• BIST 103.200
  • Altın 196,867
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 19 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 21 °C
  • Çankırı : 16 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 18 °C

Milletvekili Filiz lastik fabrikasının Ceo'su mu?

Milletvekili Filiz lastik fabrikasının Ceo'su mu?
AK Parti Çankırı milletvekili Hüseyin Filiz, Türk-Japon ortaklığıyla yapılan işletmenin 'ceo'su gibi açıklama yaptı ve...

AK Parti Çankırı milletvekili Hüseyin Filiz, Japon Sumitomo Rubber Industries ile Abdülkadir Özcan Otomotiv Lastik A.Ş'nin Yakınkent Organize Sanayiindeki tesislerine 115 işçi ve 5 mühendis alınacağını açıkladı. Milletvekili Filiz'in bu açıklaması vatandaşlar arasında "Sayın milletvekili Türk-Japon ortaklığının ceo'su mu ki, fabrikaya alınacak işçi ve mühendisin sayısını veriyor. Bununla yetinmiyor müracaat yerini açıklamasına ekliyor! Bizim bildiğimiz bu işler, fabrika yönetimince yapılır. Milletvekili fabrikanın CEO'luğuna mı getirildi de bizim haberimiz yok" şeklinde düşünce belirttiler.

Vatandaşın bu düşüncelerine Çankırı AKP milletvekili ne der bilemiyoruz lakin, yapılan açıklamayı da sizlerle paylaşıyoruz.

İŞTE O AÇIKLAMA

"Çankırı'ya, Türk-Japon ortaklığıyla yapılan 516 milyon dolarlık lastik fabrikasının ilk etapta 115 işçi ve 5 mühendis alacağı bildirildi.

AK Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Japon Sumitomo Rubber Industries ile Abdülkadir Özcan Otomotiv Lastik A.Ş yatırımıyla inşa edilen fabrikanın, 2015 yılında üretime geçmesinin hedeflendiğini belirtti.

Fabrikanın üretim öncesinde eleman alımına başladığını kaydeden Filiz, yatırımın Çankırı'daki işsizlik sorununa kesin çözüm olacağını anlattı. Filiz, fabrikanın bölgenin parlayan yıldızı olacağını ve 2 bin kişiye iş imkanı sağlayacağını ifade ederek şöyle konuştu: "Lastik fabrikasına 3 makine mühendisi, 2 elektrik elektronik mühendisi ve 115 endüstri meslek lisesi mezunu ile ustalık ve kalfalık belgesi bulunan eleman alınacak. Personel İŞKUR aracılığıyla alınacaktır. Çalışmak isteyenlerin 17 Temmuz'a kadar İŞKUR'a başvurmaları gerekmektedir"

Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) fabrikaların, Çankırı'nın kaderini değiştireceğini dile getiren Filiz, şunları söyledi:

"Çankırı'da işsiz insan kalmayacak. Çankırı'da gençlerimiz, okuldan mezun olduktan sonra inşallah işsiz, boş gezmeyecekler. Her evde mutlaka birkaç çalışanın olmasını sağlayacağız. Bunu da Yakınkent OSB'de kurulmakta olan lastik fabrikasının yanı sıra, diğer kurulacak fabrikalarda sağlayacağız. Bayram öncesi bu müjdeli haberi vererek, işsizlere erken bayram yaptırmayı düşünüyoruz. Artık Çankırılı gençler, kahve köşelerinden kurtulacak, elleri iş tutup evlerine gururla helal ekmek götürecekler."

Filiz, lastiklerin büyük bölümünün ihraç edileceğini ve ilk iki yıl içerisinde günde 30 bin lastik üretiminin hedeflendiğini sözlerine ekledi."

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Murat TOPCU
24 Temmuz 2014 Perşembe 04:34
04:34
adam ne yapsın helal olsun filiz'e. fabrikayı çankırı'ya getirmek için elinden geleni yapıyor. bu yapılanlara ceo yakıştırmasını yapanlar ne yapıyo onu göremedim.
85.100.87.16
fatih
18 Temmuz 2014 Cuma 10:41
10:41
bunun adı millete efendi değil, hizmetkar olmaktır. senin o dediğin ceo tabirini bilmeyiz biz.....
95.9.132.141
yorgun demokrat
17 Temmuz 2014 Perşembe 15:14
15:14
ne güzel, adam o kadar sahipleniyor demek ki. sizin gibi zihniyetlere kalsa bu şehire hiç bir şey yapılmaz. şu şehirde 8 yıldır bulunuyorum, son 2 yıldır sosyal ve kültürel bir şehir havasına büründü. her akşam sokağa çıkıyorum farklı etkinlikler, Çankırı'nın dört bir yanına güzel ve şık mekanlar açılıyor, insanlar hep dışarıda gayet mutlu ve eğleniyor. Çankırı'da şimdi insanlar çok mutlu, insanlar artık tayin isterken düşünüyor (yüksek kiralar ve pahalı ev fiyatlarına rağmen) artık insanlara at gözlüğü ile bakmayı bırakın karışın halkın arasına. halk mutluysa sorun yoktur. muhalefet olmak her şeyi eleştirmek değil, eleştirileri ve fikirleri ile yol göstermek demektir. görüyorsunuz muhalefet bile olamıyorsunuz.
78.187.105.137
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim