• BIST 102.258
  • Altın 190,240
  • Dolar 4,5876
  • Euro 5,3980
  • Ankara : 22 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 29 °C
  • Çankırı : 24 °C
  • Antalya : 26 °C
  • Eskişehir : 24 °C

"PKK bir terör örgütü değildir!"

PKK bir terör örgütü değildir!
Nuray Mert'ten ilginç çıkış!

BDP'nin paneline katılan Nuray Mert, "PKK bir terör örgütü değil. Bunu böyle düşündüğümüz sürece bu iş çözülmeyecek" dedi.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) tarafından ’Şanlıurfa Siyaset Akademisi’ne konuşmacı olarak katılan gazeteci Nuray Mert, "PKK bir terör örgütü değil. Bunu böyle düşündüğümüz sürece bu iş çözülmeyecek" dedi. Abdullah Öcalan’ın ’Yol haritası’ ve barış sürecinde İmralı’ya kimin gideceği konusunda konuşan BDP’li Emine Ayna ise, asıl önemli olanın o masada nelerin konuşulacağı olduğunu söyledi.
 
BDP Şanlıurfa teşkilatı tarafından ’Kürt sorununda Demokratik çözüm arayışı ve Ortadoğu Barışı’ paneli düzenledi. Bir düğün salonunda düzenlenen panele BDP Diyarbakır Milletvekili Emine Ayna, gazeteci Nuray Mert, İhsan Eliaçık konuşmacı olarak katıldı. BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici ile BDP Şanlıurfa İl Başkanı Halit Yıldıztekin ile çok sayıda partilinin izlediği panelde ilk konuşmayı yapan Nuray Mert, PKK’nın terör örgütü olmadığını ifade ederek, şöyle konuştu.
 
"Bu salonda mutlaka sivil polisler vardır: Bu polisler de bizi dinlesin. Onlar da bu memleketin vatandaşıdır. Biz mevcut yasalara göre suç olan bir şeyi yapıyoruz. Ben de burada suç işlemeye devam ediyorum. PKK bir terör örgütü değil, bunu böyle düşündüğümüz sürece bu iş çözülmeyecektir. Bunu iktidarın da böyle düşünmesi lazımdır. Devletler kendilerine baş kaldıranları ’Terör’ diye tanımlar. Ama bu tanımlamanın kimseye hayrı yoktur."
 
"KÜRDİSTAN DÖRT PARÇAYA AYRILIYOR"
 
Abdullah Öcalan’ın yol haritası ve İmralı’ya gidecek olanlar hakkında konuşan BDP Diyarbakır Milletvekili Emine Ayna ise, Ortadoğu’da oynanan oyunlar nedeniyle varlığını savunduğu ’Kürdistan’ın 4 parçaya ayrıldığını belirterek şöyle konuştu:
 
"Şu an Ortadoğu’da karmaşık bir siyaset yürütülüyor. Bir yandan ulus devleti gelişiyor, diğer yandan Arap ulusu çeşit çeşit devletlere ayrılıyor. Bunlar birbirleriyle düşman haline getiriliyor. Ortadoğu’da oynanan oyunlar yüzünden Kürdistan 4 parçaya ayrılıyor. Dört ayrı ulus devletin egemenliğine veriliyor."
 
Ayna, BDP heyetinin İmralı’da yapacağı görüşmeye ilişkin olarakta adaya kimin gideceği değil, o masada nelerin konuşulacağının önemli olduğunu söyledi. Panelde söz alan gazeteci İhsan Eliaçık ise Kürt sorunu ile din İslam konusununda önemli bir konu olduğunu vurgulayarak, "Bizim gibi ülkelerde dini aydınlamalar olmadan, diğer alanlarda bir ilerleme kaydetmek yüzeysel kalacaktır" diye konuştu.
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
ARİF YÜKSEL
17 Şubat 2013 Pazar 10:24
Kürdistan diye bir Devlet mi var?
Sanki Kürdistan diye bir Devlet mi var? Olmayan bir sözde Devleti, nasıl 4'e bölüyorsunuz? Siz bu kafa ile, daha çok Devlet kurarsınız. Bu Ülkemiz'de Kürtler'le, Türkler'in hiç bir sorunu yoktur. Et ve tırnak gibidir, birbirinden ayrılmaları da mümkün değildir. Maalesef Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgemiz'de yaşayan "bölge halkı" da, PKK'ya örgütün istediği desteği vermemiştir.
85.110.134.80
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim