• BIST 103.328
  • Altın 193,733
  • Dolar 4,6527
  • Euro 5,4829
  • Ankara : 13 °C
  • İstanbul : 18 °C
  • İzmir : 21 °C
  • Çankırı : 11 °C
  • Antalya : 22 °C
  • Eskişehir : 11 °C

MHP Çankırı il başkanlığına İsmail Hakkı Esen de aday

MHP Çankırı il başkanlığına İsmail Hakkı Esen de aday
Gazeteci Çetin Kapdan'dan sonra MHP Çankırı İl Başkanlığı koltuğuna 3'üncü aday çıktı.

MHP Çankırı Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili İsmail Hakkı Esen, 15 Şubat'ta yapılacak MHP Olağan İl Başkanlığı yarışında il başkanı adayı olduğunu açıkladı. 

İsmail Hakkı Esen partisinin il binasında yaptığı toplantıda, Türkiye'nin ekonomik olarak dizlerinin üzerine çökertildiğini ve küresel güçlerin siyasi dayatmalarını ve her türlü isteklerini rahatlıkla hayata geçirebildikleri bir duruma geldiğini söyledi.

Terör maşalarının ülkenin dört yanında Türk milletine adeta meydan okuduğunu anlatan Esen, "Devleti ve milleti yüceltmekle memur olanlar ne yazık ki sadece kendi mal varlıklarını yüceltmeyi kendilerine bir görev bir misyon kabul etmişlerdir. Ve yolsuzlukları apaçık meydanda olan 4 eski bakanı yüce divana gitmekten kurtarmışlardır. Bu nasıl biz vicdandır sizlere sormak istiyorum. 'Çalıyor ama çalışıyorlar' tabirinin acaba yüce dinimiz İslam’da ve kitabımız Kuran’ da bir yeri var mıdır? Bütün bu gelişmeler, Türk milletinin bütün fertleri gibi şahsımı da etkilemiştir. Aldığım siyasi terbiye gereği ve sorumluluk sahibi bir ülkücü olarak, bugüne kadar çeşitli kademelerinde görev yaptığım partimin tabanı ile istişare ettim" dedi.

Esen sözlerinin devamında "İlçe kongrelerimizde birlik ve beraberlik içerisinde başlayan kongre sürecimiz il kongresinde de aynı şekilde devam edeceğinden kimsenin kuşkusu olmamalıdır. 15 Şubat tarihinde yapılacak olan kongrede kaybeden hiçbir aday olmayacak, kazanan ise hareketimiz ve milletimiz olacaktır" ifadelerini kullandı.

Kongrede aday olarak bayrak yarışı mücadelesi vereceği arkadaşlarına başarılar dileyen Esen, milletvekili adaylarını önseçimle belirleyecekleri vaadini de verdi.

İl Başkanı Yusuf Naci Bayındır da 15 Şubat'ta yapılacak il kongresinde kaybedenin olmayacağını, kazananın ise MHP teşkilatları olacağını belirtti.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
HÜSEYİN ÇAKIR
14 Şubat 2015 Cumartesi 01:50
01:50
ÇANKIRI: MHP İL BAŞKANLIĞI SEÇİMİ; Çankırı MHP il başkanlığı için Çankırı’nın bağrından çıkmış Ülkücü ve yâran (TÜRK İSLAM) ahlakı almış, bu kültürle yetişmiş birbirinden güzide şahsiyetler, Kendilerini MHP il Başkanı seçtirmek ve 5000 şehidimiz kanı olan “O” koltukta oturmak için bu göreve talip değiller... Birbirinden güzide şahsiyetler, Türkiye’nin içinde bulunduğu, kaos, kargaşa, Andımızın kaldırıldığı, Türk Milliyetçiliğinin ayaklar altında çiğnediği, okulların yakıldığı, TÜRK BAYRAĞININ dalgalandığı direkten indirilip çiğnendiği, Güneydoğuda, Askerlerin kışlaya, Polisin karakola hapsedildiği bir ortamda, PKK’nın kendi kurumlarını kurduğu,"ÖÇALAN'LI" paralarının basıldığı, özerklik ilan edip, Çanakkale’de 253.000 şehidin kanları ile kurulan TÜRK devletinin bölünmesiyle karşı karşıya kaldığı bir ortam MHP il başkanlığına talipler. Sorumlulukları ağır veballeri büyüktür. Seçim sonucunda, Çankırı kazanacak,Türkiye kazanacak, Bu değerli şahsiyetlerin, Yolları, alınları ve bahtları açık olsun, Cenab-ı Allah da yar ve yardımcısı olsun ve ayrı ayrı başarılar dilerim,
88.253.185.49
selahattin
12 Şubat 2015 Perşembe 22:24
22:24
mhp il başkanı ilçe başkanını değiştirmek isteğinde ne kadar haklıymış ..şimdi ortaya çıktı. hocanın kıymetini bilemedik özür diliyoruz..
88.250.58.232
leplep
10 Şubat 2015 Salı 09:56
09:56
seçilen başkanın acilen İlçe yönetimlerini değiştirmesi lazım
88.250.56.121
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim