• BIST 103.047
  • Altın 203,087
  • Dolar 4,8857
  • Euro 5,7204
  • Ankara : 24 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 25 °C
  • Çankırı : 23 °C
  • Antalya : 28 °C
  • Eskişehir : 21 °C

MHP’den Mansur Yavaş’a yeşil ışık

MHP’den Mansur Yavaş’a yeşil ışık
Partiden kopma noktasında olan Mansur Yavaş için yeni bir ışık...
Devlet Bahçeli ile girdiği polemiğin ardından MHP'den kopma noktasına gelen Mansur Yavaş'ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konusunda sürpriz gelişme yaşandı. Bahçeli'nin kurmaylarından MHP Konya Milletvekili Faruk Bal, parti ile bağlarını yeniden kurması halinde Yavaş'ın Ankara Büyükşehir adaylığının değerlendirilebileceğini söyledi.
 
2009 yerel seçimlerinde MHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan ve yüzde 27 oranında oy almayı başaran Mansur Yavaş ile Genel Başkan Bahçeli arasındaki gerilim, seçimlerden bir süre sonra Bahçeli'nin yönetim tarzını eleştiren bir mektup yazmasıyla başladı. Kamuoyunun bilgisi dışında yaşanan bu gerilim, Yavaş'ın mektubunun medyaya sızmasıyla tavan yaptı. Aradan geçen süreçte de Yavaş ile Bahçeli arasındaki gerginlik yumuşamadı. Bu konuda son gelişme ise Yavaş'ın, MHP lideri Bahçeli ile görüşmeden önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu duyurmasıyla yaşandı. Yavaş bununla da yetinmedi ve "Ramazan sonuna kadar adaylığım açıklanmazsa kendime yeni bir yol çizeceğim" diye açıklama yaptı. Bu gelişme üzerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Yolu açık olsun" diyerek, Yavaş ile yollarının ayrıldığını ima etti.
 
YAVAŞ’A YEŞİL IŞIK
Bu noktada sürpriz açıklama MHP Konya Milletvekili Faruk Bal'dan geldi. AKŞAM'a konuşan Bal, parti ile bağlarını yeniden kurması halinde Yavaş'ın Ankara Büyükşehir adaylığının değerlendirilebileceğini belirterek, kapı araladı.
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Mansur Yavaş’ın geri dönmesine olumsuz bakmayacağını da ifade eden Bal, “Mansur Yavaş yolları ayırmak için elinden geleni yapmıştır. Ancak dönmesi halinde adaylığı yeniden değerlendirilebilir. Böyle bir şeyin söz konusu olması halinde herkes gibi Yavaş’ın da adaylık başvurusu MHP'de gözden geçirilir" dedi.
 
Mansur Yavaş'ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğu 2009 yerel seçimlerinde yüzde 27 oranında oy almasını da değerlendiren Faruk Bal, "Yavaş, bu oyların kendisine verildiğini iddia eden beyanlarda bulunuyor. Bu doğru değildir. Vatandaşlarımız o seçimlerde MHP’ye oy vermiştir. Önümüzde ki seçimlerde de böyle olacaktır. Oyumuzu artırarak yolumuza devam edeceğiz. MHP olarak Ankara’yı almak istiyoruz" dedi.
 
MEVLÜT KARAKAYA ÖNDE
Mansur Yavaş dışında ki aday adayları arasında Genel Başkan Yardımcılarından Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya isminin ön plana çıktığını söyleyen Bal, “Kesinleşmiş bir şey yok ama sıcak bakılan bir isim. Vatandaş nazarında da kabul görecek bir arkadaşımızdır" diye konuştu.
 
AYHAN, ALTINOK VE YILDIRIM DA ADAY
Diğer taraftan, Gazi Üniversitesi eski Rektörlerinden Rıza Ayhan, Keçiören eski Belediye Başkanı Turgut Altınok ve MYK Üyesi Turgut Yaşar Yıldırım da MHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığında isimleri konuşuluyor.
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
TC Mehmet Fatih
26 Eylül 2013 Perşembe 18:53
yeniden milli mücadele
oyunuzu ANAP averin dediği halde 1989 da ANAP a birdaha ayağa kalkmamak üzere okkalı bir tokat vurduğu gibi.Ne MHP ne CHP milletin hissiyatına tercüman olamaz.Çözüm halkımızda milli iradededir.Gün doğmadan bakalım neler doğacak.Göreceğiz...
78.162.14.119
TC Mehmet Fatih
26 Eylül 2013 Perşembe 18:50
yeniden milli mücadele
aydınlık yarınlara kavuşacağı günler için MHP deki ülkücülerin çoğu,gerçekleri görüp İÇ ANADOLUDAN ,Ankaradan çoban ateşini yakarak,tam bağımsız TÜRKİYE ÜLKÜSÜNE ULAŞMA HESAPLARI YAPIYOR.Yerel seçimlerin BÖLÜNME SÜRECİNDE KRİTİK BİR KAVŞAK OLDUĞU MİLLİ REFLEKSİN YÜKSELİŞİYLE TIPKI SİVAS kongresinde olduğu gibi //milletin istiklalini milletin azim ve kararı kurtaracaktır//BİLİNCİYLE YIĞINAK YAPILDIĞI,BURNUNDAN SOLUYAN HALKIMIZINDA BÖLÜCÜ PLANLARA OKKALI BİR OSMANLI TOKADI VURACAĞI GÜN GİBİ ORTADADIR.Tıpkı şımarıp,arsızlaşan,özgüven patlaması içinde eli kolu bağlı belediyeler istemiyorsanız
78.162.14.119
T.C Mehmet Fatih
26 Eylül 2013 Perşembe 18:43
yeniden milli mücadele
Mansur Yavaş temiz,düzgün,dürüst İç Anadolumuzun pırıl pırıl evladıdır. MHP ye egemen lan gayri ideolojik liberal siyaset tilkileri etrafındaki şeytani zekalar adaylığı halinde İ.Melih in soygun, vurgun düzenine son vereceği için, onunla ülke menfaatine,amme menfaatine, uyumla çalışamayacakları için; AKP'den gelen Turgut Altınok'u içlerine sindirebildikleri halde Mansur beyi hazmedemiyorlar. Böylelikle zımni olarak İ.Melihin tekrar seçilmesine onay veriyorlar. MHP ye hakim olanlar ayaklarını sürüyüp Ali Cengiz oyunlarından da vazgeçmiyorlar. Ankara'da yeniden bir milli mücadelenin başlatılacağı, ülkemizin ...
78.162.14.119
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim