• BIST 97.547
  • Altın 144,471
  • Dolar 3,5572
  • Euro 3,9730
  • Ankara : 20 °C
  • İstanbul : 18 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 18 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 18 °C

MHP'den istifa!

MHPden istifa!
Çankırı Belediye Meclis Üyesi Satılmış Barak'ın partisinden istifa ettiği öğrenildi.

Çankırı Belediye Meclisi'nin MHP'li üyesi Satılmış Barak'ın partisinden istifa ettiği öğrenildi.

Sözcü18 Haber Merkezi'nin elde ettiği bilgilere göre 2009 yerel seçimleri sonucunda MHP'den Çankırı Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen Satılmış Barak'ın 10 Şubat 2012 tarihinde istifasını İl Başkanlığına verdiği öğrenildi.

Siyasi kulislerde Satılmış Barak'ın istifası ile ilgili olarak yakın çevresine "Kızıma ve yeğenime Belediye Başkanı İrfan Bey iş verecek." şeklinde savunma yaptığı iddia ediliyor.

Özkanoğlu ADOPEN'de Kampanya
Son gün 29 Şubat

Siyasi kulislerde dolaşan bir başka iddia ise Barak'ın bir süre bağımsız kaldıktan sonra Ak Parti'ye geçeceği yönünde.

Satılmış Barak ile ilgili son bilgi, MHP tabanından fazla tepki ile karşılaşmama adına çalıştığı Makas Fabrikasındaki görevinde değişiklik yaptırarak kendisini depoda görevlendirdiği öğrenildi.

Satılmış Barak'ın MHP'den istifasıyla Çankırı Belediyesinde MHP'nin sandalye sayısı 11'den 10'a düştü.

MHP İL BAŞKANI ALİ ACIBUNAR:
İSTİFA HİÇ ETİK DEĞİL

MHP'li Belediye Meclis üyesi Satılmış Barak'ın istifası ile ilgili "Görünen lüzum üzerine gibi bir istifa mektubu bıraktı. Klasik bir cümle. Bunun dışında çevresine Esentepe'ye hizmet vermek için istifa ettiğini ifade etmiş." dedi.

Başkan Acıbunar sözlerini "İstifa hiç etik değil. MHP'nin oylarıyla seçilmiş bir kişinin bu istifa ile belediye meclis üyeliğinden de istifasını beklerdim. Ancak bu gerçekleşmedi" dedi.

BELEDİYE WEB SAYFASINDA
"SATILMIŞ BAYRAK"

Öte yandan MHP'li Satılmış Barak'ın istifası ile ilgili fotoğraf desteği için girdiğimiz Çankırı Belediyesi'nin www.cankiri.bel.tr adlı adresinde "Belediye Meclis Üyeleri" bölümünde MHP'li Satılmış Barak'ın adı "Satılmış Bayrak" olarak yer almıştı.

Çankırı Belediyesine ait web sayfasında belediye meclis üyesinin adının yanlış yazılmış olması ve bu yanlışlığın da yaklaşık üç yıldır sürdürülmüş olması ise işin başka bir komik yanı olsa gerek.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
fahrettin güneş
09 Mart 2012 Cuma 13:25
bıyıklar kısalsın artık satılmış
sonunda doğru yolu buldun. ak partiye geçtin, artık bıyıklarını da kesersin tbrklrr.
81.213.59.12
ali keskinkınık
27 Şubat 2012 Pazartesi 18:21
taşla bakalım
meyve veren ağaç taşlanır en büyük başkan Muharrem Başkan Allah hayırlı uğurlu etsin neden olmasın Çankırı'yı tek dudak arasında kalmaktan kurtaracak ahbap çavuş ilişkiden dışarı çıkaracak desteğimiz sana az kaldı sayılı günler çabuk geçer
85.98.45.85
Kızılırmaklı Ülkücü
27 Şubat 2012 Pazartesi 16:22
ben demiştim zaten - 2
Bizim teşkilatta ve bizim camianın içerisinde Ali Keskinkınık diye bir ismi hiç bir zaman duymadım. Ben tekrar ediyorum, bu adam resmen bir şeyden anlamayan sap ile samanı birbirine karıştıran, her yorumunda sizin yaşınız çok küçük sizler birşeylerden anlamazsınız sözlerini sürekli kullanan bir kişi. Ben de bu kişiye şunu söylemek istiyorum. Akıl yaşta değil, Akıl baştadır. Senin yaşın bizlerden büyük olsa kaç yazar. Sen önce konuşmalarına dikkat et. Akıl yaşa bakmaz, akıl başa bakar. Senin cesaretin ve yüreğin varsa gerçek adını açıkla. millete yaşından başından bahsetme. akıllı ol akıllı. piyon.
78.187.90.241
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 539 871 23 98 | Haber Yazılımı: CM Bilişim