• BIST 103.200
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 14 °C
  • İstanbul : 23 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 19 °C
  • Antalya : 22 °C
  • Eskişehir : 18 °C

Şivan Perver'den açıklama

Şivan Perverden açıklama
Perver, ziyaret öncesi yazılı bir açıklama yaptı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır’da İbrahim Tatlıses ile Cumartesi günü düet yapacaklarını açıkladığı Şivan Perver ziyaret öncesi yazılı bir açıklama yayınladı. Perver, açıklamasında ‘Barış için elini taşın altına koyanlara ve barışa el uzatanlara sabır ve metanet diliyorum. Fedakar halkımın evlatlarının provokasyonlara gelmeyeceklerine inancım tamdır.’ denildi.
 
İşte Şivan Perver’in yayınladı açıklama:
 
“Cumartesi günü Irak Federal Kurdistan Yönetimi başkanı sayın Mesud Barzani'nin Diyarbakır'a kadim ismi ile Amed'e yapacağı iki günlük ziyaretine ricası ve isteği üzerine katılma kararını vermiş bulunmaktayım. Burada esas ve tek amacımız barış sürecine destek vermektir. Barış kutsal bir olgu olup başta toplumumuz olmak üzere eğitim, sosyal ilişkiler, ekonomik alanlar başta olmak üzere insanlığın her alanında gelişmesi ve huzuru için bir zorunluluktur. Türkiye'deki bütün kesimleri barışa destek sunmaya ve insanlarımız arasında, hoşgörü ile karşılıklı saygı, çoğulcu özgür ve demokratik bir toplum, sevgi ve kardeşlik duygularını geliştirmeye davet ediyorum ve sadece bunun için yarın Diyarbakır'dayım. Şimdiye kadar bu kutsal çalışmaya öncülük eden ve çaba sarfeden zindanda, dağlarda, sürgünde, parlementoda ve sorumlu makamlardaki bütün şahıslara kamuoyu önünde teşşekür ediyorum. Barış için atan kalplere, barış için çalışan beyinlere, barış için elini taşın altına koyanlara ve barışa el uzatanlara yüce rabbimmden sabır ve metanet diliyorum.
 
Sayın Barzani'nin seyahatine katılımım çok ani geliştiği için herhangi bir konser hazırlığım olmadığı gibi böyle bir durum gündeme gelmemiştir. Bugün Amed barış ve özgürlük için haykırıyor. Yıllardır en büyük arzum Amed'te halkımla buluşmak ve onlarla beraber bir meydanda stranlarımı beraber söylemekti. Gönül isterdi ki sürgünde yaşamaya mahkum edilmiş bütün sanatçı ve aydın dostlarımla beraber döneyim. Siyasi sebeplerden dolayı zindanlarda kalan insanların özgürlüğüne kavuştuğu bir ortamda beraber halaya duralım. Hasretim sadece iki günlüğüne Amed kentini ziyaret etmekle bitmez, özlemim cenazesine dahi gidemediğim annemin mezarını ziyaret etmek, aile ve dostlarımla hasret gidermek, vatanımın en ücra köşesine kadar gidip bütün halkımla kucaklaşmaktır. Bu özlemimin kısa bir süre içinde gerçekleşeceğine inanıyor ve halkımızla hep beraber kucaklaşma isteğimi özelikle ifade etmek istiyorum. Oraya ani gelişim herhangi bir siyasi partiye veya harekete karşıt veya destek olarak sunulması doğru değildir. Amed şehrinin seçilmiş temsilcileri ve sivil toplum kurumlarını da zamanım elverdikçe ziyaret etmek gündemimdedir. 
 
40 yıla aşkındır halkıma sanatımla, sesimle hizmet ettim ve birbirimize karşı bu sevgimiz sürekli devam edecektir. Zulme karşı isyan çığlığı olduğum gibi barış, hoşgörü ve sevgi içinde stranlarımı söylemeye ve halkıma bağlılığımdan hiçbir ödün vermeyeceğimden hiç kimsenin süphesi olmasın ve kimse halkım ile aramıza husumet sokmaya çalışmasın. Bu süreçte Türkiyede'ki bütün sanatçı ve aydınların barış sürecine destek olması benim en büyük arzumdur. Bu ziyaret sonrası pek yakında Amed başta olmak üzere vatanımın her köşesinde halkım için konser vermeye ve stranlarımı onlarla beraber söylemek istiyorum. Fedakar halkımın evlatlarının beni anlayacaklarına ve provokasyonlara gelmeyeceklerine inancım tamdır.”
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim