• BIST 102.794
  • Altın 189,138
  • Dolar 4,5435
  • Euro 5,3739
  • Ankara : 17 °C
  • İstanbul : 23 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 17 °C
  • Antalya : 28 °C
  • Eskişehir : 17 °C

MHP'de deprem! Çankırı dahil 5 il görevden alındı

MHP'de deprem! Çankırı dahil 5 il görevden alındı
biyiksizlar.co adlı sitede yer alan habere göre, Eskişehir, Karabük, Manisa, Ardahan ve Çankırı İl teşkilatlarının görevden alındığı belirtildi.

biyiksizlar.co adlı sitede; 'Bayram tatili beklenmedi' başlığıyla verilen haberde; Milliyetçi Hareket Partisi'nde Lider Devlet Bahçeli'nin en son bayramlaşma programında dile getirdiği "arınma mevsimi" başladı. Şu ana kadar toplam beş il yönetimi görevden alındı. Genel Merkeze yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre pek çok il ve ilçe yönetiminin görevden alınması da halen istişare ediliyor.

ŞEFKAT ÇETİN DUYURMUŞTU
MHP Eskişehir, Karabük, Çankırı, Manisa, Ardahan İl yönetimleri görevden alındı. MHP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, bayram öncesi sosyal medyadan yayınladığı bir mesajda "Sizlere ibretlik bir ders vereceğiz" şeklinde ifadeler kullanarak, bayram sonrası olabileceklerin ip uçlarını vermişti. Camiada Bayram tatili sonrasına kalacağı düşünülen "temizlenme ve arınma mevsimi" bayram tatili bitimi beklenmeden böylece başlamış oldu, denildi.

'GÖREVDEN ALMA' MI
KAPATMA MI?

Sözcü18 Haber Merkezi'nin elde ettiği bilgilere göre; MHP Genel Merkezi'nin 'görevden alma' değil, 'İl Teşkilatını kapatma' ya da 'Çankırı ve ilçeleri kapatma' kararı almış olabileceği de ihtimal dahilinde. 'Görevden alma' yazısının teşkilata, 'kapatma' kararının ise Çankırı Valiliğine gelmesi gerektiği belirtiliyor.

Edindiğimiz intiba MHP Genel Merkezi'nin Çankırı İl Teşkilatı ile ilgili olarak 'kapatma' kararı aldığı ve bunu Çankırı Valiliği'ne Pazartesi sabahı bildireceği yönünde. 

Şayet böyle bir prosedür izlenirse, Çetin Kapdan Başkanlığındaki Çankırı İl teşkilatı, il binasının anahtarlarını Çankırı Valiliğine teslim edecek.

Gelişmeleri merakla izliyiyoruz.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Samet
14 Temmuz 2016 Perşembe 19:07
19:07
19 yıldır mhp yi iktidara taşıyamayan genel başkan ve genel merkez yöneticileinde hiç bir hata yokmu. ülkücü iradenin seçtiği il yönetimini görevden almaları beni kahretti ve bitirdi. genel merkez yöneticilerinde hiç utanma ve sıkılma yokmu allah aşkına.
31.200.19.247
HASAN
14 Temmuz 2016 Perşembe 14:40
14:40
ÇETİN KAPTAN SON DERECE YANLIŞ BİR TERCİHTİ ZATEN BAŞARILI OLMASI BEKLENMİYORDU AMA GENEL BAŞKANA KARŞI İSYAN BAŞLATMASI İSE ÇOK ACEMİCE BİR DAVRANIŞTI
212.156.93.78
Hüseyin ÇAKIR
14 Temmuz 2016 Perşembe 00:44
00:44
Değerli ülküdaşlarım Muhterem Başkanlarım
Sizleri tebrik ediyor ve başarılar diliyorum,

Şeyh Edebalini Osman beye nasihatını hatırlatmak istiyorum:
” oğul, insanlar vardır, şafak vaktinde doğar, akşam ezanında ölürler.
Güçlüsün kuvvetlisin, akıllısın, kelamlısın. Ama; bunları nerede, nasıl kullanacağını bilemezsen sabah rüzgarında savrulur gidersin.
Daima sabırlı, sebatlı ve iradene sahip olasın.
Dünya senin gözlerinin gördüğü gibi büyük değildir.
Bütün fethedilmemiş gizemler, bilinmeyenler, görülmeyenler, ancak; senin fazilet ve erdemlerinle gün ışığına çıkacaktır.
Ananı, atanı say, bereket büyüklerle beraberdir.
Bu dünyada inancını kaybedersen yeşilken çorak olur, çöllere dönersin.
Açıksözlü ol. Her sözü üstüne alma. Gördün söyleme, bildin bilme.
Sevildiğin yere sık gidip gelme, kalkar muhabettin itibar olmaz.
Üç kişiye acı; cahiller arasındaki alime,
zenginken fakir düşene, hatırlı iken itibarını kaybedene.
Unutma ki! Yüksekte yer tutanlar aşağıdakiler kadar emniyette değildir.
Haklı olduğunda mücadeleden korkma.
Bilesin ki atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler. / Şeyh Edebali
sözü paylaş

Yolunuz çetin, yükün ağır cenabı allah yar ve yardımcın olsun.
Şu gerçeği de hatırlatmakta fayda var.
AKP'nin hükümetleri döneminde TBMM sinde çıkartılan ikiz yasalarla ,6551 sayılı cözüm yasalarıyla. “TÜRKİYE” Bölünme tehlikesiyle karşı,karşıya,
****

Böyle bir ortamda” TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ VE TÜRK MİLLETİNİN” teminatı MHP dir.

MHP sinin 18 senedir liderliği yapan Sn. Bahçeli: Başbakanlıktan uzak , az olsun benim olsun mantığıyla AKP ile girdiği 12 seçimde mağlup olmuş hâlâ o koltukta oturuyorsa. Ülkücülerin ve bu irade temsilcilerini düşünmesi gerekir

Sn. Bahçeli’ yi 7 haziran 2015 ten 1. Kasım.2015 tarihleri arasında 2.000.000 (iki milyon ) seçmen 548 deleğe resmem , 300 deleğe kısmen, MHP gönül veren ülkücü iradenin % 50 istemiyor.
Sn Bahçeli ve yönetimi ;AKP ile girdiği 12 seçimi kaybetmiş hâlâ orada inadına oturuyorsa.
MHP yönetimi ve ülkücü hareket bunu sorgulamalı.

1.Kasım.2015 seçim sonuçlarında TBMM sinde HDP yanıcığın da yer alıp, içlerine sindire biliyorlarsa, Ülkücü hareketin mensupları bunu asla içlerine sindiremiyorlar.
İnadına ülkücü harekete saygısı yoksa MHP parçalanmak üzere üzeredir.
Seçimle gelen İl. ve İlçe yöneticilerini,
Partinin gücünü kullanarak görevden alanların sonucu . MHP'yi barajın altında bırakıp,AKP' nin istediği birini başkan yapmak.
****

Ülkücüler arasına nifak sokan kalleştir…
''MHP Genel başkanı sayın Devlet Bahçeli değişim isteyen,Genel başkan adaylarına ve ülkücülere bir insanın ağzına alamayacağı sözlerle hakaret üstüne hakaret yağdırıyor…
Ülkücü Hareketin lideri olan Devlet Bahçeli zaman zaman“ ””Arınıyoruz,temizleniyoruz.ayıklanacağız,içimizdeki ayrık otları yok edeceğiz..”” gibi muhalefeti kast ederek sözler söylüyor..
Aslında doğru söylüyor…
MHP pisliklerden,kirli zihniyete sahip kişilerden,ülkücü ahlak değerlerinden uzaklaşmış olanlardan,edep ve adap bilmeyen ağzı bozuk yöneticilerden ,büyüğe saygısı olmayan edep dışı davranışlarla ülkücülere her vesile ile fütursuzca saldıranlardan ,demokrasiden ders almayanlardan temizlenmelidir..
MHP yi MHP nin iktidar yolunu kapatanlardan, temizlenmeli ve de temizlenecektir.

DEMOKRASİDEN ANLAYANLAR:

AKP genel başkanı Sn. Ahmet DAVUTOĞLU’nu bir kişi istemedi , Başbakanlık gibi görevi ve AKP genel başkanlığını bıraktı.

İngiltere Başbakanı AB oylamasında yenilgiye uğradı, Başbakanlık ve Parti genel başkanlığını bıraktı.

DEMOKRASİDEN DERS ALMAYAN
Sn. Bahçeli’ yi 2.000.000 (iki milyon ) seçmen 548 deleğe resmem , 300 deleğe kısmen, MHP gönül veren ülkücü iradenin % 50 istemiyor.
Sn Bahçeli ve yönetimi ; Hâlâ o koltukta oturuyorsa ,Ülkücü hareket bunu iyi düşünmeli.

SONUÇ: Türkiye de bu Pazar seçim olsa , CHP ,MHP konuşulmuyor. AKP % 50 mi %60 arasında kaç oyla iktidar kalacak başkanlıkla ilğili çoğunluğu konuşuluyor.
85.100.172.112
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim