• BIST 103.235
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 21 °C
  • İstanbul : 24 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 21 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 19 °C

Öğretmenlere "maaş" müjdesi

Öğretmenlere maaş müjdesi
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, öğretmenlerin şartlarının iyileştirilmesi için çalışma yaptıklarını açıkladı.

"Çalışma kapsamında maaşların yükseltilmesi de var" diyen Dinçer üniversitede öğretmen yetiştiren programların kontenjanlarının azaltılması için de harekete geçtiklerini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı, atama bekleyen öğretmen adaylarına yönelik 'Başka iş bulsunlar' sözlerini kimseyi incitmek için söylemediğini, sadece durum tespiti yaptığını aktardı.

Dinçer, "O sözü söylemekle çok açık bir şekilde sorunu teşhis eden veya fotoğrafı ortaya koyan bir çaba içerisinde oldum. Toplumsal ve sistemik bir sorunla karşı karşıyayız. Nitekim ben soruna karşı tedbirler alıyorum" dedi.

Katsayının kaldırılmasının mesleki eğitim açısından ciddi bir avantaj sağlayacağını bildiren Bakan Dinçer, 28 Şubat ile getirilen katsayı uygulamasının siyasi bir karar olduğunu ancak sonuçlarının ekonomik ve sosyal alana etki ettiğini bildirdi.

Dinçer, YÖK'ün aldığı kararın çok isabetli olduğunu, meslek liselerinin teşvikinde etkili olacağını belirtti.

BÜTÜN ŞARTLAR İYİLEŞTİRİLECEK

Eğitimde niteliği belirleyen hususların sadece maddi ödüller olmadığını ifade eden Bakan, "İçinde bulunduğu ortamda kararlara katılmak, yönetimde aktif rol oynamak önemli bir motivasyon aracıdır" diye konuştu. Dinçer öğretmenlere müjde de verdi: "Öğretmenlerimizin içinde bulunduğu bütün şartları iyileştirmeye çalışacağız. Öğretmenin seçimini, öğretmenin meslekteki yerini, öğretmenin kariyerini, maddi ve manevi ödüllendirmeler arasındaki basamakları ve birçok sorunu birlikte tartışarak çözmeyi amaçlıyorum. Siz daha nitelikli bir öğretmen hayal ediyorsanız daha yüksek ücretli bir öğretmen hayal edersiniz. Bununla ilgili de çalışma yapıyoruz."

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Hakan Hoca
13 Aralık 2011 Salı 16:50
öğretmenle uğraşmayı bırakın
Hangi öğretmen bugünkü maaşıyla 2-3 çeşit günlük gazete, haftalık dergi alabiliyor ki.öğretmen maaşları hizmetli maaşlarıyla aynı oldu. Bırakın da bürokratlarla uğraşın. Hortumcularla uğraşın.
88.231.159.191
Süleyman GEYİKCİ
12 Aralık 2011 Pazartesi 08:48
adam gibi adamdı
Beni okutan öğretmenim kulakları çınlasın Tabirii caizse adam gibi adamdı Sayın Hocam neden mi çünki bana menfaatim gereği de olsa kula kulluk yapmamayı,dünyada tekbaşımada kalsam haksızlıkla, adeletsizlikle mücadele etmemi öğretti. Yazdıklarımın Allah aşkına elini vijdanına koyup söyleyip yazacaksınız hocam bir tanesi yanlış deyin. Öğretmenlerimiz başımızın üstüne amma bu ülkede asgari üçretle çalışanlar var, hiç işi olmayanlar var onların da çocukları okuyor, Eğitim ödeneği onlar için de verilmeli. Türkiyemizde bir siz öğretmenlerin çocukları mı okuyor sayın hocam. Çankırı kamu oyuna sunulur.
193.255.228.198
Hakan Hoca
09 Aralık 2011 Cuma 22:53
Sayın Süleyman Geyikçi
Süleyman bey sizi okutan arkadaşım iyi eğitememiş .Belli size ne söylesek azdır.
78.165.169.121
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim