• BIST 102.410
  • Altın 187,721
  • Dolar 4,5497
  • Euro 5,3359
  • Ankara : 19 °C
  • İstanbul : 18 °C
  • İzmir : 24 °C
  • Çankırı : 14 °C
  • Antalya : 30 °C
  • Eskişehir : 15 °C

MHP 'Rabia Parkı'ndan çark mı ediyor?

MHP Rabia Parkından çark mı ediyor?
Çankırı Belediye Meclisinde AK Parti ile birlikte 'Evet' oyu kullanan MHP Belediye Meclis Grubu sıcak saatlerde yeniden toplanıyor.
Çankırı Belediye Meclisi'nin Kale'de İrfan Dinç başkanlığında gerçekleştirdiği son meclis toplantısında alınan karar gereği Belediyenin açılışını yaptığı parka "RABİA" ismi verilmişti.
 
Parka verilen bu isim, başta Gazi ve Şehit Aileleri Derneği olmak üzere çok sayıda Çankırılı'nın tepkisine neden olurken, parka isim kararının Belediye Meclisi'nden AK Parti ve MHP'li meclis üyelerinin ortaklaşa verdikleri kararla çıktığı öğrenildi.
 
MHP'Lİ MECLİS ÜYESİNDEN ŞAŞIRTICI İFADELER!
Çankırı Valisi Vahdettin Özcan'ın da parkın açılışında AK Partili milletvekili, belediye başkanı ve il başkanı ile birlikte ortaklaşa yaptığı "R4bia" selamı kamuoyunu iyiden iyiye hareketlendirmesiyle birlikte tartışma alevlendi.
 
Çankırı'nın yakından tanıdığı yazar Ömer Sağlam, haberiniz.com'daki köşesinde kaleme aldığı "Rabia Parkı ve Ülkücü şehrin İhvancı valisi!" başlıklı yazısında kararın altında 'EVET' oyu olan MHP'li Meclis üyelerinin düşüncelerini okuyucuyla paylaşıyor.
 
Yazar ile MHP'li Meclis Üyesi (adı tarafımızda saklı) arasında geçen RABİA diyaloğu yazıda şöyle yeraldı:
 
"M.Ü (MeclisÜyesi): MHP'li üyeler olarak hepimiz EVET dedik. Söz konusu karar oybirliği ile çıktı! -MHP'liler, 'Raia't-üz-Zehra' isimli kadın evliyanın isminin parka verilmesine karşı çıktı' şeklinde partimiz aleyhine propaganda yapılmasından ve bu propagandanın MHP'ye oy kaybettirmesinden çekindik. Onun için de karara EVET dedik. Hesabını vermeye de hazırız...
 
Ö.S: Beyefendi tarihte Rabia't-Zehra isminde bir kadın evliya yoktur. O bahsettiğiniz kişi Rabia't-ül Adeviye'dir...
 
M.Ü: Her neyse, kendisi evliya imiş!
 
Ö.S: Peki, siz buna gerçekten inandınız mı? Rabia't-ül Adeviye, aslında Mısır'da iktidardan uzaklaştırılan dinci İhvan-ı Müslimin Partisi'nin üs haline getirdiği cami ile bu camiye açılan ve İhvan'ın gösteri yaptığı meydanın adıdır. Bunu bilmeniz gerekirdi. Anlaşılan sizi kandırmışlar. Böyle bir zamanda parka böyle bir ismin verilmesi yanlıştır. Şimdi sizin hakkınızda -MHP'liler AKP'nin kayığına binmişler- şeklinde propaganda yapacaklardır. Bu da MHP'ye oy kaybettirecektir. Buna hazır mısınız...
 
M.Ü: Siz ne demek istiyorsunuz?
 
Ö.S: Ben bir şey demek istemiyorum. Sadece bir ihtimalden bahsediyorum...
 
M.Ü: Kim ne derse desin, biz kararımızı öyle verdik. Sorarlarsa cevabını veririz..."
 
MHP 'RABİA' KARARINDAN ÇARK MI EDİYOR?
Yaşanan gelişmelerin ardından MHP Belediye Meclis Grubu'nun önümüzdeki sıcak saatlerde İl Yönetimi ile biraraya gelerek konuyu tekrar masaya yatıracağı ve daha önce belirtildiği gibi alınacak yeni karar doğrultusunda, Kale'de yapılan meclis toplantısında alınan kararla ilgili olarak kesin olmamakla birlikte olası bir 'tashihi karar'a gidebilecekleri yönünde bilgilere ulaştı.
 
Yaşanan olaylara ve de gelişmelere bakıldığında ister istemez şu soruyu sorma ihtiyacı hissediyoruz:
 
- MHP, Rabia Parkı konusunda daha önce verdiği karardan U dönüşü mü yapıyor?
 
Bekleyelim ve de görelim.
 
 
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
HASAN
20 Eylül 2013 Cuma 14:37
yapılan mı yok edilen mi fazla
Küçük bir park yapıldı gürültüsü hala devam ediyor. Sayın başkan önceki başkanlar tarafından yapılan parkları ya ihmal ederek ya da inşaatlar yaparak yok etti. iddia ediyorum yok ettiği parklar yaptıklarından fazla.
85.110.75.227
HAMDİ
20 Eylül 2013 Cuma 13:02
kötü idare
Çankırı'da park açılışı bile sorun, siz varın gidin artık gerisini tahmin edin. Başkan parkın adını önce şehit üsteğmen Hakan Kandemir adını vermek için söz veriyor birden çark ediyor Rabia adını veriyor tabi ortalık karışıyor. Boyalca köprüsüne Başbakanın adı veriliyor. Etrafındakilerden hiç biri bu başbakana saygısızlık demiyor. Araç sayısı hızla artıyor belediye trafiği rahatlatmak için yolları daraltıyor. Çankırı'da kafayı yemek çıldırmamak elde değil. Kiralar ev fiyatları almış başını gidiyor, toki her ili rahatlatırken Çankırı'ya bir türlü melhem olamadı. Başbakan Çankırıyı duy artık!
85.110.75.227
yiğit
20 Eylül 2013 Cuma 08:37
bu kafayla devam
çankırının, en başta yok olmak üzere bir çok sorunu var. mesela bir şehirde akşama kadar su kesilir mi? benim bildiğim suyu kesecekseniz 1-2 saatliğine keser tamiratını yaparsınız. sabah 8 den akşam 6 ya kadar kesmek ne demek? yolların hali berbat, ufacık şehirde trafik sorunu var şaka gibi! kiralık ev yok, yurt yok kalacak. 600 tl den aşağı kiralık ev yok, asgari ücretli ya da düz memur ne yapacak buraya tayin gelince. o kadar öğrenci nerede kalacak? bunları düşünen yok, tüm sorunumuz rabia parkıymış. bunlar hala park muhabbetinde. yazıklar olsun.
78.186.123.253
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim