• BIST 103.592
  • Altın 196,405
  • Dolar 4,7073
  • Euro 5,5169
  • Ankara : 28 °C
  • İstanbul : 24 °C
  • İzmir : 27 °C
  • Çankırı : 25 °C
  • Antalya : 28 °C
  • Eskişehir : 25 °C

Özka Lastik Çerkeş'e gelmiyor!

Özka Lastik Çerkeşe gelmiyor!
Çerkeş Organize Sanayiinin yüzde 75'ini kapatan firma bu tahsisin iptalini istedi.

Çerkeş Organize Sanayiinin 73 hektarlık arazisinin yüzde 75'ini kapatan Kanık Gruba bağlı İlka Plastik Ambalaj Gıda Sanayi Tic. Ltd. Şti. ve Özka Lastik ve Kauçcuk Sanayi Tic. A.Ş. ile IRC Otomotiv Mak. San. Tic. A.Ş., gönderdikleri ihbarname ile bölgedeki yatırım planlarından vazgeçtiklerini açıkladılar.

Sözcü18 Haber Merkezi'nin elde ettiği bilgilere göre yatırımcı firma30 Kasım 2012 tarihli Kocaeli 4. Noterliğinden çektikleri ihbarnamelerde; Bölgede planladıkları yatırımın kapasite büyüklüğü karşısında mevzuattan kaynaklanan süre kısıtlamaları ve bunların aşılamaması ile birlikte, planlanan yatırımın gerçekleştirilmesindeki teknik ve fiziki imkansızlıklar nedeniyle yapacakları yatırımdan vazgeçilmesi sonucunun ortaya çıktığı, dolayısıyla adı geçen şirket için Çerkeş Organize Sanayi Bölgesinde kendileri adına yapılan tahsisin kaldırılmasını resmen talep ettiler.

BAŞKAN TARHAN: KONU PEK ÖYLE DEĞİL!

Yaşanan gelişmelerle ilgili olarak kendisine ulaştığımız Çerkeş Belediye Başkanı Şükrü Tarhan "Yatırımcı firma yetkilileri ile görüşmelerimiz halen sürmekte. Konu pek de sizin ifade ettiğiniz şekilde değil. Şu anda bir görüşme yapıyorum. Sizinle bu konuyu ilerleyen saatlerde görüşebiliriz" dedi.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
hasan
04 Ocak 2013 Cuma 01:10
gelmeyecekleri belliydi
bu özka lastik bir sanayi kuruluşu olarak çerkeş organize sanayiinden bedava yer alıyor. daha yapımı için bir tek çivi çakmadan bu sefer de hayvancılık teşvikinden yararlanmak için çerkeş örenli köyü bölgesinden beleş arazi arıyor inek beslemek için. sanayicilikle inekçiliğin ne alakası var. demek ki bunların gözü hep vurkaç yapmakta...
78.186.25.62
Murat Yılmazer
31 Aralık 2012 Pazartesi 17:00
Kervan yürüyor
... götürmeyecek. Arada küçük kasaba politikacıları dedikodu yaparak kalkınma hamlemize engel olmaya çalışıyorlar. Ne Hüseyin Filiz ne de İdris Şahin yalakalara aldırmayıp becerileri neyse ona bakmalılar. Aslolan hizmettir. Şu ana kadar kimin ne yapabileceği ortadadır. Seviyenin düşürülmemesi, hizmetlere devam edilmesi lazımdır.
95.65.218.67
Murat Yılmazer
31 Aralık 2012 Pazartesi 16:52
Kervan yürüyor
Herkes kendi branşıyla ilgili alanlarda efor sarfetmeli. Hüseyin Filiz bey sanayici olup bu alanda gayretli, 1 katrilyonluk Japon lastik sanayiini Çankırı'ya getirmekle Çankırı'mız için hayırlı bir iş yapmıştır. Şimdi de üretken, çalışkan ve müteşebbis kuruyemişçi, pastacı ve inşaat sektöründe temayüz etmiş Ortalı sermayedarları organize ederek, Orta'ya yeni bir çehre kazandırmaya çalışıyor Allah razı olsun. Kimse yarın bir gün bu yatırımları sırtına alıp ...
95.65.218.67
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim