• BIST 102.258
  • Altın 190,240
  • Dolar 4,5876
  • Euro 5,3980
  • Ankara : 22 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 29 °C
  • Çankırı : 24 °C
  • Antalya : 26 °C
  • Eskişehir : 24 °C

Şehitlerin isimleri belli oluyor

Şehitlerin isimleri belli oluyor
Çukurca ilçesinde PKK saldırısı sonucu hayatını kaybeden 24 şehitten 2'sinin isimleri belli oldu.

Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde güvenlik güçleri ve sınırdaki askeri birliğe PKK’lı teröristler tarafından ağır silahlarla eş zamanlı düzenlenen saldırıda 24 asker şehit düştü. Şehitlerden ikisinin ismi belli oldu. Şehit ateşi Konya'nın Akşehir İlçesine ve Yozgat'a düştü. 36 yaşındaki Astsubay Kıdemli Başçavuş İbrahim Geçer’in Akşehir'deki ailesi ve Üsteğmen Murat Bek'in Yozgat'taki ailesinde yas var.İşte şehit astsubayın son fotoğrafı

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybeden Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş İbrahim Geçer’in Facebook sayfasında son paylaştığı fotoğraflar arasında görev yaptığı yerin önünde çekilmiş bir kare de yer aldı.

Facebook sayfasında iş bilgileri kısmında "Jandarma Astsubay-Hakkari, Dağlıca" yazan Geçer, bu kareyi 5 Ağustos'ta arkadaşlarıyla paylaştı.

Altına, Geçer için "daha da gençleşmişsin" gibi yorumlar yapıldı.

DHA'nın haberine göre, Akşehirli Geçer, 36 yaşında ve iki çocuk babasıydı.

murat-bek-aksehir-resim-04.jpg

Şehit üsteğmenin annesi yıkıldı

Jandarma ekiplerinin evin önünde durduğunu gören anne Elmas Bek, oğlunun şehit olduğunu anlayarak sinir krizleri geçirdi. Acılı anne, haberi almadan evden çıkıp koşarak, Jandarma Binbaşı Süleyman Gürz’e sarılıp yere yığıldı. Jandarmaları gören baba ise evin merdivenlerine düşüp sinir krizi geçirdi.

Şehit Üsteğmen Murat Bek’in nişanlı olduğu ve evlilik hazırlığı yaptığı belirtildi.

sehid-mevzi-foto-resim-07.jpg

ŞEHİT'TENGERİYE MEVZİDE ÇEKİLEN FOTOĞRAF KALDI

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde teröristlerin saldırısında şehit olan askerlerden Er Eyüp Çolakoğlu'nun Avcılar'daki evine ateş düştü. Şehit Er Çolakoğlu'ndan geriye, mevzide çekilen fotoğrafı kaldı.

ACI HABER EVİNE ULAŞTI
Hakkari Çukurca'daki 26 güvenlik görevlisinin şehit olduğu hain saldırıda hayatını kaybeden Er Eyüp Çolakoğlu'nun İstanbul Avcılar'daki evine acı haber ulaştı. Saldırının ardından Çolakoğlu'nun Avcılar'daki evine gelen askeri yetkililer şahadet haberini aileye verdi. Şehit erin evinin evinin önünde 112 ambulans ekibi beklerken, balkonuna Türk bayrağı asıldığı ve yakınlarının başsağlığına geldikleri görüldü.

 DÜN GECE ANNESİYLE KONUŞMUŞTU
Şehit er Çolakoğlu'nun üvey babası Yaşar Ergin, Eyüp'ün dün akşam annesiyle konuştuğunu söyledi. Ergin, "Annesiyle dün akşam telefonla konuşmuş. Yakın zamanda izine geleceğini söylemiş. Ama şahadet haberi geldi" dedi.

ŞEHİT ER SÜLEYMAN KALKAN'IN ANNESİ: BEN BÖYLE OLACAĞINI BİLİYORDUM

Çukurca'da PKK terör örgütünün düzenlediği saldırıda şehit düşen jandarma komando er Süleyman Kalkan'ın şehit haberini Isparta'nın Yalvaç İlçesi'ne bağlı Sücüllü Beldesi'nde oturan ailesine, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Hakan Güler, Müftülük'ten bir din görevlisi ve sağlık ekipleriyle birlikte verdi. Kalkan Ailesi'nin oturduğu Harmanyeri Mahallesi'ne giden Güler ve beraberindekiler, sokakta komşularıyla birlikte oturan anne Şerif Kalkan'a şehit haberini verdi. Oğlunun şehit düştüğünü o anda öğrenen Şerif Kalkan, "Yavrum, kuşum öldü mü? Şimdi bana kim kanat gerecek? Yavrum Süleyman'ım. Ben 'Hakkari'ye gitme' dedim. Böyle olacağını biliyordum" diye feryat etti. Sinir krizi geçiren anne Kalkan'a sağlık ekipleri müdahale etti. Kendisine sakinleştirici vermek isteyen sağlık ekiplerine izin vermeyen acılı kadın, kendini yerden yere attı.

Şehit er Süleyman Kalkan'ın kardeşleri 18 yaşındaki İlknur, 15 yaşındaki Ayşe, 13 yaşındaki Burcu ve 10 yaşındaki Murat da gözyaşlarına boğuldu.

Torunu ile aynı ismi taşıyan Süleyman Kalkan ise terörü lanetledi. Oğlu İsa Kalkan'ın 8 yıl önce vefat ettiğini belirten Süleyman Kalkan, "Sabah uyandığımda haberlerde şehitler olduğunu duydum. İçime torunumun şehit olduğu kuşkusu düşmüştü. Ben torunumu yetim büyüttüm. Böyle olsun diye mi büyüttüm?" dedi.

Diğer yandan, şehidin evine ve beldenin birçok yerine Türk bayrakları asıldı.

FİKRET ÖZEL, BABASINDAN HELALLİK İSTEMİŞ

Çukurca'daki saldırıda şehit düşen piyade er Fikret Özel'in acılı haberini Samsun'da yaşayan ailesine Atakum Kaymakamı Salim Demir ve Merkez Komutanı Kıdemli Albay Ahmet Şadi Çakır, sağlık ekibi eşliğinde verdi. Haberi alan aile, yasa boğuldu. Sinir krizi geçiren anne İnci Özel gözyaşlarına boğuldu.

3 çocuk sahibi baba Celal Özel, oğluyla dün konuştuklarını belirterek, "Mart ayında askere gitti. Dün öğleden sonra telefonla konuştuk. 8 günlük göreve çıkacaklarını söyleyip, 'Hakkını helal et' dedi. Bu süre içinde arayamayacağını söyledi. Ben de kendisine dikkat etmesini söyledim. Sonra bugün acı haberi geldi. Türk milletinin başı sağolsun" diye konuştu.

Şehidin evi ve bulunduğu mahalle, Türk bayraklarıyla donatıldı.

ŞEHİT ER BİROL ELMAS'IN TEZKERESİNE 40 GÜN VARDI

Adapazarı'nda çiftçilik yapan ve babası yıllar önce ölen biri kız 3 kardeşi olan Sakaryalı şehit Birol Elmas'ın şehit olduğu haberi, Sakarya Merkez Komutanı Albay Kutluay Önay tarafından anne Mübyen Elmas'a verildi.

112 sağlık ekipleri ile birlikte eve gelen askeri yetkililer şehit haberini verdiklerinde evin kapısında bulunan Anne Elmas, sinir krizleri geçirdi. Kendisini yerden yere atan Mübyen Elmas baygınlık geçirince, sağlık görevlileri tarafından sedyeye alınarak ambulansla hastaneye götürüldü.

Şehit haberinin verilmesi sırasında Birol Elmas'ın yeğeni olan 13 yaşındaki Melisa Elmas kalabalığı görünce koşarak eve geldi. Küçük kız acı haberini ögrenince yıkıldı. Askerler tarafından teskin edilen küçük kız dakikalarca gözyaşı döktü.

Bu arada şeht Birol Elmas için Sakaryasporlu taraftarlar da Sosyal Paylaşım sitesinde onun Sakaryaspor atkısı ile çekilen fotoğraflarını yayınladı.

NAZİLLİLİ ER MEHMET ÇETİN TERHİSİNE 3 AY KALA ŞEHİT OLDU

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde kalabalık bir terörist grubun saldırısında şehit düşen er 21 yaşındaki Mehmet Çetin'in Aydın'ın Nazilli İlçesi'ne bağlı Beğerli Köyü'ndeki ailesi yasta. Şehidin isminin belirlenmesinin ardından Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Garnizon Komutanı Yarbay Ekrem Turan, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Seydi Salman'dan oluşan heyet ile bir ambulans, Nazilli'ye 18 kilometre mesafedeki Beğerli Köyü'ne gitti. Köye ulaşmak için yaklaşık 6 kilometrelik toprak yoldan çıkan heyet, şehidin baba ocağına ulaştı. Adeta bir barakada yaşayan şehidin annesi Şerife ve babası Bekir Çetin, karşısında askerleri görünce sinir kirizi geçirdi. Olduğu yere dizlerinin üzerine çöken anne Çetin, "Kara oğlum nedere, evladım nerede?" diye feryat etti. Oğlunun şehit olduğunu anlayan baba Çetin gözyaşlarına boğuldu. Baygınlık geçiren acılı anne, yapılan müdahalenin ardından eve alındı.

TERHİSİNE 90 GÜN VARDI

Beğerli Köyünün tek askeri, beş çocuklu Çetin Ailesinin de en küçüğü olan şehit er Çetin'in, dağıtım iznine geldikten sonra bir daha izin kullanmadığı, terhisine de 90 gün kaldığı öğrenildi.

ABLA SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Acı haberi alıp anne ve babasının yanına koşan şehidin ablası Fatma Tuzsuz, sinir krizi geçirdi. Gözyaşlarına boğulan acılı ablanın çığlıkları yürek dağladı. Şehidin yeğeni Süleyman Tuzsuz, "Dayım nerede, ona ne oldu? Ben daha askere gitmedim. Onun intikamını ben alacağım" diyerek gözyaşlarına hakim olamadı. Dayısıyla en son iki gün önce telefonla konuştuğunu, kendisine "En kısa zamanda aranızda olacağım" dediğini anlattı. Çiftçilik yapan ailenin yokluk içinde büyüttüğü şehit er Çetin'in askerden geldikten sonra babasıyla birlikte çiftçilik yapmaya devam etmek istediği belirtildi.

ŞEHİTLERİN İSİMLERİ

Astsubay Kıdemli Başçavuş İbrahim Geçer - Konya (Akşehir)

Üsteğmen Murat Bek (Yozgat)

Jandarma Er Koray Özel - Adana (Feke)

Uzman Çavuş Mustafa Aslan - Çorum

Jandarma Komando Onbaşı Yavuz Çoban - Aksaray

Er Eyüp Çolakoğlu - İstanbul

Jandarma Çavuş Birol Elmas - Sakarya

Piyade Er Ufuk Bozkurt - Kırklareli (Vize)

Jandarma Komando Er Süleyman Kalkan - Isparta (Yalvaç)

Jandarma Komando Er Mehmet Çetin - Aydın (Nazilli)

Jandarma Er Mesut Cengiz - Hatay (İskenderun) 

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim