• BIST 103.200
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 25 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 27 °C
  • Çankırı : 24 °C
  • Antalya : 28 °C
  • Eskişehir : 22 °C

Orta Dernekler Birliği'nden açıklama!

Orta Dernekler Birliği'nden açıklama!
AKP Orta İlçe kongresi yaşanılan süreçte Ankara'da faaliyetlerini sürdüren Orta Dernekler Birliği'nden bir açıklama yapıldı.

Çankırı - Orta Dernekler Birliği, Başkan Şaban Can imzalı bir yazılı açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

"Son günlerde Çankırı yazılı ve görsel basınında haber konusu olan AK Parti Orta İlçe Kongresi'nde yaşanan gerginlik ve sonrasındaki açıklamalarla ilgili ilçemizin en büyük sivil toplum kuruluşu olarak yazılı bir basın açıklaması yapma gereği duyulmuştur.

Bizler Orta Dernekler Birliği olarak Orta Merkez ve köylerimizin üye dernekleriyle ilçemizin kalkınması, hak ettiği yatırımları alabilmesi için gerek siyasi gerekse bürokratik mercilerle sürekli görüşerek ilçemizin için gayret gösteren bir sivil toplum kuruluşuyuz. Bu nedenle üye derneklerimizle bir olma diri olma sloganıyla pek çok etkinlik düzenledik. Birlik ve beraberliğimizi sağlamlaştırmak adına girişimlerimizi sürdürürken, ilçemizde düzenlenen parti kongresi sonrasında ilçemizi hedef alan, ilçemize yapılması daha önceden ilgili bakanlarımız ve siyasetçilerimizce söz verilen açık cezaevinin Çankırı Merkez'e alınması hususunda birbiri ardına yapılan açıklamaları doğru bulmuyoruz.

İlçemize yapılacak bir yatırımın takipçisi olacağımızı kuruluş gayemizde belirtmiş bir birliğiz. Bu nedenle ilçemizin kalkınması için katkı sağlayacak bu yatırımın ilçemizden alınması, engellenmesi ve başka bir yere yapılması konusunda tavrımız baştan beri nettir; Bu yatırım Orta'nın hakkıdır. Yatırım konusunda belli bir aşamaya gelinmişken, ilçemizin bu beklentisinin aleyhine söylemlerde bulunanları kınıyoruz!

Kendi siyasi çekişme ve hesaplaşmalarına ilçemizi alet edip sonra da kendini aklayıcı açıklamalar yapan kişilerden de Ortalılar adına özür bekliyoruz...

Ortalı hemşehrilerimiz, adliyesinin kaldırıldığında, askerlik şubesinin kapatıldığında nasıl vakarlı davranmışsa, o kapatılmaların burukluğunu bağrına basmışsa, bu insanımızın devlet kaynaklarının verimli kullanılmasına gösterdiği saygıdandır.

Nasıl ki adliye ve askerlik şubesinin kapatılmasında devletimiz açısından bir talep azlığı görülüyorsa, açık cezaevi, organize sanayi vb yatırımlarda da Ortalılar'ın yoğun isteği gözönünde bulundurulmalıdır. 

Bu konularda değerli milletvekillerimiz mihmandarlık yaparak Ortalı hemşehrilerimizi hak ettikleri yatırımlara kavşturmalıdır. Orta'yı siyasi çekişmelerin değil, yatırım çekişmelerinin merkezi olarak görmek istiyoruz.

Bu nedenlerle; Son günlerde ilçemizin adının Çankırı kamuoyunda 'kavganın merkezi' şeklinde lanse edilmesini şiddetle kınıyor, ilçemizle ilgili her türlü yatırım girişimlerinin takipçisi olmaya, Orta'nın ve Ortalı'nın hakkını sonuna kadar savunacığımızı tüm kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz.

Çankırı Orta Dernekler Birliği Yönetim Kurulu Adına Başkan Şaban Can"

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
ARG
04 Aralık 2014 Perşembe 11:00
11:00
Selamlar ÇANKIRI'DAN SENELERDİR HİÇ BİR ŞEY GÖRMEDİK NE HİZMET NE DE İŞ İMKANI. Ortalı olarak Ankara'ya BAĞLANALIM.
194.7.161.147
ALP
03 Aralık 2014 Çarşamba 13:30
13:30
Başkanım hep birlik olalım Ankara'ya bağlanalım, ne gerekiyorsa bu konuda hep beraber çalışalım ne dersiniz SAYGIDEĞER ORTA'LILAR.
88.225.52.108
1818
03 Aralık 2014 Çarşamba 01:01
01:01
Teşekkürler başkanım ....
176.219.145.94
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim