• BIST 103.200
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 16 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 19 °C
  • Çankırı : 16 °C
  • Antalya : 19 °C
  • Eskişehir : 14 °C

Milletvekili Şahin'den müjdeler

Milletvekili Şahin'den müjdeler
Günün erken saatlerinden itibaren bölgede incelemelerde bulunan milletvekili Av. İdris Şahin'e Karayolları 15. Bölge Müdürü de eşlik etti.

AK Parti Çankırı milletvekili Av. İdris Şahin bugün sabah saatlerinden itibaren başladığı Taşyaka ziyaretlerini tamamlayarak Merkez'e döndü. Milletvekili Şahin'in gezisinin bir bölümüne Karayolları 15. Bölge Müdürü Sami Uyar ve AK Parti İl Başkanı Salim Çivitcioğlu da eşlik etti.

Şahin'in sabah saatlerinde ilk görüşmesini Çankırı giriş çıkışlarında görev yapan trafik şube polisleriyle gerçekleştirdi. Şahin trafik şubede çalışan polis memurlarının sorunlarını dinledi. Daha sonra Akçavakıf köyüne geçen milletvekili Şahin, burada muhtar Selahattin Eliuz'la görüşerek yapılacak altgeçitle ilgili bilgilendirmede bulundu ve kendisine iletilen talepleri aldı. Şahin "Geçen yıl Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın bölgemize yaptığı ziyaretinde Akçavakıf'a altgeçit yapımı için karar verilmişti. Bugüne kadar yapılması düşünülen proje ile ilgili koddan dolayı sıkıntı vardı. Fakat geçen hafta yaşanan gelişme doğrultusunda altgeçit yerinin tespiti yapıldı. Sorunu ortadan kaldırdık. En kısa zamanda altgeçit ihalesi yapılarak inşaat çalışmaları başlayacak" dedi.

akcavakifkoyu-milletvekiliidrissahin-cankiri-sozcu-resim-07.jpg

İNCELEME GEZİSİNDEN NOTLAR...
Milletvekili Şahin Akçavakıf'tan ayrıldıktan sonraki durağı Ilgaz oldu. Burada Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır, Ilgaz Kaymakamı Yusuf Özdemir, Karayolları 15. Bölge Müdürü Sami Uyar ve partililerle birlikte olan Şahin "Yerkuyu'da 2 tane üst geçit var. Bunların yan bağlantıları gerçekleştirilecek. Yuvasaray altgeçidinin yan bağlantılarını bitiriyoruz. Burada büyük sıkıntılar vardı. Bu sıkıntılar ortadan kalktı. Karayolları Bölge Müdürümüz ile mutabık kaldık ve yan bağlantı yolları ile ilgili ihale önümüzdeki günlerde yapılacak" dedi. 

Şahin daha sonra Sarımsak ve Ilısılık köylülerinin talepleri doğrultusunda İndağı'ndan inerken, mezarlığın karşısında İnköyü kavşağına yan bağlantı yolu yapılacağını ve bölge insanının yaşadığı sıkıntının ortadan kalkacağını bildirdi. 

akp-idrissahin-ilgaz-cankiri-sozcu-resim-07.jpg

ILGAZ KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ YAN BAĞLANTI YOLU
Şahin sözlerini "Ilgaz Sanayiye girişi yapılacak yan bağlantı yolu için hazine parseli bulundu. Bu parsel üzerinden Küçük Sanayi sitesine yan bağlantı yolunu Karayolları yapacak. Sıcak asfalt olarak tamamlanacak. Kadastro Müdürümüz büyük efor göstererek çalışmasını tamamladı. Yarın, Karayolları Bölge Müdürlüğü yerin hazineden tahsisi konusunda gereken çalışmayı yapacak ve yan bağlantı yolları için start verilmiş olacak" dedi.

"KURŞUNLU ALTGEÇİDİNE KAVUŞACAK"
AK Parti Çankırı milletvekili Av. İdris Şahin'in Kurşunlu ziyaretine Belediye Başkanı Dt. Şakir Kaymak ve İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker de eşlik etti. Şahin "Geçen dönemin belediye başkanının yer gösterme konusunda göstermiş olduğu tutuculuk nedeniyle sürüncemede kalan ve ilçeye giriş-çıkışlarda önemli bir ihtiyaç olan altgeçit projesinin hayat bulması yönünde Belediye Başkanımız Şakir Kaymak ile birlikte yer arayışımız sonuçlandı. Halen belediyenin hızar atölyelerinin bulunduğu bölgeye altgeçit ve yan yolların yapımı hızlı bir şekilde gerçekleşecek ve inşaat bayram sonrası başlayacak. Kurşunlulu hemşehrilerimize bu müjdeyi de vermiş olayım" dedi. 

BUDAKPINAR KAVŞAĞI
Şahin Kurşunlu'dan ayrılarak Budakpınar köyüne geçti. Şahin burada "Bozkış ve Budakpınarlılar birlikte kullandıkları yol vardı. Geçen yıl söz vermiştim. Altgeçit çalışması bitmiş. Yan bağlantı yollarıyla ilgili sorun vardı. Budakpınarlılar'ın talepleri vardı, mevcut taleplerinden vazgeçtiler. Yeni bir yol istiyorlar. Yaklaşık 1-1.5 km'lik bağlantı yolunu köylüyle birlikte referandum yaptık. Köylü oybirliğiyle mevcut yollarına bağlantı yollarının sıcak asfaltla birlikte yapılmasını istedi. Biz de onların kararı doğrultusunda bu işi yapacağız. İnşaallah bayrama yetişecek." dedi.

Milletvekili Şahin, "Bütün bu çalışmaların yanında Çerkeş - Şabanözü yol güzergah belirlemesi gerekiyordu. Bu güzergahı da tespit ettik. Bununla birlikte Eldivan yolu üzerinde Yanlar bölgesinde sürdürülen yol çalışmaları önümüzdeki hafta tamamlanacak. Ve insanımızın yıllardır süren çilesi sonlanmış olacak. Yine Ankara'dan Çankırı'ya gelişte 2 hemzemin geçidinden geçilerek şehre giriliyordu. Yaptığımız çalışmalar neticesinde Çankırı'ya girişte 2 hemzemin geçidi kullanmadan alternatif yol hizmete girmiş olacak. Daha ileriye gittiğimizde Germece'den başlayarak Akören yol ayrımına kadar iki taraflı sıcak karışımlı çalışma önümüzdeki günlerde tamamlanacak. Halen Akören'e kadar tamamlanmış durumda. Diğer tarafta gerekli alt malzeme serilmiş. Sıkışma ve sıcak karışım atılarak yol bayrama kadar tamamlanacak" müjdesini verdi.

Şahin sözlerini "Karaşıh'a (eski Konak köyü( bir kavşak yapılacak. Bununla birlikte İnandık, Küçükhacıbey - Akbulut yol ayrımına iki kavşak yapılacak. Büyükhacıbey köyünün ihtiyacı olan kavşak da projelendirildi. Devamında Organize sanayiine bir kavşak ve akabinde Karamusa, Hısarcık, Hisarcıkkayı ve Tüney bölgesine de bir kavşak yapılarak 15. bölge sınırları içerisindeki yol güzergahımız tamamlanmış olacak" dedi. 

DEVLET HASTANESİ ÖNÜ
Milletvekili Şahin'e "Geride bıraktığımız hafta içinde Çankırı Devlet Hastanesi kavşağında bir kaza olmuştu. Vatandaşın kavşak talebi ile ilgili bir çalışma var mı?" şeklindeki sorumuza milletvekili Şahin "Hastane kavşağı ile ilgili yaptığımız bir çalışma var. Bugüne kadar kamulaştırma işinde sıkıntılar yaşanmıştı. Son verilen karara göre dere yatağının doldurularak iki aşamalı bir kavşakla sorunu çözme yönünde oldukça mesafe katedildi. Karayolları bölge müdürlüğümüz kavşak projesini tamamlayarak hayata geçirmek için gayret göstereceğiz" diyerek sözlerini tamamladı.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Yüşa
11 Temmuz 2014 Cuma 16:31
16:31
Avukat vekil sende çok iyi biliyorsun ki bu işin geçmiş dönemki belediye başkanıyla asla ilgisi alakası yoktur.alt geçitin nereye yapılacağını göstermek Belediyenin işi değildir. Söz konusu yer Kastamonu Karayolları 15.Bölge müdürlüğüne aittir. Belediye dahil kimse oraya çivi bile çakamaz.alt geçitin yapılacağı en uygun noktayı belediye değil karayolları belirler. Nasıl olsa vatandaş cahildir araştırmaz zihniyeti olduğu için çok kolay kandırırsınız milleti. 12 senedir yaptığınız gibi.
78.166.238.9
HÜSEYİN ÇAKIR
10 Temmuz 2014 Perşembe 22:06
22:06
Aklınıza yeni mi geldi sayın Av. Vekil? 12 senedir AKP iktidarda siz de il başkanlığı ve 3 senedir vekilsiniz. Milletvekillerinin Ankara'da Meclis çalışma odalarında Çankırı milletvekili İdris Şahin yazıyor. O kapıda AKP'ye hizmet eden AKP milletvekili yazmıyor. Kurşunlu ilçesi genel seçimlerde ve referandumda % 60-70 oy verdi. Belediye Başkanlığını ise muhalif partiden kazandı diye Kurşunlu halkını cezalandırdınız. Bu haksızlığı yapmak sizin ne hakkınız ne de hakkınızdır. Bu güne kadar siyasi olarak ertelemeniz Kurşunlu ve Çankırı halkına karşı yapılmış büyük ayıptır. Bunları yapmak ve yaptırmak asli görevlerinizdendir. Bu eksiklikler Karayolları'nın hatası ve eksiğidir. Çerkeş'e, Susuz köyüne, Karamustafa köyüne alt geçit yaptıracaksınız. Saçak beldesi ve Orta ilçesine yarılan yolu atlayıp Atkaracalar'a, Çardaklı beldesine, Bozkuş köyüne, yeni ismiyle Çavundur köyüne yapacaksınız. Kurşunlu'yu atlayıp diğer köy ve ilçelere alt geçit, üst geçit yapılacak. Buralara alt ve üst geçiti yaptırmak sizlerin asli görevidir ve de yaptırmak zorundasınız. Şimdi hatanızı affettirmek, Kurşunlu halkından özür dileyeceğinize cebinizden parasını veriyormuş gibi yapacağınızı müjdeliyorsunuz. Kusura bakmayın avukat vekil bu sizin lütfunuz değil Kurşunlu halkının en tabii hakkıdır. Siz de Çankırı milletvekili olarak yaptırmak zorundasınız. Sayın Başbakan diyor ki; "Biz bu milletin hizmetkarıyız". Siz de Çankırı'nın hizmetkarısınız. Hayaliyle, heyecanıyla hayırlı çalışmalarından dolayı Kurşunlu Belediye Başkanımız sayın Şakir Kaymak beyefendiye Kurşunlu ve o geçiti kullanacaklar ve şahsım adına takdir ve şukranlarımı arz eder, sayın Başkan yolunuz, alnınız, bahtınız açık olsun. Cenab-ı Allah da yardımcınız olsun.
78.174.77.253
SERKAN
09 Temmuz 2014 Çarşamba 12:25
12:25
Kemal kardeşim... aytemiz benzinliğine ruhsatı kim verdi madem böyle bi yol projen var oraya o ruhsatı vermeyecektin. sahte evrak falan değil efendim beyninizi yıkamışlar sizin sırf bi önceki dönem kadir şahin'e karşı cephe aldırmak için yapılan anlaşma... HALKIN GELECEĞİ DÜŞÜNÜLSE bugün ESKİ BAŞKAN KOLTUĞUNUN RÜYASINA YATMIOR OLURDU.. O GEÇİT ÇOKTAN YAPILMIŞ OLURDU. oysaki geçit yapılabilecek daha güzel yerler dururken. ben şimdiki başkanımızı gayretlerinden ötürü kutluyorum... devam et başkan sen çalıştığın sürecede bu halk seninle olacaktır.. bu meydan şerefsizlerin meydanı değil...
81.215.1.177
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim