• BIST 103.020
  • Altın 188,447
  • Dolar 4,5620
  • Euro 5,3595
  • Ankara : 21 °C
  • İstanbul : 23 °C
  • İzmir : 27 °C
  • Çankırı : 21 °C
  • Antalya : 30 °C
  • Eskişehir : 21 °C

"Şehir Efsanesi" Mesut Aslan beraat etti

Şehir Efsanesi Mesut Aslan beraat etti
2007 yılının Ocak ayında Çankırı Esnaf Kefalet Kooperatifi genel kurulunda yaşanan olaylar nedeniyle Ankara 11. özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan 32 sanıklı dava bugün sonuçlandı.

Hatırlanacağı gibi 2007 yılının Ocak ayında, Çankırı Esnaf Kefalet Kooperatifi seçimlerinde Belediye Başkanı İrfan Dinç, seçimlere Haşim Uyanık karşısında başkan adayı olarak giren Osman Karadeniz'i desteklemiş ve kongrede yaratılan kavga-gürültü ile yaşanan olaylar sonucu bazı tutuklamalar gerçekleşmiş ve Ankara 11. Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemesinde dava açılmıştı.

32 sanıklı 2008/300 dosya numarası ile görülen davanın bugün yapılan karar duruşması gerçekleştirildi ve başta tutuklu sanıklar Yaşar Mehmet Ayan, Mehmet Göktaş, İsmail Eroğlu ve Fazlı Demirci tahliye edildi.

Mahkemede yargılanan 32 sanıktan bazıları 2 ila 9 yıl arasında değişen sürelerde hapis cezaları almalarına karşın, tutuklu bulundukları sürenin ceza sürelerine tekabül etmeleri nedeniyle serbest bırakıldılar.

MESUT ASLAN BERAAT ETTİ
2007 yılında Çankırı Esnaf Kefalet Kooperatifinin genel kurulunda yaşanan olaylarla ilintilenen ve 32 sanık içerisinde yer alan, o günün Belediye Başkan Özel Kalem Müdürü Mesut Aslan bugün mahkemenin verdiği kararla suçsuz bulunarak "beraat" etti.

Özel Kalem Müdürlüğü görevi nedeniyle böylesi bir olaya karıştırılmasından sonra günlerce Çankırı ile ilgili haber sitelerinde gündemden düşmeyen ve adeta "şehir efsanesine" dönüştürülen Mesut Aslan'ın bu davadan beraatinin, Çankırı kamuoyunda nasıl yankı bulacağını hep beraber izleyerek göreceğiz.

Tabii, bir de Mesut Aslan'ın yaşanan süreçle ilgili yapacağı açıklamaları da merakla bekleyeceğiz.

Öyle görülüyor ki, bu karar sonrası Çankırı kamuoyunun hayli hareketli günler yaşayacağı aşikar. Bekleyelim ve izleyelim...

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
dayı
03 Şubat 2011 Perşembe 18:27
suçlu suçsuz
Mesut Aslan'ı kahraman yapmanın kimseye birsey getirmeyeceğini bilmelisiniz. Asıl suçlular kahraman yapılırken hiç suçsuz olanlar ceza çekti. Mesut Aslan'ın suçsuz ya da suçlu olduyunu Çankırı halkı herkesten daha iyi biliyor. İşin içinde olmayanlar kafasına ğöre yorum yapmasın. Asıl suçluya da kimse arka çıkmasın.
85.104.22.133
osman osman
29 Ocak 2011 Cumartesi 17:32
vefasızlık vefasızlık vefasızlık
elbette mesut yargılanacaktı çünkü bu dedikodulara bir kuban lazımdı o da çalışmasıyla ve başarılarıyla ön plana çıkmış mesuttan iyisi olamazdı ve seçim yapıldı. mesutun omuzlarına basarak siyasette belli yerlere gelmiş kendi arkadaşları bu arkadaşın yanında olmayarak ve hatta korkup aman banane diyerek mesutavefasızlığın en büyüğünü sergilediler. ama hiç kimse unutmasınki hiç bir makam hiç bir mevki kimseye baki değildir baki olan dostluklar ve arkadaşlıklardır sanırım mesaj yerini bulmuştur
88.231.21.180
osman osman
29 Ocak 2011 Cumartesi 17:15
yanında durmayanlar utansın
arkadaşlar evet mesut aslan gerçekten bu şehrin görebileceği memleket için faydalı olabilecek nadir insanlardandı arkadaşa atmadık karalama bırakmadılar malesef bu memlekette dedikodu siyasetiyle insanlar dürüst olmayan ve çankırıya yakışmayan bir yol seçiyorlar (dedikodu siyaseti) benim şaşırdığım ayrıca nedir biliyormusunuz bu dedikodu siyasetiyle bu arkadaşın yanındaki arkadaşlar da yıpratılmaya çalışıldı fakat sadece mesut üzerinde muvaffak oldular çünkü kendi arkadaşları da dedikoduya inandı
88.231.21.180
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim