• BIST 97.533
  • Altın 145,901
  • Dolar 3,5801
  • Euro 4,0019
  • Ankara : 10 °C
  • İstanbul : 17 °C
  • İzmir : 19 °C
  • Çankırı : 13 °C
  • Antalya : 20 °C
  • Eskişehir : 12 °C

O KAREDE: Baydemir'le "horon" tepen MHP Düzce İl Başkan Yardımcısı!

O KAREDE: Baydemirle horon tepen MHP Düzce İl Başkan Yardımcısı!
Bildiğiniz gibi Çankırı Baro ve Ak Parti İl Başkanı Avukat İdris

Şahin'in Diyarbakır’da yapılan toplantıda ortak bildiriye atmış olduğu imza, kamuoyunda uzun süre tartışıldı!

Ve tartışmaya son noktayı MHP İl Başkanlığı, İl Başkanı Bekir Satılmışoğlu imzalı yayımladığı açıklamada “Başkan kendine gel. Burası Çankırı” diyerek koymuştu!

Çankırı’da yaşanılanları çok fazla irdelemeden (yeterince tartışıldığından) Sözcü18.com olarak konuyla ilgili yaptığımız haberde değindiğimiz “Çankırı MHP’de nedense 'jetonlar' geç düşüyor” başlıklı haberimizde özellikle altını çizerek şu noktayı okuyucunun dikkatine sunmuş ve şöyle demiştik:

“Yaratalmaya çalışılan tartışma ortamına baktığımızda, yıllardır kendi kendilerine "Çankırı gündemi" oluşturan zevat, bugün ülkenin geçirdiği "kabuk değişimini" görmenin ötesinde, "farkında" bile olmadığını çok net bir şekilde ortaya koyuyor. Bunun da en güzel örneği MHP'nin yazılı basın açıklamasına kondurulan "Başkan kendine gel, burası Çankırı" başlığıdır!”

ALIN SİZE SOMUT BELGE!
İddiamıza dayanak olarak da başta okuyucularımız olmak üzere “özellikle” Çankırı’da MHP teşkilatı tarafından gündeme getirilen “Burası Çankırı” ayrıntısının hiç de “mantıklı” ve “ülke insanı ve yaşanılanlar” ile bağının oldukça kopuk olduğuna işaret etmiştik!

Sıra geldi, Sözcü18.com olarak bunu belgelemeye!

Yaklaşık bir hafta süresince Baro ve Ak Parti İl Başkanı Avukat İdris Şahin’in “başı üzerinde” pişirilen bozanın ne denli “mantık ve izandan” yoksun olduğunu bizatihi bu fotoğraf karesi sizlere çok daha iyi anlatacaktır!

Yer: Diyarbakır! Salon: Çankırı Baro Başkanı Avukat İdris Şahin’in de bulunduğu salon!

Ve sahne: Düzce Baro Başkanı Avukat Ali Dilber ve Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir!

Birlikte horon tepiyorlar!

Düzce Baro Başkanı Avukat Ali Dilber’in ikinci ünvanını biliyor musunuz?

Söyleyelim: MHP Düzce İl 2. Başkanı! (Başkan Yardımcısı)

Evet! Düzce Baro Başkanı Avukat Ali Dilber, tıpkı Çankırı Baro Başkanı Avukat İdris Şahin gibi siyaset yapıyor! Tercihini MHP’den yana kullanmış. Ve halen (şu anda) MHP’nin İl 2. Başkanlığı yani Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmekte…

ŞİMDİ NE DİYECEĞİZ?
Tabii ki, Sözcü18.com olarak bizim bu kareyi “olumsuz yönde eleştirme” düşüncemiz yok. Bize göre öncelikle sahnedeki eylemi, her birimizin yapabilecek cesarete sahip olmasıdır. Düzce Baro ve MHP İl Başkan Yardımcısı Ali Dilber bu cesareti göstermiş olmakla bize göre "oldukça cesur" ve "ilkeli" davranmıştır. Bizlerin  bunun ötesinde söyleceği cümleler, bazı çevrelerce pompalanan Türk-Kürt ayrışması değil Türk-Kürt birleşmesinden yana olduğumuzdur. Bugüne kadar dökülen kanların durmasını isteğimizin gönülden olmasıdır. Ve bunun için de bir şekilde masaya oturmak, konuşmak, anlaşmak zorunda olduğumuzun çok ama çok farkındayız... Ve bu yolda atılan her adımı da, adı ne olursa olsun desteklediğimizin ve destekleyeceğimizin de bilinmesini isteriz.

ŞİMDİ SORUYORUZ!
Bu fotoğraf karesinde Osman Baydemir ile birlikte “horon tepen” kişi Çankırı Baro Başkanı ve Ak Parti İl Başkanı Avukat İdris Şahin olsaydı, acaba sizler bu kareyi nasıl yorumlardınız?

Biliyoruz, bu soru çok “abesle iştigal” oldu! Neden derseniz; Hafta boyunca Çankırı'da yaratılan tartışma ortamına baktığımızda, Allah muhafaza bu karede Osman Baydemir'in koluna giren Avukat İdris Şahin olsaydı, herhalde bugün Çankırı’da “tamtamlar” çalınarak İdris Şahin çoktan “kaynayan kazana” atılmış ve pişen “eti” afiyetle yenilmişti bile!

Yoksa yanılıyor muyuz? Yanıldığımızı bize kim anlatacak? İşte bu MHP'li "yetkili" ve "yetkisiz" arkadaşı samimi duygularla kamuoyuna tanıtmak için sabırsızlanıyoruz…

Sayfalar "O"nu bekliyor…
 

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Düzceli
23 Ocak 2016 Cumartesi 21:32
21:32
Yalnız bu görüntü ortaya çıktıktan sonra Ali Dilber MHP'den ihraç edildi. Şu an AKP saflarında kendisi..
178.241.89.219
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 539 871 23 98 | Haber Yazılımı: CM Bilişim