• BIST 103.200
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 25 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 27 °C
  • Çankırı : 24 °C
  • Antalya : 28 °C
  • Eskişehir : 22 °C

Özdemir'in sanık olduğu dava tam bir rezalet!

Özdemirin sanık olduğu dava tam bir rezalet!
Ankara Emniyet Müdürü iken Kayseri'deki soruşturma kapsamında önce tutuklanan sonra da serbest bırakılan Orhan Özdemir halen süren davada sanık.

Kayseri Şeker Fabrikaları’ndaki yolsuzluk davasının iddianamesinde, suç örgütü lideri olduğu iddia edilen Vedat Ali Özışık ile aile fertleri hakkında “hanedan” tabiri kullanıldı.

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinde süren davanın son duruşmasında Ankara Emniyet eski müdürü Orhan Özdemir de Kayseri Emniyet Müdürü olarak görev yaptığı döneme ilişkin yapılan soruşturma kapsamında bu davada sanık olarak yargılandı.

Özkanoğlu ADOPEN'de Kampanya
Son gün 29 Şubat

ÖZDEMİR DE SANIK

İddianamede, sanıklardan dönemin Kayseri Emniyet Müdürü Orhan Özdemir ile örgüt yöneticisi olduğu öne sürülen Vedat Ali Özışık arasında samimi bir diyalog bulunduğu, Özdemir ile dönemin Kayseri Asayiş Şube Müdürü sanık Kirami Çelik’in, Özışık’a muhalif bazı şahısların araçlarını asayiş ve trafik yönünden incelenmesini yaptırmak suretiyle gözdağı verdirdikleri iddia edildi.

DAVANIN İÇERİĞİNDE
AİLE BOYU SEKS SKANDALI ÇIKTI

Kayseri Şeker Fabrikaları’ndaki yolsuzluk davasının iddianamesinde, suç örgütü lideri olduğu iddia edilen Vedat Ali Özışık ile aile fertleri hakkında “hanedan” tabiri kullanıldı. İşe alınacak kadınların Özışık ailesince beğenilmesi halinde gönül ilişkisine zorlandığı, rıza göstermeyenlerin işten çıkarıldığı, bir odanın yatak odası olarak kullanıldığı iddia edildi.

Kayseri Şeker Fabrikaları’ndaki yolsuzluk davasının iddianamesinde, suç örgütü lideri olduğu iddia edilen Vedat Ali Özışık ile aile fertleri hakkında “hanedan” tabiri kullanıldı. Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dönemin Kayseri Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, dönemin Kayseri Vali Yardımcısı Ali Yener Erçin, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Hasan Ali Kilci’nin de aralarında bulunduğu 154 sanık hakkında açılan davanın 346 sayfalık iddianamesinde, suç örgütü lideri olduğu öne sürülen Vedat Ali Özışık ve aile fertleri hakkında çarpıcı iddialarda bulunuldu.

‘Özel hayat olamaz’

Özışık ailesi ve fertlerinin, ‘hanedan’ tabirini hak eden yaşam düzeyleri ve ahlak boyutuyla ölçüsüz, kuralsız yaşantılarının özel hayat olamayacağı öne sürülen iddianamede, fabrikada işe alınacak kadınların Özışık ailesince beğenilmesi halinde gönül ilişkisine zorlandığı, rıza göstermeyenlerin işten çıkarıldığı, fabrika yönetim binasının üst katındaki makam odasının arkasındaki boş bir odanın yatak odası olarak donatıldığı ve bu amaçla kullanıldığı iddia edildi.

İddianamede, Şubat 2010’da sanıklardan Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ali Kilci’nin referansı ile fabrika bünyesindeki Pan Pazarlama A.Ş.’de müdür yardımcısı olarak göreve başlatılan N.N.İ. isimli kadının, Özışık ailesinin çarpık ilişkilerine, yolsuzluk eylemlerine ilişkin samimi ve kendisi için de sıkıntıya neden olabileceğini bildiği halde açıklıkla beyanda bulunduğu belirtildi.

N.N.İ.’nin ifadesinde özetle, Özışık ile herhangi bir gönül ilişkisinin olmadığını, yaptığı telefon görüşmelerinde geçen cinselliğe ilişkin konuşmalarının tamamen samimi ilişkilerden kaynaklı argo sözcükler olduğunu beyan ettiği kaydedildi.

Elitaş aleyhine haber

İddianamede, örgütün, bağlantı halinde olduğu sanıklardan yerel gazeteci O.Ç.’ye, Kooperatifler Yasası’nda yapılması düşünülen ve yolsuzluğu müfettiş raporları ile tespit edilen yönetim kurulunun bakanlık kararı ile alınmasına olanak sağlayacak olan değişikliklere ilişkin çalışmalara zarar vermek için Kayseri Milletvekili, Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş aleyhinde haber yazdırdığı öne sürüldü.

Özel hayat takibi

İddianamede, örgütün, Kayseri Şeker Fabrikaları’nı denetleyen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile MASAK müfettişlerinin çalışma ortamlarının kaybolması için basın ve yayın kuruluşlarında gerçek dışı haberler yazdırmaya çalıştığı, hatta bu görevlilerin özel hayatları, iş konusundaki çalışmaları, irtibatlı oldukları nüfuz sahibi kişiler üzerinden istihbarat topladıktan sonra müfettişleri bürokratlar aracılığıyla baskı altına almaya çalıştıkları iddia edildi.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Hüseyin Delibaltaoğlu
27 Şubat 2012 Pazartesi 11:52
olayı anlamadan bilmeden konuşma
Orhan beyi yakınen tanırım iddaalar tamamen düzmece sırf anadolu çocuğu nasıl başkente müdür olur bunun üzerine kurulmuş bir kurgu bir komplo. sonra sana gelince çankırı sevdalısı yorumun hiç hoş değil gerçek adını ver gerçeği bil sen çankırı sevdalısı olamazsın ancak kininin arkasına saklanırsın herşeyden önce hemşerisin bir daha düşün de yaz
88.225.18.204
Çankırı Sevdalısı
26 Şubat 2012 Pazar 18:07
kurtarırlarrrr
Bu kişinin abisi de akp'li. Bunun için de bir kanun çıkarıp bunu da kurtarırlar. Akp olunca özel kanunlar çıkartıyorlar ve kurtarıyorlar... Akp dışında olanları ise zindanlarda çürütüyorlar.
78.187.90.241
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim