• BIST 101.976
  • Altın 201,878
  • Dolar 4,8659
  • Euro 5,6878
  • Ankara : 27 °C
  • İstanbul : 24 °C
  • İzmir : 28 °C
  • Çankırı : 26 °C
  • Antalya : 30 °C
  • Eskişehir : 24 °C

Özcan, geçmişi ve geleceği değerlendirdi

Özcan, geçmişi ve geleceği değerlendirdi
Vali Özcan, valilik toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısında geçmiş 6 ayı ve önümüzdeki süreci değerlendirdi.

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Valilik Toplantı Salonunda bir basın toplantısı düzenleyerek, 2011 yılı çalışmaları ve son altı aylık çalışmalarına ilişkin çeşitli değerlendirmelerde bulundu. 

Değerlendirme toplantılarını senede iki kez yapmayı planladığını belirten Vali Özcan, “Bu ilk altı aylık toplantımız. İkinci altı ay sonunda yine bir toplantı yapacağız. Bu çalışmalar ben gelmeden önce yapılan ve benimle birlikte de devam eden çalışmalar. Takdire şayan çalışmalar var, emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Yapılan çalışmaları kamuoyuna gazeteler aracılığı ile duyurduklarını ifade eden Özcan, ortak akılla bir takım sorunların çözüleceğini, çözüm noktasında halktan gelen taleplerin değerlendirmeye alınacağını kaydetti.

Çankırı Valisi olarak göreve başladığından bu yana ilçe gezileri düzenleyerek kırsal kesimlere gittiğini belirten Vali Özcan, kış mevsimi nedeniyle bazı beldelere gidemediğini, havaların düzelmesi ile birlikte bu beldelere de gideceğini belirtti.

YENİ OKULLAR YAPILIYOR

2011 yılında 500 civarında proje yürütüldüğünü aktaran Özcan, 325 milyon liralık ödeneğin %90’lık kısmının kullanıldığını söyledi. Eğitim alanındaki çalışmalara da yer veren Özcan, ağırlıklı olarak onarım ve doğalgaz dönüşümü projeleri yürütüldüğünü, yeni yılda yeni okullar yapmayı hedeflediklerini ifade eden Özcan, Çerkeş ve Kızılırmak’a ana okulu yapılmakta olduğunu, Eldivan ve Korgun’a da anaokulu yapmayı düşündüklerini söyledi.

Eğitim alanındaki çalışmaların önemine işaret eden Özcan, Pancar Deposunun yeri ile ilgili Özelleştirme İdaresi Başkanı ile görüştüğünü ve okul yapmak için bedelsiz tahsisini istediğini ve tahsisin eğitim amaçlı kullanılmak üzere gerçekleştiğini ve yeni eğitim sistemine göre ihtiyaç hissedilen bölümlere göre kullanılacağını ifade etti.

İL ÖZEL İDARESİ'NİN ÇALIŞMALARI
TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE

Köylere yönelik yapılan hizmetler hakkında da çeşitli bilgiler veren Özcan,  2011 yılında köy yolları için 12 milyon 283 bin lira harcandığını söyledi. Özel İdare çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Özcan, “Ben diğer illerin özel idarelerine de bakıyorum ve bizim özel idarenin imkanları ölçüsünde Türkiye ortalamasının üzerinde çalıştığını görüyorum” dedi.

Yakın Kent Organize Sanayi Bölgesi ismi ile yeni bir organize sanayi bölgesi ihtiyacının bakanlığa iletildiğini belirten Özcan, ayrıca Çavundur’un Çankırı’nın en önemli yerlerinden birisi haline geleceğini ifade etti.  Bölgede termal otel ve termal tatil köyü projesi çalışmaları  yürütüldüğünü, Çavundur Organize Sanayi Bölgesinin İhtisas organize sanayi bölgesi haline getirilebileceğini söyledi.

YILDIZTEPE'DE GECE KAYAĞI YAPILACAK

Kültür ve turizm alanında yapılan çalışmalara da değinen Vali Özcan, Nisan ayında Çankırı’da KUZKA ile birlikte tuz çalıştayı yapacaklarını belirtti. Yıldıztepe’nin önemli turizm merkezlerinden birisi olduğunu belirten Özcan, önümüzdeki sezon için bölgeye kayak pisti yapılacağını, yeni sezona pisti yetiştirmeyi hedeflediklerini, yol genişletme içinde çalışma başlattıklarını söyledi. Vali Özcan, “İnşallah gece kayağı için ufak çaplı bir de aydınlatma düşünüyoruz. Ayrıca bölgeye spor kulüpleri için spor sahası ile sağlık ve asayiş ekipleri için de ahşap ağırlıklı, yöreye uygun bir tesis yapmayı düşünüyoruz” dedi.

Çankırı girişindeki bölge trafik yanına yeni bir sentetik saha için çalışma başlattıklarını söyleyen Vali Özcan, Süt Fabrikası yanına da büyük bir spor salonu yapacaklarını ve çalışmaların önümüzdeki ayda tamamlanacağını belirtti.

YENİ HÜKÜMET KONAĞI İHALESİ EKİM AYINDA

Hükümet Konağı’nda da küçük çaplı onarımlar yapıldığını söyleyen Özcan, konak yıkılana kadar bile olsa vatandaşlara kaliteli hizmet vermeyi hedeflediklerini söyledi. Özcan ayrıca, yeni hükümet konağı ihalesinin Ekim ayında yapılacağını kaydetti. 

Alpsarı Göleti için hazırlanan proje ile yürüyüş parkurları, kamelyalar, çocuk parkları ve bina yenilenmesi yapılacağını ve halkımızın modern bir piknik alanına kavuşacağını belirten Vali Özcan, davetlerine icabet eden basın mensuplarına teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
vatandaş
20 Mart 2012 Salı 09:44
anket yapılsın
sayın valim hükümet konağının nereye yapılması konusunda bir anket yaptırın vatandaş nereyi istiyor bir görün kararınızı öyle verseniz ne olur ordaki yeşili koruyalım der saygılar sunarım
78.162.91.128
.........
19 Mart 2012 Pazartesi 13:27
............
19 Mart 2012 Pazartase 11:03 yorumcu !... "ne kadar rahatımıza düşkün olduk" diye yorum yapmışsınız. Bundan daha doğal ne vardır. İcatlar falan insan rahatının gelişmesi için değilmidir. Eğer bizden sonrakilerin rahatını düşünmeseydik insanlar hala eşşek üstünde okula işe gelir gidiyor olurdu. "Rahatımıza ne kadar düşkün olduk" demek yerine "kendimize eziyet etmeyi ne çok seviyoruz" deseydiniz daha doğru olurdu. Kırkevleri savunmak ise bence tam bir sadizm. Şehrin ortasından koskoca stadı kaldırıp yerine resmi daireler kampusu, kırkevlere de içinde stadında olduğu spor kompleksi yakışır.
78.186.68.220
...............
19 Mart 2012 Pazartesi 11:03
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
sevgili ahmet bey ne güzel beyan etmişsiniz inanın bütün yazdıklarınıza katılıyorum alışmışız 100 metre yukarı 150 metre aşağı Ankara'da nasıl yürüyoruz 1 saat, belediyenin önünden yürüsek en fazla 15 dakikada 40 Evlerdeyiz ne kadar rahatımıza düşkün olduk sayın valim her kararınızda yanınızdayız
88.247.4.31
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim