• BIST 103.328
  • Altın 193,733
  • Dolar 4,6527
  • Euro 5,4829
  • Ankara : 15 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 13 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 15 °C

TEOG Yerleştirmeye Esas Puanlar açıklandı!

TEOG Yerleştirmeye Esas Puanlar açıklandı!
Yargıya takılan 2015- TEOG Yerleştirmeye Esas Puanlar (YEP) nihayet açıklandı. MEB'in internet sayfasından açıklanan puanlar, öğrencilerin TC kimlik numaraları ve doğum tarihleri girilerek öğrenilebilecek.

Eşitliğin devam etmesi halinde yaşı küçük adaya öncelik verilecek.

2015 Yılı 8. sınıftan mezun olan öğrenciler için Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) uygulaması kapsamında oluşan Yerleştirmeye Esas Puan (YEP) değerleri nihayet açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ikinci dönem yapılan ortak sınavlardaki bazı sorulara açılan davalar ve yargı sürecindeki aksamalar nedeniyle ilanını ertelediği TEOG YEP sonuçlarını erişime açtı.

TEOG YEP DEĞERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!

MEB’in internet sayfası www.meb.gov.tr adresinden açıklanan puanlar, öğrencilerin TC kimlik numaraları ve doğum tarihleri girilerek öğrenilebilecek.

YIL SONU BAŞARI PUANLARI YENİDEN HESAPLANDI!
MEB, 25 Haziran 2015 tarih ve 29397 sayılı RG yayımlanan MEB Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği 28. Maddesinin (1). fıkrasında değişiklik yapılmasından dolayı,8. Sınıf öğrencilerinin yıl sonu başarı puanları ile ilgili hükümlerin yeniden düzenlendiğini de duyurdu.

ORTA ÖĞRETİM KURUMLARINA GEÇİŞ YÖNERGESİ İÇİN TIKLAYIN!

“İNGİLİZCE TESTİNDEKİ BİR SORU İPTAL”
TEOG kapsamında düzenlenen ortak sınavlarda İngilizce testi A kitapçığı 10’uncu soru (B Kitapçığı 1.soru, C Kitapçığı 3.soru, D Kitapçığı İngilizce 11. Soru) iptal edildi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), tüm adayların bu soruyu doğru cevapladığını kabul ederek İngilizce ders puanlarının yeniden hesaplanacağını açıkladı. Bakanlık, 8’inci sınıf Yılsonu Başarı Puanı ile Yerleştirmeye Esas Puanları (YEP) yeniden hesaplayarak bugün e-okul üzerinden açıklanacağını duyurmuştu.

Bu yıl TEOG yerleştirmelerinde ek bir tercih hakkı verilmeyeceği için doğru tercih çok önemli!

TERCİHLERDE BUNLARA DİKKAT!

– Yerleştirmeye Esas Puanınızın yayınlandığı gün tercihlere esasen kontenjan tabloları ilan edilecek. Bu listelerdeki okullara geçen yıl giren öğrencilerin yüzdelik dilimlerini görebileceksiniz.

– 24 Haziran’da başlayan özel okul kayıtları Yerleştirmeye Esas Puan’lar (YEP) açıklanmayınca durdurulmuştu. özel okul kayıtları 10 Temmuz’a kadar sürecek.

Bu dönemde belirli bir kayıt takvimi doğrultusunda bazı özel okullar kendi puan hesaplama yöntemi ile, bazıları YEP’le. Bu dönemde puanınızın yetmesi kaydıyla olacak girmeyi en çok istediğiniz okullardan birine kayıt yaptırabilirsiniz. Bu yıl özel okula kayıt yaptıran öğrenciler merkezi yerleştirme için tercih yapamayacak.

– 6-16 Temmuz tarihleri arasında merkezi yerleştirme için tercih başvuruları alınacak. Öğrenciler 25 okuldan olursa bir tercih listesi hazırlayacaklar.

* Tercih listesi hazırlarken, MEB’de yayınlanacak olan okulların kontenjan tablolarını ve okula geçen yıl giren öğrencilerin yüzdelik dilimlerini inceleyiniz.

* Tercih listenize alacağınız 25 okuldan ilk 10 tanesini kendi yüzdelik diliminizden de yüksek okullara, 5 tanesini kendi yüzdelik diliminizdeki okullara, son 10 tanesini kendi yüzdelik diliminizden daha düşük okullara ayırınız.

Bu dönemde tek yerleştirme yapılacak, tercihlerinden birine yerleşemeyen öğrenciler bir anlamda açık liseye düşeceklerdir. Dolayısıyla tercih listenizi istediğiniz okullardan birine yerleşmek üzere oluşturunuz.

– Merkezi yerleştirme sonuçları 14 Ağustos’ta ilan edilecek.

Etiketler: , ,
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim