• BIST 102.258
  • Altın 190,240
  • Dolar 4,5876
  • Euro 5,3980
  • Ankara : 22 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 29 °C
  • Çankırı : 24 °C
  • Antalya : 26 °C
  • Eskişehir : 24 °C

Şu '68 STK BAŞKANI'nı bir görsek

Şu 68 STK BAŞKANInı bir görsek
Yeni hükümet konağının 'eski otogar' alanına yapılmasını isteyen '68 imzacı'dan kamuoyuna yazılı açıklama yapılırken temel soru gündeme geldi...

Sözcü18.com-ÖZEL HABER - Çankırı Sorumluluk Platformu temsilcileri, 'yeni hükümet konağı' ile ilgili olarak kamuoyunda yürütülen tartışmalar sürerken, '68 imzacı'nın son açıklaması beraberinde yeni soruyu gündeme getirdi:

- 68 imzacı STK Başkanı kimler?

İsterseniz önce yazılı açıklamayı okuyalım:

“Çankırı Sorumluluk Platformu adı altında toplanan ve Çankırı’daki 68 sivil toplum kuruluşunun kabul ettiği sonuç bildirgesi, milletvekilimiz sayın Hüseyin Filiz ve platform toplantısında seçilen komisyon üyeleri ile platformu oluşturan Çankırı Esnaf Kefalet ve Kredi Koop. ve Çankırı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Necati Akdoğan aracılığı ile İçişleri Bakanımız sayın Muammer Güler’e verilmiştir. Her şeyden önce bu platform Çankırı’daki binlerce kişiyi temsil eden, Çankırı’da yaşayan, Çankırı'da çocuklarını büyüten ve Çankırı’da kazanan STK başkanlarından oluşmaktadır.
 
Platformun kuruluş amacı, Çankırı'daki bazı grupların toplumda yaratmak istedikleri algıların aksine, hiçbir kurum ve kişilere karşı veya hiçbir siyasi düşüncenin arka bahçesi olarak oluşmamıştır. Platformun amacı, tamamen Çankırı’nın menfaatlerini düşünmektir. Bunun aksini düşünmek kötü niyettir.
 
Platformun sonuç bildirgesi özetle; Sayın Belediye Başkanı İrfan Dinç’in kabulü ile Eski Terminal olarak bilinen alana yeni Valilik binasının yapılması talebinden ibarettir. Komisyon üyeleri tarafından bu istek Sayın İçişleri Bakanına bildirilmiş, ayrıca yeni Valilik binasının, kamu hizmetlerinin daha hızlı ve ekonomik yerine getirilmesi adına yanlış bir yere yapılması durumunda,  Çankırı insanının önümüzdeki onlarca yılda uğrayacağı zararının telafisi imkansız olacağı belirtilmiştir. Bu yönü ile kamulaştırma, tahsis vb idari işlemler için biraz zaman verilmesi halinde, kamuoyunca benimsenen başkaca alternatif alanlarında değerlendirilebileceği sayın bakana iletilmiştir.
 
Sayın İçişleri Bakanımız Muammer Güler; Bakanlık olarak Çankırı STK’larının duyarlılığını önemsediğini ve kendisi için asıl olanın halkın istekleri olduğunu belirterek konu ile bizzat ilgileneceğini milletvekilimize ve komisyon üyelerine söylemiştir.
 
Saygıdeğer Çankırı kamuoyu;
 
İnsanların olduğu gibi bazı zamanlarda şehirlerinde gelecek yıllara ilişkin kaderlerini etkileyecek çok önemli kararlar alma durumları olabilir. Yeni Valilik binasının nereye yapılacağı kararı da şehrimizdeki tüm insanları etkileyecek önemli bir karardır. İnsanlar, nasıl önemli kararlarını verirken arkadaşlarına, dostlarına, yakın akrabalarına danışmak isterlerse, şehirlerinde, içerisinde barındırdığı STK’lara, onların üyelerine kısacası içinde yaşattığı insanlarına bu kararları alırken danışması gerekir. Bu danışma ve dayanışma şehre ruh verir, heyecan verir, her şeyden önemlisi güç verir. Sorumluluk platformu da şehrimize ruh ve güç vermek için oluşturulmuş ve karar almıştır. Platformun sonuç bildirgesi tüm ilgililerle paylaşılacaktır."
 
KİM BU 68 STK BAŞKANI?
"Çankırı Sorumluluk Platformu" adı altında oluşturulan ve altında '68 imza sahibi' olduğu iddia edilen 'imzacılar' kimler?
 
Bu sorunun yanıtını yapılan yazılı açıklamada bulmak mümkün:
 
"... Her şeyden önce bu platform Çankırı’daki binlerce kişiyi temsil eden, Çankırı’da yaşayan, Çankırı'da çocuklarını büyüten ve Çankırı’da kazanan STK başkanlarından oluşmaktadır."
 
Aynen böyle diyor yazılı açıklamadaki satırlar...
 
Şimdi sıra 'Çankırı Sorumluluk Platformu' sözcüsü konumundaki Necati Akdoğan'da:
 
- Binlerce kişiyi temsil eden 68 STK Başkanı'nı açıklar mısın sayın Akdoğan?
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Ademoğlu
30 Mart 2013 Cumartesi 18:43
etme teyfik ağa ezme bizi
Kırkevlerde hökümet gonağı yapıldıkta teyfik akbak ağa nam ortağı şahinoğlu ile beraber iş tutup, fakir fukaradan ucuza arsa kapatup, iş ol mıntıkaya kapitalizmin mabedi sayulan, küççük esnaf taifesinin yok edilmesine sebep olup, böyyyük bir avare pardon AVM İNŞA EYLEYECEKLER. Kimki ol avm'den alışveriş yapsa kredi gard borçları zirve yapacak. Fakir fukaranın yoğ olacağı bu sistemi kim düşünmüşki, hep
95.65.215.164
Ali YILDIZ
28 Mart 2013 Perşembe 13:10
MAAŞLAR NE KADAR
Akdoğan mı açıklayacak hadi saysın bakalım. Önceden bir açıklaması olmadı ki kendilerine yöneltilen sorulara şimdi olsun
85.98.45.85
İsmıl ACIPINAR
25 Mart 2013 Pazartesi 22:22
vatandaşa soralım
Bence bu tür önemli kararlar STK imzasıyla deyıl halkın iradesiyle olur. Onun için mini bir referandum cankırıda bu konuyu cözecegıne inanıyorum.
78.174.7.44
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim