• BIST 97.859
  • Altın 145,775
  • Dolar 3,5783
  • Euro 3,9984
  • Ankara : 21 °C
  • İstanbul : 23 °C
  • İzmir : 20 °C
  • Çankırı : 24 °C
  • Antalya : 22 °C
  • Eskişehir : 18 °C

Meydanı olmayan Çankırı'ya 'meydan saati'!

Meydanı olmayan Çankırıya meydan saati!
Çankırı Belediye Başkanı Dinç, bu günlerde 'bedava mezar bulsa içine girecek'
Çankırı'ya ilk kez gelenlerin 'Bu şehrin meydanı neresi?' diye sordukları soru henüz yanıt bulamamışken, belediye önüne dikilen 'bedava saat' Belediye Başkanı İrfan Dinç'in gurur kaynağı oldu.
 
Görevde bulunduğu 10 yıldan bu yana Çankırı Belediyesi kaynaklarıyla şehre yapması gereken hizmeti yerine getiremeyen AK Parti'nin Belediye Başkan adayı İrfan Dinç, başta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek olmak üzere İstanbul ve diğer büyük şehir belediye başkanlarının 'ulufe'leriyle günü kurtarmanın gayretinde.
 
Son olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Başkent'te çeşitli ilçelerin meydanlarına koyduğu saatlerden bir tanesini, Çankırı'da anket çalışmalarının yapılacağı günün öncesi alel acele belediye önüne koyduran AK Parti'nin belediye başkan adayı Dinç, ortaya çıkan garabete aldırmadan sokaktaki insana dönüyor ve "İşte size hizmet! Kim demiş benim Çankırı'da taş üstüne taş koymadığımı! Alın size Meydan saati! Dönün dönün bakın! Başkanınız ömrünü size hizmete adamış siz başkanınıza 1 oyu çok mu görüyorsunuz?" mesajı vermekte...
 
cansaati-cankiri-01.jpg
 
SAHİ ÇANKIRI'NIN TARİHİ SAAT KULESİ NE ALEMDE?
VAR MI BİLENİNİZ...

 
19. yüzyılın ortalarında Sultan II. Abdülhamit tarafından Çankırı'ya gönderilen kare planlı ve dikdörtgen gövdeli olan kule bir platform üzerine oturan saat, 15 metre yüksekliğinde. Üst kısmında balkon ve dört  yönünde saat kadranları bulunan 'saat kulesi' yıllardır kaderine terkedilmiş bir vaziyette durmakta.
 
10 yıldır Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan AK Parti'nin Belediye Başkan adayı İrfan Dinç, hazırlanacak bir proje ve sonrasında ortaya çıkacak bütçe ile Çankırı'ya kazandıracağı böylesi özgün bir iş dururken, işin kolayına kaçarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek'in 'başımızın gözümün sadakası olsun' niyetiyle gönderdiği, her tarafı 'zevksizlik' kokan bir ucubeyi olmayan meydana monte edebiliyor!
 
Ve bu icraatin adı da 'Çankırı'ya hizmet' oluyor... Öyle mi?!
 
Durmak yok! Çankırı'yı ve Çankırılı'yı uyutmaya devam...
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
ercaN
17 Aralık 2013 Salı 21:01
yapılana bişey denmiyor
yapılana bişey denmiyor ama hala kaldırımlar yapılmadı. kaç can gitti acelesi mi vardı yapsın acil olanı saat sonra olsa ne olur çocuklarımız ve bizler kaldırımlardan yürüyemez olduk bence hizmet değil yapılan şeyler eziyet
78.163.235.222
ahmet can
17 Aralık 2013 Salı 15:26
Ucube
hangi devirde yaşıyoruz anıt olarak saat dikiyorsun herkesin cebinde telefonda saat var ve ağaçların arasında gözükmüyor ve bir şeye benzemiyor. çankırı'ya yakışmıyor köy mü burası?
212.156.67.62
çankırı sevdalısı
17 Aralık 2013 Salı 11:34
emeğe saygı
siz ve sizin gibi insanlara hep acıyorum siz saygıyı ve kişiliği kaybetmiş yani asimile edilmiş insanlar olarak benim size göstermiş olduğum saygı çerçevesinde yazmış olduğum yorumları hakaret niteliğine taşıyıp yorumlarımın altına not düşüyorsunuz ben bir okuyucuyum eleştiri ve yorum yapmak illaki benim doğal hakkım ama sizin bu tavrınız ve yaklaşımınız ne kadar hoş onu bilemiyorum tabi.
88.250.18.187
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 539 871 23 98 | Haber Yazılımı: CM Bilişim