• BIST 103.200
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 14 °C
  • İstanbul : 23 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 19 °C
  • Antalya : 22 °C
  • Eskişehir : 18 °C

Recep Dumanlı'dan Sözcü18'e özel açıklama

Recep Dumanlı'dan Sözcü18'e özel açıklama
MHP'de Çankırı listesinin başında yer alacağı söylentilerine Genel Sekreter Yardımcısı Recep Dumanlı bakın neler söyledi...

MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Çankırı milletvekili aday adayı Recep Dumanlı, Sözcü18 Genel Yayın Yönetmeni Vedat Beki'nin gündemle ilgili olarak yönelttiği üç soruyu cevaplandırdı.

MHP Genel Merkezi 10'uncu kattaki makamında gerçekleşen görüşmede Recep Dumanlı parti tabanında merak uyandıran konularla ilgili soruları yanıtlarken "Sözcü18'i de ilgiyle takip ediyoruz" dedi.

Vedat Beki'nin "Sizinle birlikte Çankırı'da 11 aday adayı var. MHP Çankırı listesine girecek isimler hangi yöntemle belirlenecek?" sorusuna Genel Sekreter Yardımcısı Dumanlı "Bu konuyla ilgili partimiz YSK'ya 'Merkez Yoklaması' yöntemini bildirdi. Bildirilen bu yöntemi Genel Merkez değiştirebilir. Ancak hatırlayacağınız gibi 2011 genel seçimlerinde internet üzerinden partililerimiz sıralamada yer almasını istedikleri 2 adayı belirtmişlerdi. Benzer yöntemin 7 Nisan'dan önce devreye gireceğini ve böylesi bir usul ile parti tabanının tercihinin partimiz Başkanlık Divanı'na yansıması talep ediliyor. Beklenti bu yönde." dedi.

Dumanlı'nın verdiği bu yanıttan sonra "Günlerdir Çankırı'da MHP'liler 7 Nisan listesi ile ilgili düşünce belirtirken 'Listenin başında Recep Dumanlı var' kanaati fazlasıyla yaygın. MHP'nin Çankırı listesinde 1. sıra siz misiniz?" sorusuna Recep Dumanlı "Şu an itibari ile Çankırı listesiyle ilgili sıralamanın yapılmış olması sözkonusu değil. Listeler belli olduğunda Genel Merkezimiz listeyi YSK'ya bildirecek. Bugün için sizin ifade ettiğiniz şekilde parti tabanında ortaya atılan görüşlerle yapılan propaganda doğru değil." dedi.

Ve Dumanlı'ya son olarak "İl Başkanlığınca cumartesi günü gerçekleştirilecek olan 'aday tanıtım toplantısı'na katılacak mısınız?" sorusunu yönelttik. Aldığımız yanıt "Önceki gün de benzer bir toplantı yapıldı ve ben o toplantıya katılmadım. Cumartesi günü de yapılacak olan aday tanıtım toplantısına katılmayacağım." oldu.

Ayrıntılar geliyor...

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Sıradan Vadandaş
31 Mart 2015 Salı 17:08
17:08
Vallahi ben Çankırılı harici bir adaya oy vermem. Bunu herkes böyle bilsin. Şu anda MHP'nin bir şansı var. Onu da böyle heba ederlerse MHP Çankırı'da bir daha yok olur.
78.187.90.41
ülkücü
31 Mart 2015 Salı 17:04
17:04
Recep bey uzaydan mı geldi kardeşim? Bu partiye ömrünü vermiş kişidir.İnsanları rencide ederek sıralama yapılmaz olası ki geldi 1.sıraya başta sen oy vermeyecen anlaşılan. Bu iş o kadar basit değil kim olursa olsun 1-1 gider bu iş. Hatta Recep bey olursa dahada fazla oy alırız merkezde zaten alınan oylar belli kurşunlu Çerkeş namı değer taş yakası olduğu gibi oy gelir. Merkezden kimi yazarlarsa yazsınlar alınan oy bellidir. İlçelerden oy lazım bakın geçmiş 10 yıla gerçekleri göreceksiniz. O zaman da milletvekili seçilir.
85.98.45.85
KARA
30 Mart 2015 Pazartesi 12:04
12:04
İl Başkanı, İlçe teşkilatları,ocakçılar dahil MHP'ye gönül vermiş herkes Recep Beyin adaylığına karşı çıkarken, Recep Beyin ben kimseyi tanımam tavrı ile hala ben adayım demesi, Çankırı'ya ve harekete hakaret değilde nedir. Bunun üzerine bir de genel merkez kendisini 1. sıraya koyarsa (ki emimin koyacak) Çankırı'da MHP rekor fark yiyecektir. Bunu üzülerek ve bir ülkücü olarak söylüyorum.
88.230.199.115
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim