• BIST 103.200
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 17 °C
  • İstanbul : 21 °C
  • İzmir : 24 °C
  • Çankırı : 18 °C
  • Antalya : 21 °C
  • Eskişehir : 16 °C

Parklar "rantiye" sağlamıyor ki!

Parklar rantiye sağlamıyor ki!
Çankırı Belediyesinin şehir merkezinde bulunan kısıtlı sayı ve ölçekteki parklara gösterdiği özen tartışılıyor.

Çankırı şehir merkezinde sayıca ve de metrekare olarak yeterli düzeyde olmayan parklar dahi bakımsızlıktan kendi kaderlerine terk edilmiş durumda.

ALPARSLAN TÜRKEŞ PARKINDAN GÖRÜNTÜLER - TIKLA

Sözcü18 Haber Merkezinin elde ettiği son görüntüler Kucaklama Taşına bir nefes mesafede bulunan Alparslan Türkeş Parkı’na ait.

Yapraklı yoluna girdiğinizde yolun solunda yer alan Alparslan Türkeş Parkı’nın bugünkü içler acısı hali parkın ziyaretçi sayısında önemli düşüşe neden olmakta. Parkın yeni sahipleri ise son günlerde Çankırı’da vatandaşın korkulu rüyası olan baliciler.

Türk Dünyasının unutulmaz isimlerinden Alparslan Türkeş’in ismini taşıyan park, daha girişte ziyaretçisini ürkütüyor. Alparslan Türkeş adına yapılan mozolenin dökülmüş hali ile birlikte parka girişi sağlayan merdivenlerin haraplığı insanı tedirgin edecek boyutta.

Park içerisine yerleştirilen taburelerin metalden yapılmış olması ve de uzun süredir boya ve temizlik görmemesi nedeniyle paslı görüntüleri çevrede gözünüze giren yeşilliği de rahatsız edecek düzeyde.

ÇANKIRI BELEDİYESİ ADETA PARK DÜŞMANI!

Hatırlayacak olursanız bu sayfalarda Kastamonu yolu üzerinde mevcut Şehit Üsteğmen Hakan Kandemir Parkı ile ilgili haber ve görüntüler yayımlamıştık.

Bugün Kucaklama Taşı bölgesinde Alparslan Türkeş Parkının icler acısı haline baktığımızda ister istemez aklımıza şu soru geliyor:

-Çankırı Belediyesinin şehir merkezindeki parklara karşı olan ilgisizliği, acaba “rantiye”nin bu parklara uğramamasından mı kaynaklanıyor?

Beklentimiz, sorumuzun yanıt bulması.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
çankırılı bir baba
23 Ekim 2011 Pazar 10:05
çocuklarımı götürecek park yok
sayın başkan dün çocuğumu 3 parka götürdüm üçü de birbirinden pisti. parktaki salıncaklar dahil tüm malzemeler kırık dökük. hangileri olduğunu söyleyeyim. birincisi buğday pazarı mah. gazi anadolu lisesinin köşesindeki park, diğeri 80. yıl parkı (rezalet sağlam tek bir parça yok, pislikten geçilmiyor. uzun kaydırak var içinde insan pisliği ve şişeler dahil herşey var. diğeri yapraklı yolu üzerindeki alçı fabrikasının karşısındaki mini park burası da kırık dökük, yazık çozuklara.nereye götürelim çocuklarımızı. havuzlu villallarımız yok ki. acele çözüm. inanmayanlar görsün. çocuklar gelecektir! :(
78.165.132.8
mehmethakanarabacioglu
20 Ekim 2011 Perşembe 08:56
çankırı'nın kaldırımları
Park deyince benim aklıma araba park yeri geliyor hani özürlülerin bile karşıdan karşıya geçemediği ana caddeler ve yürümeye kıyamadığım güzelim kaldırımlı Atatürk bulvarı! aaa sahi başkan belediyenin önünü yeniliyor İnsanların yaşadığı kentlerde yaşanırlık yeşil alan cadde ve ulaşım denen kriterler ön plandadır başkan bilir gerçi Belediye başkanı ya kendileri.yapılanlar çok bile ha o parkın adını değiştirelim RECEP TAYYİP ERDOĞAN PARKI olsun hiç değilse hizmet gitsin yalakalık için bile olsa o zaman yapar orayı bizim başkan para gelir ankaradan belki o iş için çaktınız mı!
212.156.93.90
Orhan YILMAZ
19 Ekim 2011 Çarşamba 17:40
yazı mı tura mı
Durun be aga önce şöyle toki blokları önünde boy gösterelim vakit yeterse ona da bakarız. Diyordur belki de? Beklentiniz sorunuzun yanıt bulması ise ve bunu istiyor ve diliyorsanız. Önce bu haberi üç ulusal lisanda yazmalısınız. Sonra mı harfler büyük olmalı görünmeli. Sonra da memleketin kaldırımlarını gezin vatandaşa mı ait yoksa ona buna mı. Akşam Kastamonu ana yolu Aşiyan sitesi karşısı baştan aşağı oto park vatandaş o kesime gelince kendini motorlu taşıt sanıp caddeden yürüyor. Özürlüler ana yolu kullanıyor ve kimsenin umurunda değil. Sorumlu var diyorsanız.
176.54.234.127
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim