• BIST 103.200
  • Altın 196,867
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 16 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Çankırı : 19 °C
  • Antalya : 21 °C
  • Eskişehir : 15 °C

Öğrencilerin suyu çıktı!

Öğrencilerin suyu çıktı!
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Çankırı ziyaretiyle ilgili yaşanılanların tamamı çok güzeldi. Sadece biri hariç...

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünissa Gül'ün Çankırı ziyaretinde yaşanan güzelliklere öylesine bir gölge düştü ki yaşanılan olay birçoğunun özellikle öğrencilerin hafızalarında yıllar yılı yer tutacak!

Cumhurbaşkanı Gül'ün Çankırı'ya geliş saati 10.00 olarak açıklanmasıyla birlikte, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Ankara yolu çıkışı üzerindeki Süleyman Demirel Fen Lisesi, Nevzat Ayaz Anadolu Öğretmen Lisesi ve Çankırı Anadolu Lisesi öğrencilerinin yol boyunda ellerinde bayraklarla yaklaşık bir saat süresince yağmur altında bekletilmesi çok sayıda öğrenci ve velisinin tepkisine neden oldu.

Cumhurbaşkanı Gül'ün programının yaklaşık 40 dakika aksaması ile birlikte çok sayıda öğrencinin yağan yağmurla birlikte oldukça kötü ıslandığı ve bugünle birlikte önümüzdeki günlerde rahatsızlanma olasılığının oldukça fazla olduğu bildirildi.

VALİ ÖZCAN'IN TALİMATINA RAĞMEN!

Sözcü18 Haber Merkezi'nin İl Milli Eğitim yetkilileriyle yaptığı görüşmede "Sayın Valimizin konuyla ilgili olarak 'Çocukları kesinlikle dışarıya çıkarmayın' şeklindeki talimatına karşın gerek Ankara yolu üzerinde gerekse şehir merkezinde bazı okul öğrencilerinin bu şekilde törene katıldığı gözlendi. Ancak bize ulaşan bilgiler yaşanan durum tamamen doğaçlama geliştiği yönünde. Öğrencilerin öğretmenlere ve okul idaresine 'Biz de Cumhurbaşkanımızı görmek istiyoruz' şeklindeki taleplerle geliştiği şeklinde. Bizim İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizim okul yönetimlerinden böyle bir talebimiz olmadı, aksine sayın valimizin talimatlarını kendilerine ilettik" şeklinde bilgilendirme yapıldı.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Behzat Ç.
14 Kasım 2012 Çarşamba 02:03
bayramları bütün öğrencilerin stadlarda kutlaması neden yasaklandı?
bayramları bütün öğrencilerin stadlarda kutlaması ve vatandaşın sokaklarda kutlaması maddi manevi gereksiz kayıplar oluyor diye yasaklanmışken, Cumhurbaşkanı başbakan geliyor diye öğrenciler yağmur altında CB gelmeden 1 saat öncesi getirilip, CB gidene kadar saatlerce dışarıda soğukta yağmur altında tutmak hangi mantığa sığar?
85.110.143.191
Bahadır Kalaycı
10 Kasım 2012 Cumartesi 18:30
Pes doğrusu!
Ayrıca öğrencilerin sıralanarak örtmeye çalıştıkları bir belediye ayıbı vardı. Hemen arkalarında Anadolu Öğretmen, Fen Lisesi ve Adliyeye giden yolda bir iç deniz oluştu. Askeri birlikten gelen menfez ve yoğun yağış sonrası oluşan su öbeği otomobilleri yolda bırakmaya yetti. Bu ayıbı herkesten saklarsınız fakat; Yüce Allah'tan gizleyemezsiniz.
78.165.171.91
ılgazda
10 Kasım 2012 Cumartesi 14:51
Olmasa iyiydi
Bu konularda dikkatli olmak gerekir. Öğretmen ve öğrencileri mağdur etmemek gerekir.
88.225.17.211
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim