• BIST 97.559
  • Altın 144,656
  • Dolar 3,5587
  • Euro 3,9715
  • Ankara : 19 °C
  • İstanbul : 17 °C
  • İzmir : 21 °C
  • Çankırı : 21 °C
  • Antalya : 22 °C
  • Eskişehir : 16 °C

Milletvekili Filiz'e soğuk duş!

Milletvekili Filize soğuk duş!
Sözcü18'de yayınlanan haber sonrası soluğu Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası'nda alan milletvekili çok daha sert cümlelerle karşılaştı...

 

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten'in Sözcü18'de hafta başında yer alan açıklamaları geçtiğimiz haftaya damgasını vurmuştu. Yaşanan gelişmelerin ardından Cumartesi sabahı Oda Başkanı Hayrettin Çelikten'le sabah kahvaltısına oturan Ak Parti Milletvekili Hüseyin Filiz,  burada da beklemediği sert cümlelerle karşılaştı.
 
Oda Başkanı Çelikten'in "OSB için yer tespitini iki bürokrat ile yapıyorsanız benim sözüm yok" tepkisi milletvekili Filiz'i iyiden iyiye şaşırttı. İsterseniz gelin gelişmeleri Karatekin gazetesinin bugünkü sayısında yer alan haberden takip edelim.
 
"SANAYİ MÜDÜRÜ FABRİKA YAPACAKSA BUYURSUN YAPSIN"
 
Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ile kahvaltıda buluşarak OSB yatırımları ile ilgili çeşitli bilgiler verdi.
 
Ticaret Sanayi Odası Salonu’ndaki toplantıda konuşan Çankırı AKP Milletvekili Hüseyin Filiz, hükümetin desteğini arkalarına aldığını belirterek, “Çankırı tarihinde belki böyle bir ivme yoktu, gerçekten Çankırı ciddi anlamda bir ivme kazandı. 2 milletvekili ve belediye başkanımız iktidar partisinden. Bu bize çalışmalarımızda yardımcı oluyor. Çaldığımız kapı açılıyor, Çankırı’ya nerden ne gelecekse, tüm kaynakları didik didik araştırıyoruz” dedi.
 
Geçmiş yıllardaki milletvekillerinin aralarında çeşitli husumetler yaşadıklarını ifade eden Filiz, “Birisi bir şey diyordu, öbürü başka bir şey diyordu. Neyse ki bizim böyle bir problemimiz yok. Milletvekili kardeşimle birlikte elimizden gelenin fazlasını yapmaya gayret ediyoruz. Çünkü Çankırı’yı büyütmekten, dedikoduyu bitirmekten başka çaremiz yok. Dedikoduyu bitireceğiz ve birbirimizle uğraşmayacağız” ifadelerini kullandı.
 
OSB hakkında çeşitli bilgiler veren Filiz, “Bu konu üzerinde yoğun olarak çalışıyoruz. Kızılcahamam kampında başbakanımızdan özel olarak rica ettik ve Zafer Çağlayan’a talimat verdi. Müsteşarla birlikte belediye başkanlarımızı tek tek arıyor, doluluk oranlarını ve bu konuda destek beklediğimizi ifade ediyoruz. Sağ olsun bu konuda Çerkeş Belediyesi çok duyarlı. Her zaman söylüyorum çalışkan adam başka oluyor, ama yanı başındaki Çavundur’a bakıyoruz. Biz artık Çavundur’un kendi yolunu bulmasını bekliyoruz, yapılacaksa yapılsın ama Çavundur gecikirse olmaz” ifadelerine yer verdi.
 
Çankırı’nın en iyisini hak ettiğini ifade eden Filiz, “Biz tüney yakınlarında bir OSB olsun diyoruz. Talepler geliyor ve bunların %99’u Çankırı dışından. Ayrıca oraya Esenboğa’dan bir yol yapmayı düşünüyoruz. Uçaktan inecek 20 dakikada fabrikasında olacak. Esenboğa’dan Ankara’ya gidene kadar, Çankırı’ya gelecek” dedi.  OSB yeri konusunda meclis üyelerinin fikirlerini dinleyeceğini belirten Filiz, TSO üyelerinden konu hakkında destek beklediğini söyleyerek sözlerini noktaladı.
 
Filiz’den sonra konuşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten, bu konu hakkında geçtiğimiz günlerde bir inceleme yapıldığını fakat kendilerine haber verilmediğini ifade etti. Milletvekili Hüseyin Filiz,’e kırgın olduğunu söyleyen Çelikten, “ Sayın vekilimizin bence ilk önce geleceği yer burası olmalıydı. Bu yüzden kendilerine kırıldığımı ifade etmek istiyorum” dedi.
 
Yatırımın zorluklarını anlatan Çelikten, “Bizler bu memleketin dinamosu, çimentosuyuz. OSB yeri konusunda önce bizden görüş alınması gerekirdi diye düşünüyorum, sonuçta sanayi müdürü de, vali de bir devlet memuru. Yatırımı yapacak olan bizleriz, sanayi müdürü eğer fabrika yapacaksa buyursun yapsın” ifadelerini kullandı." (kaynak: karatekin gazetesi)
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
fdsf
05 Nisan 2012 Perşembe 14:14
fdfdgdbbvnb
Sağ olsun bu konuda Çerkeş Belediyesi çok duyarlı. Her zaman söylüyorum çalışkan adam başka oluyor bu nasıl bir açıklama bari istifa et de şükrü tarhanla aynı partide siyaset yap. Yoksa bunun ucunda Çerkeşten aldığınız yerlerle ilgili kimse karşı çıkmasın 4 yılda ne yaparsam yapayım sonra vekil zaten olamam fikri mi var? olur mu ya abdest alıp namaz kılacaksın ondan sonra devletin yerlerini ucuza kapatıp ticaret yapacaksın. Yazık kaçbib kişinin oyunu alarak geldiniz. şuna bak ya Ak Partiye kim küfrediyorsa onlarla beraber çalışıyor. (şükrü tarhan, hüseyin erdoğan daha uzatmak mümkün ama neyse)
95.9.74.137
İbrahim Soytürk
30 Mart 2012 Cuma 09:44
Çerkeş AKP'ye Derin Darbe
"Sağ olsun bu konuda Çerkeş Belediyesi çok duyarlı. Her zaman söylüyorum çalışkan adam başka oluyor" Bu ifadeyi kendi vekilinin ağzından duyan Ak Partili Çerkeşli seçmen nasıl bir halet-i ruhiye içerisine girer hiç düşündünüz mü sayın vekilim? Çok çalışkan adam da biz niye görmüyoruz? Yollar köstebek yuvası, bir tane sağlam çocuk bahçesi yok, Çarşı 1944 deprem sonrası vaziyetinde, terminali yok, yolcular çarşıda iniyor. Suyu içilmiyor ve siz bu belediye başkanına çalışkan diyorsunuz öyle mi ? Bu ifadelerin Çerkeş'e yaptığınız yatırımla bir ilgisi var mı acaba?
78.187.132.23
Resul ARTEPE
27 Mart 2012 Salı 08:59
BU SEFER YOKSUN
Allahu telaının rızası ile o koltukta başkanı ve yönetimi kalmayacak seçimler yanaştı ticaret odasında yeni bir yüz yeni bir imajla ÇANKIRI tarihinde bir vitrin olacak saygılarımla
85.98.45.85
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 539 871 23 98 | Haber Yazılımı: CM Bilişim