• BIST 98.397
  • Altın 220,658
  • Dolar 5,3418
  • Euro 6,0852
  • Ankara : 2 °C
  • İstanbul : 11 °C
  • İzmir : 13 °C
  • Çankırı : 1 °C
  • Antalya : 15 °C
  • Eskişehir : 0 °C

Pazara da... Üç çift dudak demokrasisine de!

Vedat BEKİ

Bugün sıradan bir pazar değil! 12 Haziran'da yapılacak olan genel seçimin sonucunu tayin edecek ve oluşacak olan 24. dönem TBMM'nin sandalyelerine oturacakların belirlenmesinin bir öncesi...

2023'e giden yolda, 1920 yılında kurulan ilk TBMM'nin misyonundan daha ağır görevler yüklenecek bir parlamentonun hangi isimlerden oluşacağını bizlere gösterecek olan Pazartesi'nin öncesindeki Pazar'ı yaşıyoruz...

Önemli bir Pazar günü bugün...

7 Nisan günü çalışmalarını tamamlayan 23. Dönem parlamento üyelerinin "Umarım Genel Başkan beni listeye koyar" (!) ya da "Hiç umudum yok Genel Başkan beni çizdi bile" (!) şeklinde cümlelerin bolca haykırıldığı bir gün bugün!

GSM operatörlerinin hasılatı açısından da önemli günlerden biri olduğunu düşünüyorum!

"Aday"lık sürecine giden yolda "aday adayı" olarak günlerdir Genel Merkez ve vatandaş karşısına çıkmaktan bitap düşmüş olmalarına karşın "Acaba listede miyim?" merakı içerisinde mide krampı geçirecek kadar stres dolu saatler yaşayanların bolcasına rastladığımız bir gün bugünkü Pazar!

Bununla birlikte "benim adaylığım kesin" (!) diyerek "yan gel Osman" moduna girenlerin de Pazar'ı bugün...

Yarın piyasaya çıkacak olan "aday"lara 12 Haziran'a kadar hizmet verecek olan "matbaacıların" (!) da son tatil pazarı bugün!

Velhasıl bu Pazar öyle bildik bir Pazar değil!

Bana göre bu günün adı var ancak yaşanılanları kendi içerisinde saklı ve de kapalı bir Pazar!

Ve bütün bunların tek nedeni de; "Demokrasi" adı altında "üç çift dudak"(!) tarafından kaderi belirlenen bir Türkiye'nin kendi kendine "harakiri" yaptığı bir Pazar bugün!

Evet, "üç çift dudak demokrasisi" (!) yaşayan Türkiye'nin 2011 yılında yaşadığı bir Pazar!

10 Nisan 2011...

Devletin "e-devlet" olduğu, aday adaylarının temayül yoklamalarının bilgisayar ortamında yapıldığı, hatta hatta bazı ülkelerde seçimlerin dahi "tuş"la yapıldığı bir dünyada yaşıyor olmamıza karşın; TBMM üyelerinin "üç çift dudak demokrasisi" (!) yöntemiyle belirlenip, 70 milyona "bunları seçmek zorundasın" (!) diyerek yaptırım uygulanan bir tarihe sürüklendiğimiz bir Pazar günü bugün!

"Çankırılı'nın oyu Çankırılı'ya" (!) sloganı atılırken, "kendi adayını" (!) seçemeyen Çankırılı'nın Çankırı milletvekilini belirleyen "üç çift dudak demokratlarına" (!) tek sözün edilmediği bir Pazar bugün!

Çok mu çok özel bir Pazar günü bugün...

"Üç çift dudak demokrasisi"nin (!) seçimini tamamladığı, 70 milyonun da (ben dahil) "adaylar kim olacak?" diye sağa sola koşuşturduğu bir Pazar bugün...

Lanet olsun!

Pazar'a da... Üç çift dudak demokrasisine de...

Bu yazı toplam 1432 defa okunmuştur.
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
İsimsiz
13 Nisan 2011 Çarşamba 01:50
2023 de yıkacağız diyorlar.
Bunu anlamayacak ne var Hüseyin bey. Ulu önder Atatürk'ün kurduğu TBMM ni yıkmak, kurmaktan çok daha zor olacaktır. Vedat Beki muhakkak bunu demek istemiştir.
85.110.136.10
Hüseyin GÜZEL
11 Nisan 2011 Pazartesi 22:24
Misyon
Sayın Beki; yazınızda aynen şunları yazmışsınız "2023'e giden yolda, 1920 yılında kurulan ilk TBMM'nin misyonundan daha ağır görevler yüklenecek bir parlamentonun hangi isimlerden oluşacağını bizlere gösterecek olan Pazartesi'nin öncesindeki Pazar'ı yaşıyoruz..."... Şimdi sorum şu müsadenizle: 1920 yılında kurlan ilk TBMM'nin misyonundan daha ağır görevler yüklenecek sözünüzü açar mısınız? İlk TBMM'sinin misyonu belli idi... Emperyalizmin ve işgalcilerin boyunduruğundan kurtulma ve GENÇ TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KURMA misyonu söz konusu idi... Yeni seçilecek paralamentonun bu misyondan daha ağır bir görev yükleneceğini yazmışsınız... Bu ne anlama geliyor?
88.239.227.39
abdullah körhasan
10 Nisan 2011 Pazar 13:08
............
haklısınız vedat bey demokrasimiz de i nsanların ekmeğimizle sorgusuz sualsiz oynaması da, hep 2 dudak arasında,
78.187.201.98
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05333732940 | Haber Yazılımı: CM Bilişim