• BIST 103.200
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 16 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 21 °C
  • Çankırı : 14 °C
  • Antalya : 20 °C
  • Eskişehir : 15 °C

"Tabelada Lozan A.Ş. yazmıyor"

Tabelada Lozan A.Ş. yazmıyor
Lozan A.Ş.'nin yaptığı açıklamalar sonrası Has Parti Çankırı İl Başkanı Şevket Koç'tan yeni bir açıklama.

Sözcü18 sayfalarında yer alan "Germece'ye yapılacak tuz fabrikasına karşıyız" başlıklı haber sonrası Çankırı gündemi yine karıştı. Has Parti İl Başkanı Şevket Koç'un açıklamalarına değinilen haber sonrası Lozan Yapı Elektrik Maden San. ve Tic. A.Ş Çankırı yerel gazetelerine ardı ardına "Kamuoyuna duyuru" şeklinde ilanlar verdi. Bir örneği de sayfalarımızda yer alan ilanlar sonrasında Has Parti İl Başkanı Şevket Koç tekrar konuştu.

Önceki haberi okumayanlar için - TIKLA

Başkan Koç "Lozan Elektrik A.Ş, mahalli basında ilan ettiği şekliyle olayı kişisel hale getirilmiştir. Halbuki milletvekili İdris Şahin'in, Lozan Elektrik A.Ş.'ye ortak olduğu ile ilgili bir açıklama tarafımızdan yapılmamıştır. Basın açıklamasında "Lozan Elektrik A.Ş., Çankırı Milletvekili İdris Şahin'in de ortağı olduğu Safir Tuz A.Ş. ortaklarına aittir." ifadesi kullanılmaktadır ve tamamen doğrudur." dedi. Koç'un açıklaması şöyle:
 
 
"HER NE HİKMETSE TESİSİN HİÇBİR YERİNDE
'LOZAN A.Ş. ŞEKLİNDE BİR İBARE YOK"
 
"1 Mayıs 2012 günü , İl Başkanlığımız "Germece'ye yazık etmeyin" başlıklı basın açıklamasında bulunmuştur. Basın açıklamasında, başkaca bir geliri olmayan Germece'deki tarımsal arazilerin korunması hususunda uyarılarımızı yapmış idik. Ayrıca sağlık yönünden zararlı olduğu konusundaki raporları da vâz etmiş idik.
 
Çankırı'ya yapılmış olan ve olacak her makul yatırımın elbette ki her Çankırılı gibi arkasında olmak boynumuzun borcudur ve ayrıca bizim için gurur kaynağı olacaktır. Aynı şekilde, Lozan Elektrik A.Ş'nin işçilerine maaş verememekte ve batmakta olan bir şirketi satın alarak Çankırı'ya fayda sağladığını da görmekteyiz.
 
Yalnız; Lozan Elektrik A.Ş, mahalli basında ilan ettiği şekliyle olayı kişisel hale getirilmiştir. Halbuki milletvekili İdris Şahin'in, Lozan Elektrik A.Ş.'ye ortak olduğu ile ilgili bir açıklama tarafımızdan yapılmamıştır. Basın açıklamasında "Lozan Elektrik A.Ş., Çankırı Milletvekili İdris Şahin'in de ortağı olduğu Safir Tuz A.Ş. ortaklarına aittir." ifadesi kullanılmaktadır ve tamamen doğrudur.
 
Pekala, "Safir Tuz" kimindir?
AK PARTİ İl Başkanlığı döneminde akıl almaz bir şekilde zenginleşen milletvekili İdris Şahin değil midir? Yatırımcı firma Lozan Elektrik her ne kadar İdris Şahin'in ortaklığı yok dese de fabrika sahasında "bugüne kadar", "Safir Tuz" tabelaları mevcut değil midir? Her ne hikmetse Lozan Elektrik A.Ş ünvanı tesisin hiçbir yerinde yazmamaktadır.
 
Lozan Elektrik A.Ş., Has Parti İl Başkanlığı olarak yapmış olduğumuz basın açılmasında sorduğumuz sorulara cevap vermediği gibi, gereksiz olarak Milletvekili İdris Şahin'in avukatlığına soyunmuştur.
 
Has Parti İl başkanı olarak Çankırı'ya yapılacak yatırımlar bizleri mutlu etmektedir. Fakat Lozan Elektrik A.Ş. bu açıklama yerine, fabrikanın yapılması halinde çevreyi etkilemeyeceğini bilimsel olarak, bağımsız raporlar sunmasını, bölgede buğday rekoltesinin düşmesi sonucu ile ilgili, bölge üreticilerinin zararlarını tazmin edeceği ile ilgili taahhütname vermeyi teklif etmesini beklerdik.
Sonuç olarak; Bizim kişisel hiçbir davamız yoktur. Siyasi Partiler, sivil toplum kuruluşları içinde, en aktif ve verimli çalışmayı yapmaları gereken kuruluşlardır. Tek davamız Çankırı davası, tek sevdamız Çankırı sevdasıdır."
 
KOÇ, ANNELER GÜNÜ'NÜ DE KUTLADI
Has Parti Çankırı İl Başkanı Şevket Koç, 13 Mayıs Pazar günü kutlanılacak olan Anneler Günü dolayısıyla da açıklamasının son bölümünde "Ülkemizde ilk kez 9 Mayıs 1955 yılında kutlanmaya başlanan anneler gününü tebrik ediyor, fedakarlıkların en yücesini gösteren şehit anneleri başta olmak üzere tüm annelerin anneler gününü kutluyor onlara sağlıklı, mutlu bir hayat diliyorum." dedi.
 
cankiri-safir-tabela-kalkti-sozcu-resim-052.jpg
 
HABER SONRASI TABELA UÇTU!
1 Mayıs 2012 tarihli "Germece'ye yapılacak tuz fabrikasına karşıyız" başlıklı haberimizin ardından yeni yapılan tesislerde var olan ve Sözcü18 kameralarına yansıyan tabeladan bugün eser yok! Konuyla ilgili olarak Sözcü18'in sorularını yanıtlayan fabrika yetkilisi "Tabelayı geçtiğimiz günlerde yaşanan fırtına uçurdu" derken, haber masası olarak çok fazla ikna olduğumuzu söyleyemeyiz.
 
cankiri-tabela-yok-safir-sozcu-resim-056.jpg
 
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Hacı
11 Mayıs 2012 Cuma 10:24
Rant Kavgası
Sevgili arkadaşlar bizler aslında boşuna yoruluyoruz. Bu iş tam bir rant kavgası. Birileri bir yerleri parsellemiş sanayici ve vekil olarak parsayı topluyorlar. Yormayın kendinizi, sonuç güçlünün dediği olacaktır. Şu anki siyasi politika da bunu destekliyor. Kimsenin tutkulusu olmanın anlamı yok. Bir benim demek ki burada tarafsız fikrini yazan.
95.9.171.151
tutku
11 Mayıs 2012 Cuma 09:47
enerjısa
????
88.247.4.31
tutku
11 Mayıs 2012 Cuma 02:08
cankırı tutkunu
Haydarcım 300 tonluk fabrikada 170 kişi çalışıyo. bu fabrika 1200 tonluk ve hurda dediğiniz malzemeler yurt dışından sökülüp getirilen taze bır fabrikanın malzemelerı ve o çöplük gibi dediğiniz alan gümrük gümrük bölgesi. Okuma yazma bilmem yeterli düzgün hesaplayabilmen için. zatın mağarasına en yakın ve uygun alan orası... kapis
78.165.189.226
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim