• BIST 103.328
  • Altın 193,733
  • Dolar 4,6527
  • Euro 5,4829
  • Ankara : 15 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 21 °C
  • Çankırı : 12 °C
  • Antalya : 22 °C
  • Eskişehir : 14 °C

Milletvekili Şahin, Rektör Savaş'a fena yüklendi

Milletvekili Şahin, Rektör Savaşa fena yüklendi
Cumartesi günü iki milletvekili tarafından düzenlenen basın toplantısında İdris Şahin, Karatekin Üniversitesi Rektörü Savaş'la ilgili açıklamalarda bulundu.

AK Parti Çankırı Milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz Cumartesi günü Çivitcioğlu Medresesinde bir basın toplantısı yaparak geride kalan 55 günlük sürenin değerlendirmesini yaptılar.

Çivitcioğlu Medresesinde yapılan toplantının ardından basın mensuplarından gelen soruları da yanıtlayan AK Parti Çankırı Milletvekili İdris Şahin, Karatekin Üniversitesi Rektörü Ali İbrahim Savaş ile AK Part  teşkilatı arasında yaşanan husumeti değerlendirdi.

Rektör Savaş’ın kendisine hayırlı olsun temennilerinde bulunmadığını belirten Şahin, “Sayın Rektörün öncelikle üzerine düşen insani görevi yapması gerekmektedir. Hadi düne kadar AK Parti milletvekili adayı olduğum için üniversitenin siyasete karışmaması sebebiyle bize sıcak bakmıyordu, şu an ben AK Partinin değil, tüm Çankırı’nın milletvekiliyim. Siyasete ve siyasi partilere yakınlık göstermediğini söyleyen Sayın Rektör Saadet Partisi’ne kadar tüm partileri ziyaret etmekten çekinmiyor. Ben şu an tüm Çankırı’nın milletvekiliyim ve beni görmezden gelemez, yok sayamaz” dedi.

Karatekin Üniversitesi ile bir problemi olmadığına da yer veren Şahin, “Bu üniversiteyi buraya ben kurdum, Çankırı kurdu. Çankırı’yı sadece ekonomik alanda değil, tüm alanlarda geliştireceğine inanıyorduk. Yani insan kendisinin kurulmasını istediği, kendi kurduğu bir kurumla çatışma içerisinde olabilir mi?” dedi.

Karatekin Üniversitesi’nin yeterli ölçüde gelişemediğini de kaydeden Şahin, “Şu an üniversitenin iyi gitmediğini düşünüyorum. 4 tane adamla bu iş yürümez. Şehir dışında üniversite olarak çok geliştiğimizi hatta uçuşa geçtiğimizi söylüyoruz, ama gerçekler öyle değil. Bırakın uçmayı şu an yürüyemiyoruz bile” dedi.

Ayrıca Şahin, üniversitede çalışan personelin çoğunluğunun Çankırılı olmadığına da dikkat çekti.

(Kaynak: Karatekin gazetesi)

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
YARAN18
13 Ağustos 2011 Cumartesi 03:08
yılın öğrencisine
Sevgili öğrenci tuna kardeşim; Bak sana yeni bir bilgi daha. Bir bilmeyen sen kaldın sanırım. Rektörü yılın rektörü seçen hangi ilin valisiydi... Nevşehir miydi. İşte o vali var ya Sayın rektörümüzün öz ve öz kardeşi. Varsa kardeşin o da seni yılın öğrencisi seçsin. Körler sağırlar birbirini ağırlar. Eğer ilköğretim falan değil de Üniversitenni öğrencisi isen somut ol somut. Vekil de bizim Çankırının vekili. Ve sen daha vitaminken bizler Çankırı üniversitesi vakfını kurmuş çalışıyorduk. Hiçbirşey bilmiyorsun. Azıcık araştır ya da yazma oku kardeşim.
88.230.23.20
mustafa
13 Ağustos 2011 Cumartesi 01:26
................
vay öğrenci rektörünü savunduğuna göre kesin üniye seni de puanların olmadan usulsüz alacak mezun olduğunda bu konunun uzmanıdır da kendisi, bu arada alman dili için çıkan kadro, fahri'nin eniştesi, rektörün şu an özel kalem müdürü kenan için mi, bu ismi not edin 15 gün sonra karatekin sayfasında açıklanan başarılı aday da görürsünüz, garip bu üni almanca hocasını ne yapacaksa gerçi rektör yakını için japon dili mezunu adam bile aldı.
78.161.197.205
Tuna Öğrenci
12 Ağustos 2011 Cuma 21:28
Herkes haddini bilsin
İdris Şahin Sen millet vekiliysen, Aşık atttığın insan da koskoca Rektör. Sevgili rektörümüz ne yaptığını bilen bir insan olmasa ''yılın rektörü'' seçilmezdi. Yeni üniversite tamamen açıldığında eminim ki üniversitemiz kendini tam anlamıyla geliştirmeye başlayacaktır. Şu anki en büyük sorun geride kalmış çankırıdır. Yani sen önce temsil ettiğin Çankırı'yı geliştir. Üniversite genç beyinler sayesinde gelmesi gereken düzeye zaten gelecektir.
88.230.106.146
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim