• BIST 103.235
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 21 °C
  • İstanbul : 24 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 21 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 19 °C

Rektör Savaş'ta telaş büyük!

Rektör Savaşta telaş büyük!
Karatekin Üniversitesinin 2011-2012 Akademik Yılı açılışında sayılı günler kala Rektör Savaş'ta telaş ve stres birarada.

2011-2012 Akademik yılını 11 Ekim günü açacak olan Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, günü kurtarma çabası içerisinde.

Akademik yılın açılış törenine hükümete yakın isimleri getirebilmenin gayretini gösteren Rektör Savaş, bu kapsam dahilinde sırasıyla Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, TBMM Meclis eski başkanı Karabük milletvekili Mehmet Ali Şahin ve son olarak da Başbakan Yardımcısı Devlet Bakanı Beşir Atalay’ı ziyaret etti.

Ziyaretlerle ilgili olarak üniversitenin basın bültenlerine yansıyan bilgilerin dışında Rektör Savaş’ın her üç ismi de 11 Ekim’de yapılacak olan üniversitenin 2011-2012 akademik yılı açılış törenine katılmalarına yönelik davet yeraldı.

Sözcü18 Haber Merkezinin elde ettiği bilgilere göre Rektör Savaş’ın gerçekleştirdiği ziyaretlerden “olumlu yanıt” alamadığı ve açılış programına “siyasi destek” bulamayacağı yönünde.

REKTÖR GİDEREK YALNIZLAŞIYOR!

Hatırlanacağı gibi geçen yılki akademik yılı açılış törenine o  günün Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek katılmıştı. Rektör Savaş’ın özellikle Çankırı Milletvekili İdris Şahin’in üniversite ile ilgili olarak yaptığı eleştiriler sonrası “kendisini ispatlama” yönünde gösterdiği gayretler ve çabalarla gündeme gelmekte.

Çankırı milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz ile bugüne kadar yan yana gelmeyen Rektör Savaş’ın öncelikle 11 Ekim 2011 Salı günü gerçekleştirilecek yeni akademik yılı açılış töreni ve sonrasında izleyeceği politika merak edilmekte.

Haberle ilgili son notumuz; Karatekin Üniversitesi Akademik Yılı açılış tören davetiyesinin Çankırı Milletvekilleri Şahin ve Filiz’e ulaşmadığı yönünde.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
YARAN
12 Ekim 2011 Çarşamba 09:20
Müslüman mahallesinde
Okulun açlışında PKK sempatizanları Çankırı gibi ta Selçukludan günümüze düşmanın ayak basamadığı bu kutsal topraklarda gösteri yapıyor, kavga yüzüyo sen uyu editör. Tokatın kırsalına çevirdiler canım memleketi. Bu kadro ile militan yetiştirecek okul olacak üniversitemiz. Eyyy STK ları ve kanaat önderi birokratlarımız yeter artık. "ALIN ATINIZI, İSTEMİYORUM TIMARINIZI" deyin ve kurtarın memlketi Tokatlısından da KCK lısındanda PKK lısından da.
88.232.14.122
Kemal Bey
09 Ekim 2011 Pazar 16:29
Yapılan Yanlışlıklar
Kim demiş Rektör yanlız diye hiç yanlız olur mu, Üniversite içerisinde onu pofpoflayan Tokatlı 3-5 tane idari yönetimden adam var ya onlar yetmiyor mu? yetmez sayın hocam yetmez sandın ki her şey o 3-5 adamla işler hallolacak ama durum öyle değil kulağını dışarıya kapadığın sürece yanlızları oynamaya mahkum olacaksın sonunu kendin hazırladın malesef, kaldı 10 ayın ya sonra ne olacak ne olacağını sen de kestirmeye başladın o 3-5 tane adamların tuzu kuru çünkü alacakları kadroları nasıl olsa aldılar.
88.231.2.241
hasan cannnn
09 Ekim 2011 Pazar 16:00
örnek ünv.mişmiş
Birlikte kurulan Ünv.lere kıyasla çok ileride imişsiniz sen kimi kandırıyorsun Sayın Rektör Ank.Ünv. ve Gazi Ünv.sinden Sana hazır yüksekokullar, Fakülteler devredildi tabiki Doğudaki yaşıt Ünv.lerden iyi olacaksın yaptığın çok da büyük icraatlar yok bir de Tokat'tan kovulmuş Tokat Ünv.Yönetiminin sildiği arızalı adamları idari yönetime atadın ve halen de atamaktasın sayenizde Bu ünv. te çok ileriye gitmez, tabi olan size olmayacak nasıl olsa sen ve tokatlılar pastadan payınızı aldınız olan çankırılara miras olarak geri kalmış bir Ünv. kalacak
88.231.2.241
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim