• BIST 101.892
  • Altın 189,295
  • Dolar 4,6043
  • Euro 5,3842
  • Ankara : 19 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 18 °C
  • Antalya : 25 °C
  • Eskişehir : 16 °C

Sarıgül resmen başvurdu!

Sarıgül resmen başvurdu!
Adnan Keskin; “Hoş geldin Mustafa Sarıgül” dedi. Sarıgül, çağrıyı gözyaşlarıyla karşıladı.
Ve CHP Sarıgül hamlesini resmen başlattı. Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin “Hoş geldin Mustafa Sarıgül” dedi. Sarıgül, çağrıyı gözyaşlarıyla karşıladı
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ve CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ü makamında ziyaret etti. Sarıgül, Keskin ve Salıcı’yı kapıda karşıladı. Sarıgül ve Keskin bir süre el ele yürüdü. Sarıgül elinde bulunan çiçeği Adnan Keskin’e verdi. Daha sonra belediye binasına giren Sarıgül, Keskin ve Salıcı’nın görüşmesi basına kapalı olarak gerçekleşti. Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından Şişli Belediye binası önünde açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, konuşmasının başında hükümetin politikalarını eleştirdi. Keskin, sisteme karşı demokratik tepkilerini sergileyen insanların korkutulduğunu savunarak, sindirilmiş bir toplum yaratılmaya çalışıldığını söyledi.
 
“Oyunu bozma zamanı”
“Türkiye’nin bir demokratik depreme ihtiyacı vardır” diyen Keskin şöyle devam etti: “Daha çok sola, daha çok sosyal demokrasiya ihtiyaç vardır. Çünkü sol, sosyal demokrasi, barıştır, aşktır, iştir kardeşliktir, özgürlüktür. Sosyal demokrasinin bu örgütlü bütünün adı CHP’dir” dedi. Geçmişte yaşanan tartışmaların oluşturduğu korkulara tutsak olmayacaklarını söyleyen Keskin “Biz yaşadığımız olumsuzlukları insanımız için, bizim çocuklarımız için elimizin tersiyle iterek, barış içinde bizden sonra gelecek nesillerin güzellikleri paylaştığı ışıldak, aydınlık bir Türkiye hatırına elimizin tersiyle itmeye mecburuz, mahkumuz. Hiçbirimiz bir diğerine dudak bükerek bakma, ötekileştirme hakkına sahip değiliz” dedi.
 
“Dönme kararını kutluyoruz”
Keskin, “Tam tersine bu zorba iktidarda, bu haramzade iktidardan kurtulmak için birbirimizi sevmeye, saymaya mecburuz. Bu neticeye ulaşmak için CHP’ye, yuvasına kendini yetiştiren, büyüten, ülkesine güzel hizmetler sunmayı imkanını veren, Türkiye’nin ufkundan bir yıldız gibi parlayan Mustafa Sarıgül’ün yuvasına dönme kararını kutlamaya geldik. Mustafa Sarıgül ile CHP’nin ilişkisi bir kuru dilekçe düzeyine indirilemeyecek kadar büyüktür anlamlıdır” diye konuştu.
 
Keskin konuşmasını “Hoşgeldin Mustafa Sarıgül, yolun açık olsun” diyerek tamamladı. Keskin’in konuşması sırasında sık sık “El ele, kol kola, omuz omuza” ve “Halkçı Sarıgül” sloganları atıldı.
 
‘Kılıçdaroğlu başkanla birlikte’
Mustafa Sarıgül basın toplantısında şunları söyledi: “İstanbulumuza, Türkiyemize şunu ifade etmek istiyorum; hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden yurttaşlarımızın yüzde 5’ini, 10’nu, 20’sini, 30’unu, 50’sini değil, Rabbim izin verirse Adnan Keskin başkanımızla birlikte, Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanımızla birlikte yurttaşlarımızın yüzde yüzünü kucaklayacağız. Bu mübarek Cuma öncesi hayırlı bir gündeyiz. Hayırlı haberleri Türkiyemizin, dünyanın her noktasındaki ’demokrasi’, ’barış’ diyen, ’ötekisi olmayan bir anlayış’ diyen, ’başı açık olan da kapalı olan da bizim’ diyen, ’muharrem ayı da mübarek ramazan ayı da bizim’ diyen bütün yurttaşlarıma şu müjdeyi veriyorum ki, bundan sonra tüm barış dönemi, özgürlük dönemi başlayacak.”
 
‘Birlikte iktidara yürümek umuduyla’
Bugün bir iradenin tecelli ettiğini belirten CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, “Bugün sıradan işlerin yapıldığı Türkiye siyasetinde büyük bir buluşmanın, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarı yolunda Mustafa Sarıgül’ün Cumhuriyet Halk Partisi’ne katılmasının günüdür. Bizler detaylarla, prosedürlerle kimin kimi davet ettiğiyle, kimin nereye gittiyle ilgilenen siyasetçiler değiliz. Biz Türkiye’nin çıkarları söz konusu olduğu zaman elimizden gelen her türlü çabayı gösteren bir siyasi gelenekten geliyoruz. Önümüzdeki günlerde hep beraber daha önce ayrılmış olan bu yolu tekrar birleştirerek, hem İstanbul’da, hem Türkiye’de hep birlikte iktidara yürümek umuduyla hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim