• BIST 103.641
  • Altın 192,909
  • Dolar 4,6435
  • Euro 5,4711
  • Ankara : 26 °C
  • İstanbul : 21 °C
  • İzmir : 27 °C
  • Çankırı : 26 °C
  • Antalya : 31 °C
  • Eskişehir : 24 °C

Özel İdarede mimar ve inşaat mühendisi eksik!

Özel İdarede mimar ve inşaat mühendisi eksik!
İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz'dan, yıkılan Germece Köprüsü ile ilgili çarpıcı bir itiraf geldi.

İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz'dan İl Özel İdaresinin durumuyla ilgili çarpıcı itiraflar. Canbaz İl Özel İdaresinde "mimar ve inşaat mühendisi eksik" (!) dedi.

Karatekin gazetesinde yer alan haberde; İl Genel Meclisi hafta içerisinde yaptığı ve 2010 yılı 1. ve 2. KÖYDES programı çerçevesinde yapılan ve incelenmek üzere komisyonlara havale edilen, incelemesi tamamlanan komisyon raporlarını bir bir görüştüğü bildirildi.

Raporların meclis üyelerine okunmasından sonra söz alan İl Genel Meclis Başkanı Osman Canbaz, “İlimizin her tarafında ortak hizmet üreten tek kuruluş İl Özel İdaresi’nde zaman zaman bazı aksaklıklar oluyor." dedi. Canbaz sözlerini şöyle tamamladı:

"Germece köprüsünün yıkılması hepimizi üzdü. Köprünün yıkılması üzerine valimiz yerinde incelemelerde bulundu. İl Özel İdaremizde mimar, inşaat mühendisi gibi bazı eksikliklerimiz var. Biz iyi şeyler yaparken, bazı hatalarımız da çıkıyor. 2011 yılında böyle hatalar yapmamak istiyoruz”

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
bülent uz
09 Ocak 2011 Pazar 00:04
garip bi hukuk.
ibrahim abi merhaba. yorumunu okuyunca sinirlerim yine ayağa kalktı. il özel idaresi kanununun ister eskisi olsun, ister yenisi olsun, meclis üyeleri, özel idare ve bağlı kuruluşlarından iş alamaz ve komisyonculuk yapamaz. kanun net ve açık. ama maalesef bu kanun hep tersden okundu. ne savcıda, ne de hakim de kabul gördü. kanun o kadar açık ki yoruma bile gerek yok. lakin gereği yapılamadı. üstelik tesisle ilgili meclis kararında muhatap meclis üyesinin imzası var. yani hem masanın önü hem de arkası misali.
88.226.22.90
ibrahim zencirci
08 Ocak 2011 Cumartesi 16:45
Merak edene:
İL ÖZEL İDARESİ KANUNU
Meclis üyelerinin yükümlülükleri
MADDE 20.- İl genel meclisi üyeleri, görevleri süresince ve görevlerinin sona ermesinden itibaren iki yıl süreyle il özel idaresi ve bağlı kuruluşlarına karşı doğrudan doğruya veya dolaylı olarak taahhüde giremez, komisyonculuk ve temsilcilik yapamaz.
88.249.184.67
ibrahim zencirci
08 Ocak 2011 Cumartesi 16:44
Deveye sormuşlar!
Deve'ye sormuşlar: Neden boynun eğri? Yanıtlamış:
- Nerem doğru ki!
Sayın Canbaz cevap verebilir mi?
Geçen dönemde, İl Özel İdaresine ait bir tesisin ihalesini, İl Özel İdare Yasası Madde:20 ye rağmen, meclis üyesi M.Ö.‘ye nasıl verdiniz?
Hadi bu memlekette hukukçu yok. Anladık.
Yapılır yapılmaz yıkılan Germece köprü inşaatını kontrol edecek, Köy Hizmetlerinde, Bayındırlıkta, Çankırı’da mimar, mühendis de mi yok
Sayın Vali Bey’den rica etseydiniz?
88.249.184.67
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim