• BIST 103.704
  • Altın 195,373
  • Dolar 4,6820
  • Euro 5,4883
  • Ankara : 20 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 20 °C
  • Antalya : 27 °C
  • Eskişehir : 20 °C

Skandal görüntülerle ilgili ilk açıklama MHP'den

Skandal  görüntülerle ilgili ilk açıklama MHPden
Çankırı Devlet Hastanesinde çekilen skandal görüntülerle ilgili ilk açıklama MHP İl Başkanlığından geldi.

Çankırı Devlet Hastanesinde yaşanan skandal görüntülerle ilgili olarak yaptığımız habere ilk tepki MHP Çankırı İl yönetiminden geldi. İl Başkanı Ali Acıbunar imzalı açıklama şöyle;

"Sitenizde yer alan görüntüler, temel amacı vatandaşı sağlığına kavuşturmak ve toplum sağlığını korumak olan hiçbir hastaneye yakışmamaktadır.

Bizi üzen, bu kötü görüntülerin kendi memleketimizde, kendi şehrimizde, kendi hastanemizde ortaya çıkmış olmasıdır.

İster lokal düzeyde, isterse belirli bir zaman aralığında kaydedilmiş olsunlar, ortada bir hijyen ve ihmal problemi olduğunu tartışmaya yer bırakmayacak şekilde ortaya koyan bu görüntülerin memleketimize de, insanımıza da yakışmadığını düşünüyoruz. Bu eksiklik ve aksaklıkların iktidarın keyfi ve kayırıcı tutumundan kaynaklandığını da biliyoruz.

Sebebi ne olursa olsun, insanlarımızın mağduriyeti, üstelik mağduriyetin hasta bünyeler üzerine tesiriyle katlanması en hızlı şekilde ortadan kaldırılmalı, hastane yönetimi kadar, diğer yetkililer de gerekli işlem ve çalışmaları başlatmalıdırlar.

Açıkçası bu talebimizden umutvar değiliz. Yine de insaf ve izan sahiplerinin bu çirkinliğe en azından vicdanlarının razı olmayacağına dair inancımızı korumak ve güvenmek istiyoruz."

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
mesut
26 Şubat 2011 Cumartesi 14:51
utanın
ağızı olan konuşuyor tam bu yorumlar için söylenmiş bir söz yapılan hizmetleri kimse görmez insanların nasıl canla başla çalıştını gene görmezler üstüne bir de hakarete kadar dillerini uzatılar bir 5 yıl öncesine gidip hastahaneyi gözünüzde canlandırın bir de şimdiki halini bizim çankırımız bellidir zaten iş yapan çalışan insanları sevmezler taşa tutarlar kimse taktir etmez kendini bilmezin biri çıkar pireyi deve yapar anlatır biz halk olarak hazırızdır zaten hemen karalama kampanyasına başlarız bu yazıları yazan hakaret eden arkadaşlara sesleniyorum utanın utanma duygunuz varsa tabi bu yönetime sahip çıkalım ve kaybetmeyelim bulamayız çankırı için bu kadar canla başla çalışan. saygılar.
83.66.170.85
ince
25 Şubat 2011 Cuma 09:41
hijyen
Hiç bir partiye laf atmaya gerek yok. Görülen köy klavuz istemez. Her sorumluluk bu birim yetkililerinin vurdum duymazlığıdır.
78.186.94.2
Çankırılı
22 Şubat 2011 Salı 19:47
Kadersiz Çankırı (2)
o dairede tüm temizlik ve bakım saatler öncesinden hazırlanır. o gelen muhterem zata orası harem gibi hazırlanır. Sonrasımı... sonrası yine aynı. Personel bir derin "OHHH" çeker ve aynı tas aynı hamam yine herşeye devam. Kadın personeller ellerine alırlar şişlerini ve örgü işleri. Erkekler bilgisayarda maç sonuçları ve değerlendirmelere bakarlar, biraz oyun oynama çok güzel. Günü kapatmanın sevdası. Bırakın şu göz boyamaları. Örnek olarak, Vali ve saygı değer bürokrfatlar ziyaret edecekleri yeri saatler veya günler öncesinden bilgilendiriyorlar. Düzen böyle gelmiş böyle gidiyor. Düzen adamı ola ola düzenbaz millet olduk. Düzenbaz düzenin düzenbaz halkı olur. Garip Çankırım...
78.180.145.91
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim