Paralel yapıyla ilgili neden ağzınızı bıçak açmıyor. İnternet düzenlemesinin yanında neden bulunmuyorsunuz? Sizi kim neyle tehdit ediyor açıklayın.

CHP Genel Başkanı yardımcısıı bu şekilde düşmedi mi kim engelledi bunu biz engellemedik mi? MHP'de de aynı şey olmadı mı? Kim durdurdu biz durdurmadık mı?

Bir ses kaydının engellenmesi 5 gün sürüyordu. Biz şimdi diyoruz ki TİB buna hemen müdahale eder. İtibar suikasti yapılıyodu.

İnternetteki görüntülerinden dolayı intihar edenler var. ABD'de Twitter üzerinden 'ABD'yi yok edeceğiz' diyen iki İrlandalı geceyi hapishane de geçirdiler.

Siber zorbaların cirit attığı bir düzen var. Çocuklarımızı gençlerimizi korumanın yanında siyaseti ve milli iradeyi korumaya çalışıyoruz.

Evinde çocuğu olan hiçbir insan bu düzenlemeye karşı çıkmaz. CHP ve MHP gibi siber zorbalığa maruz kalmış gibiler buna karşı duramaz. Duruyorlarsa orada bir tehdit var demektir.

Biz bugün iktidarız olur da iktidar olmazsak sahibine teslim ederiz.

BUNU BURDAN AÇIKLIYORUM
Bunu da buradan açıklıyorum. Mersin’de Vali'den belediye başkanına, bütün partiler dinlenmiş ve kaydedilmiş. Sadece benim değil, cumhurbaşkanının değil, bakanların, sanatçıların, gazetecilerin görüşmeleri dinlenmiş, şantaj için kullanılmış.

Bir Müslüman Müslüman kardeşinin zaafını araştırır mı? Bir insan diğer bir insanın mahremine girer kaydeder mi? Yapılanların vicdana sığan yanı var mı? Bu yapı içindeki temiz arkadaşlarıma sesleniyorum.

TÜSİAD'A CD GÖNDERMESİ
Örgütün lideri ABD'den birilerinin izlendiğini, bu kişinin takip edildiğini ve bunun engellendiğini iddia ediyor. Gazeteciler, hukuk, yargı bunu hiç görmüyor. Her meselede konuşan o malum işveren örgütü neden sesini çıkarmadı. Çünkü onların da cd'leri var.

Devlet imkanlarını kullanarak fişleme yapmışlar illegal izlemeler kayıtlar yapmışlar. Bir tanesi Azerimiş. Yazarmış . Bunlarda yalan meşrudur takiye meşrudur. Basın Enfermasyon Kurumu sizin basın kartınızı uzatır veya uzatmaz irade onlara aittir.

NE TWEET OKURUM NE TWEET ATARIM
Buradan izin alınır benimle ilgili tweet atmış haberim yok ne tweet kullanırım ne tweet atarım ne takip ederim bu kadar boş zamanım yok tweet kullananlara hakaret etmiyorum ama bu kadar boş zamanım yok. Her ahlaksızlığı her hukuksuzluğu dini görünüm altında mübah hale getirmeye çalışmışlar. Bir Müslüman Müslüman kardeşinin zaafını araştırıp kaydedip bunu kullanır mı? Bir Müslüman diğer insanın mahremine girip bunu yayabilir mi? Yapılanların dine imana vicdana insafa sığar yanı var mı? Başını iki elinizin arasına alın Rabbimizin hükmüne yönelim. Siz düşünmez misiniz? Örgütün lideri Amerika'dan birilerinin izlendiğini bu izlenme bilgisinin bunu engellediğini gece yarısı bunlar takip edildiğini buna benzer vakaların kendisinde olduğunu söylüyor. Bazı gazeteciler duymadı görmedi, hukuk yargı görmüyor. Bunlar suç teşkil etmiyor mu? Malum iş veren örgütü ağzını açmadı çünkü onların da kasetleri var. Bir savcı sen orada ne yapıyorsun diye dava açmadı. Artık yeter yetti. Madem onlar yazıyor, dinliyor, onlar çiziyor biz de hem konuşacağız hem adımlarımızı atacağız. Neler var neler.

ARTIK YETER YETTİ
Artık yeter yetti. Madem onlar konuşuyor, ülkemizi idare etmeye çalışıyorlar biz de cesaretle üzerine gideceğiz.

Ameliyatımızı bile gündem konusu yapıyorlar. Beddua bile tutmadı diyor. Demek ki diyor iyi Müslüman değilsiniz. Bu meselenin kökü 80 darbesidir.

Bu yapı içindeki bazı hanım kardeşlerim evleri dolaşıyorlar. Sizin de kapınıza gelirlerse onlara şunu söyleyin; 'biz halimizden memnunuz. Bu işe çok meraklıysanız partinizi kurun da gelin' deyin.

Tek de kalsak demokrasiyi, sandığı, şerefimizle savunmaya devam edeceğiz.

Etiketler: ,
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim