• BIST 106.146
  • Altın 190,580
  • Dolar 4,5607
  • Euro 5,3190
  • Ankara : 25 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 27 °C
  • Çankırı : 26 °C
  • Antalya : 26 °C
  • Eskişehir : 20 °C

"Öğretmenin Sınırı Yok" - İZLE

Öğretmenin Sınırı Yok - İZLE
Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Öğretmen Vakfı Akademisi tarafından ortaklaşa düzenlenen seminerin ilki cumartesi-pazar günü gerçekleştirildi.

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü eğitim alanında hız kesmeden yürüttüğü seminerlerine öğretmenlere yönelik “Öğretmenin Sınırı Yok” projesi ile devam ediyor.

Özkanoğlu ADOPEN'de Kampanya
Son gün 29 Şubat

Öğretmen Akademisi Vakfının düzenlemiş olduğu "Öğretmenin Sınırı Yok’’ projesi Çankırı'da ilk olarak Şehit Yahya İlköğretim ve Atatürk İlköğretim Okullarında başladı.

25-26 Şubat 2012 Cumartesi ve Pazar günleri iki gün boyunca devam eden seminerlere her iki okulun öğretmenlerinin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek de katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek, Hayatın her alanında öğrenmenin yaşı ve sınırının olmadığını belirterek, "Baş döndürücü bir hızla gelişen ve değişen bir teknoloji dünyasında yaşıyoruz. Bu seminerle birlikte öğretmenlerimizin daha önceden sahip olduğu ama her zaman kullanamadığı bazı bilgilerin ortak yapılan etkinlikler sayesinde gün yüzüne çıkmasını ve kendilerini ve bilgilerini yenilemelerini sağlamayı amaçlıyoruz, artık biliyoruz ki günümüz dünyasında aldığımız bir diploma bizi 40 yıl idare etmez bu yüzden Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitimin her alanında eğitim felsefesi ile bir ekip ruhu içerisinde başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum, Eğitim ve öğretimde en önemli unsurlardan olan iletişim, empati, liderlik ve sürece müdahale vasıflarının tüm öğretmenlerde olması gerektiği yapılan etkinlikler ile birlikte bir kez daha ortaya konmuştur, Bu seminerleri ilimizdeki tüm okullarda tekrar edeceğiz” dedi.

Seminerlere katılan öğretmenler de ”Bu seminerle birlikte Eğitim Fakültelerinde edindiğimiz sınıf yönetimi, ölçme ve değerlendirme gibi bildiğimiz, eğitimini aldığımız fakat bu yöntemlerin çeşitli tekniklerine başvurmadığımız konuları tekrar sınıflarımızda kullanmamız gerektiğini, bunları bilmek kadar uygulamanın da önemli olduğunu bir kez daha bizlere hatırlatıldı.

cankiri-seminer-sozcu-resim-2323.jpg

Her alanda başarıya ulaşmak için takım çalışmasının ve bu oluşturulan takımlardaki ekip ruhu ve samimiyetin oluşturulmasının mutlak başarıyı getireceği, seminer içinde yapılan ve katılımcı öğretmenlerimizin çok eğlendiği etkinlikler ile ortaya konulmuştur. Ayrıca başarıyı sağlamak için ekiplerdeki motivasyonun da çok etkili olduğu bir kez daha kanıtlanmıştır” dediler.

Şehit Yahya Coşkuner İlköğretim Okul Müdürü O. Kemal Karakuş ve Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Nadir Kayaş da “Öğretmenin Sınırı Yok seminerine katkılarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Petek’e, Öğretmen Vakfı Akademisi ekibine ve seminere katılıp tüm samimiyeti ile etkinliklere katılan  öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz” dediler.

Haberle ilgili video
http://www.youtube.com/watch?v=KN5-02I0k7c

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
............3
01 Mart 2012 Perşembe 11:34
.............
KİT'lerde çalışıp 4-5 bin lira alan işçilerle memurların arasındaki uçurumu, dengesizliği kıyaslayın. Sanırım öğretmensiniz. Eğitimci biri olarak siz bu düşünceleri taşırsanız gerisi neler yapmaz....." Ama halkımız kendisini muhattap dahi almayan doktorlara gösterdiği saygının zerresini öğretmenlere göstermemektedir......" İşte çözüm bu cümlenizde yatıyor. Siz öğretmenlerin saygınlığını memurlar değil içinde yaşadığımız sistem sağlayacaktır. Ne dediğimi çok iyi anladınız. Birazcık politik ve siyasi düşünün. Şu anda elimdeki belge derece kademe 7/1 ..1700 maaş+3 Haftalık Ek ders ücreti)650 TL...
78.186.94.92
...............2...
01 Mart 2012 Perşembe 11:24
...............
Dersini yapar çıkar ve öğrencisiyle uğraşır, velisiyle uğraşır yorgun argın eve döner ve haklısınız. Aldığınız maaş az olabilir. Okuldaki bir hizmetli ise okumadığının cezasını yüzlerce öğrenci ve onlarca öğretmenin bıraktığı yerleri! temizleyerek okuldan bedenen yorgun olarak ayrılır.Ayrıca maaşı az alarak 2. bir ceza ile karşı karşıya kalır. Öğretmenin çocuklarının faydalandığı imkanlardan onların çocukları mahrumdur. Biraz geniş düşünmek lazım Emin Bey."Lise mezunları bile" cümlesini kullarak memurları kendinizle kıyaslayacağınıza KİT'lerde çalışıp 4-5 bin lira alan işçi memur dengesizliğin
78.186.94.92
.............
01 Mart 2012 Perşembe 11:14
............. 1...
Emin Bey yazdıklarıma biraz fazla içerlemişiniz. Aslında anlatmak istediğimi anladınız. "Lise mezunu memur bile (!) öğretmenden çok maaş alırken, hangi teknolojiden hangi çağdaşlıktan bahsediyorlar anlamış değilim..." Kıyaslama yaparken sanki diğer meurları küçümseyip onlara tepeden bakma gibi bir bilinç altı duygunuz var. Siz isterseniz 5000 TL alın. Ama kıyaslama yaparken sanki memurların aldıkları maaş hakları değilmiş gibi konuşuyorsunuz. Muhatabınız memurlar değilde hükümet veya bu kokuşmuş sistem olsun.Bir okul çalışanlarını düşünün. Bir öğretmen temiz elbiseleriyle gelir dersine girer...
78.186.94.92
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim