• BIST 102.258
  • Altın 190,236
  • Dolar 4,5836
  • Euro 5,3954
  • Ankara : 14 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Çankırı : 10 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 14 °C

Meydan dersane mağdurlarıyla dolu

Meydan dersane mağdurlarıyla dolu
Faaliyetini sonlandıran dersaneden hizmet alan ve alamayan öğrenci velileri, ödemiş oldukları senetleri bir kez daha ödemeyle karşı karşıya.

Çankırı’da uzun yıllardır faaliyet gösteren Birey dersanesinin faaliyetini sonlandırması ile birlikte yaşanan bazı olaylar birçok öğrenci velisini zor durumda bıraktı.

Haber merkezimizin elde ettiği bilgilere göre Atatürk Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren Çankırı Birey Dersanesinin faaliyetlerini sonlandırması ile birlikte, öğrenci velilerinin çocuklarının öğrenim bedelli olarak dersane yönetimine verdikleri senetler, bugünlerde birçok öğrenci velisinin başını ağrıtır boyutlarda.

Çocuğunu 2007, 2008 ve 2009 yıllarında adı geçen dersaneye kayıt ettiren velinin, o günlerde verdiği senetleri, borcunu ödemiş olmasına rağmen geriye almaması, ödenmiş senetlerin bugün üçüncü şahıslarca yapılan “ödeme takibi” ile karşı karşıya kalmasına sebebiyet vermekte.

Bunun yanı sıra yeni kayıt yaptıran ancak kendilerine taahhüt edilen hizmeti alamayan öğrenci velileri de verdikleri senetlerin ödenme talebine itirazları da kendileri açısından henüz olumlu sonuç doğurmuyor.

Edinilen bilgilere göre hizmetini sonlandıran dersanenin ortaklarından C.U ve M.E’nin piyasadan kaybolması, mağdur öğrenci velilerinin de karşılarında muhatap bulamaması yaşanan olayı daha da karmaşık  hale getiriyor.

Dersane mağdurlarının yaşadığı rakamsal boyutun 500 bin tl’nin üzerinde olduğu da edinilen bilgiler arasında.

ÇANKIRI BELEDİYESİ DERSANE HİZMETİ VERECEK

Öte yandan Sözcü18 Haber Merkezine ulaşan son bilgiye göre Atatürk Bulvarı üzerinde verdiği dersanecilik hizmetini sonlandıran Birey Dersanesi'nin bulunduğu yeri, Çankırı Belediyesi "dersane" olarak kullanacak.

Ekonomik nedenlerden dolayı dersaneye gidemeyen öğrencilere öncelik verilecek projede, belediyenin "eğitim" hizmetini dışarıdan alarak bu hizmeti yerine getirecek.

Çankırı Belediyesinin mevcut adreste tadilat çalışmalarına başladığı ve kısa süre içerisinde 200 ila 400 öğrenci arasında kayıtlara başlayacağı öğrenildi.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
öğretmen bey
16 Ağustos 2011 Salı 08:50
öğretmenlerin parası
Biz de dersane öğretmenleri olarak bu dersanenin hem eski hem de yeni yönetiminden aylıklarımızı alamadık. Sadece öğrencileri değil öğretmenleri de mağdur eden, dersanecilikle uzaktan yakından ilgisi olmayan böyle bir kurumun kapanmış olması Çankırı adına büyük bir nimettir. Belediyeye şimdiden kolaylıklar diliyorum.
88.231.174.118
mağdur
16 Ağustos 2011 Salı 01:13
mağdur
herşey yalan dolandı orda.d hoca gelmeyince kaza yapardı veya biri hastlanırdı.d. kitaplar çakmaydı.d.d öğretmenler değişip dururdu.d.d denemeler fotokobiydi.d.d.d ama 2 tane kayıt odasına girince söylediklerine herkes inanırdı walla.d.d adamlar profesör olmuş kandırmada.d.d
78.165.168.161
ibrahim
15 Ağustos 2011 Pazartesi 11:13
geniş düşünmek
Bir çok ilde belediyeler çok başarılı dershane hizmeti vermektedir... İmkanı olmayan öğrencilerimizin faydalanması güzel değil mi... Çankırının eğitim seviyesine kültürüne katkı sağlamsı için yapılan bir hizmetten bir kişiye bile vesile olunması neden taktir edilmesin... Diğer eğitim hizmetleri veren kurumlar Kendi kurumları içinde çok başarısız ve ciddi proplemleri varken belediyenin böyle bir hizmeti daha başlamadan istemezük sadalarınıı anlamak çok zor...
78.165.118.248
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim