• BIST 103.224
  • Altın 192,536
  • Dolar 4,6299
  • Euro 5,4574
  • Ankara : 26 °C
  • İstanbul : 21 °C
  • İzmir : 28 °C
  • Çankırı : 26 °C
  • Antalya : 31 °C
  • Eskişehir : 24 °C

"Red" kararının ardındaki isim

Red kararının ardındaki isim
Çankırı İl Genel Meclisi'nde bugün yapılan oylamada Ak Parti grubunun 19 üyesinin verdiği red kararının arkasındaki isme Sözcü18 Haber Merkezi ulaştı.

Çankırı İl Genel Meclisi'nin Şubat ayı son toplantısının gerçekleştirildiği bugünkü gündemde yer alan "657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak çalışmakta olan personele il özel idaresi bütçe imkanları çerçevesinde aylık sosyal denge ödemesi yapılabilmesi için sosyal denge sözleşmesini imzalamak üzere ilimiz valisi Vahdettin Özcan'a yetki verilmesi hususunun görüşülmesi" maddesine Ak Parti grubuna ait 19 meclis üyesinin "red" kararı vermesi başta çalışanlar olmak üzere kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

SÖZCÜ18 OLAYIN AYRINTILARINA ULAŞTI

İl Genel Meclisi üyelerinin bir eksikle (26) toplandığı bugünkü görüşmesinde ele alınan konuyla ilgili yapılan hazırlıklarda Ak Parti Grubunun dün ve bugün iki kez toplandığı bilgisine ulaştık.

Maddenin görüşülmesinden bir gün önce (9 Şubat Perşembe) yapılan Ak Parti Meclis Grubu toplantısında grup başkanı Eldivan İl Genel Meclis Üyesi Faruk Dilsiz'in "Yarın meclisde ele alınarak oylanacak olan gündem maddesine İl Başkanımız grup olarak 'red' kararı vermemizi talep ediyor. Yarınki kararımız bu doğrultuda olacak" şeklindeki cümlelerinden sonra şekillendi.

55 ÇALIŞANIN KAMU-SEN'Cİ OLMASI
"RED" KARARININ ALINMASINA NEDEN OLDU

Öte yandan haber merkezimizin elde ettiği bilgilere göre yapılacak sözleşmeden fayda sağlayacak olan 77 çalışandan 55'inin Kamu-Sen'e bağlı Türk Yerel Hizmet-Sen üyesi olması Ak Parti İl Başkanı Salim Çivitcioğlu'nun, meclisteki Ak Partili üyelere "grup kararı aldırarak" oylamanın böylesi sonuçlanmasına vesile oldu.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
BABACAN
17 Şubat 2012 Cuma 17:01
ezikler
Evet ezik insanlardan oluşan bu yöneticilerden ne beklenir. Ufak tefek siyasi rant uğruna yapılanları Allah'a havale diyorum. Yazıklar olsun sana ve senin gibi düşünenlere.
88.230.96.6
KÜRŞAD 6
15 Şubat 2012 Çarşamba 12:38
a.samet kardeşime
mazlumlara hami düşmanlara karşı kavi bir düzen içinde yaşaması dileğiyle tüm vatansever kardeşlerimizi (tüm siyasi yapılardaki)muhabbetle selamlıyorum. vurula vurula kırılır, dövüle dövüle tavlanırsın, genede her parçandan bir kıvılcım, her kıvılcımdan bir şimşek çakar. ne bitmez tükenmez feyzin var ey Türk....
188.3.130.242
KÜRŞAD 5
15 Şubat 2012 Çarşamba 12:34
a. samet kardeşime
sızlatmamakta, üstelik eleştirel bakışımızı çarpıtarak tehditle gönlümüzü yaralamakta, fikri münazara yapmak varken, bu ülkede milliyetçi reflekslerin bloke edilerek antiamerikan ve anti siyonist tepkilerin kontrol altına alındığını, çaresizlik içinde; Sivas kongresinde olduğu gibi milletin istiklalini milletin azim ve kararı kurtaracaktır, fırkalar yani partiler değil diyeceğimiz bir süreci yaşadığımızı Abdülsamet rumuzlu gönüldaşımın ferasetine, izanına, anlayışına sunuyorum. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. parti dediğin ne ola ki? Evlatlarımızın tam bağımsız bir müslüman Türk devletinin
188.3.130.242
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim