• BIST 103.235
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 21 °C
  • İstanbul : 24 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 21 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 19 °C

Teröristler köylüleri rehin almış!

Teröristler köylüleri rehin almış!
Rehin alınan köylü, 6 teröristi anlattı: Bozuk Türkçe konuşan, çok pis kokan, sakal ve bıyıkları uzamış.

Kastamonu - Çankırı karayolunda Başbakan Erdoğan Recep Tayyip Erdoğan'ı koruyan polislere dönüşlerinde silahlı saldırı düzenleyen teröristlere bölgede ilk köylülerin rastladığı öğrenildi.

24 Nisan'da bölgedeki Çekiç köyünde teröristlerin kısa süreliğine rehin aldığı köylünün salıverildikten sonra konuyu jandarmaya bildirdiği ve teröristlerin eşgalini de aktardığı belirtildi.

Edinilen bilgilere göre, Taşköprü ilçesine bağlı Sarıkavak köyünde yaşayan 30 yaşlarındaki bir erkek köylü, mantar toplamak için dağda dolaşırken, bir dere içinde 6 kişilik silahlı bir grubun yemek yediğini gördü. Uzaklaşmaya çalışırken fark eden 6 terörist köylüyü rehin aldı. Köylünün yanındaki ekmeğini alan teröristler, "köyünü yakarız" diyerek siyasi baskı uyguladı. Köylüyü yemek getirmesi ve BDP'ye oy vermesi şartıyla salıveren teröristlerin Ilgaz Dağında olduğu kaydedildi.

Teröristlerin rehin aldığı kişinin verdiği bilgilere göre teröristler ile arasında şu diyalog geçti:

Terörist: Bize yemek lazım.

Köylü: Benim yanımda bir ekmek var

Terörist: Tamam çıkar

Terörist: Bu yetmez, bize başka yemek de lazım

Köylü: Yanımda bu kadar var, başka yok

Terörist: Köyden getirirsen sana bir şey yapmayız, köyüne saldırmayız.

Köylü: Gider getiririm

Terörist: Getir ama polise, jandarmaya haber verirsen köyü yakarız, aileni ve seni öldürürüz.

Köylü: Tamam

Terörist: Sen hangi partiye oy vereceksin bakalım?

Köylü: Büyüklerim bilir, ben pek karışmam.

Terörist: BDP'ye vermelisin tamam mı?

Köylü: Peki tamam,

Terörist: Bak biz Diyarbakırlıyız. Bizim partiye oy verirsen, bize de ekmek, yemek getirirsen sana bir şey yapmayız, ailene, köyüne bir şey yapmayız.

Yaşanan bu diyalogların ardından teröristler köylüyü ekmek getirmesi karşılığında serbest bıraktı. 6 erkek teröristin oldukça kirli göründüğü ve gıda sıkıntısı çektiği belirtildi. Teröristlerden ekmek getirme bahanesiyle uzaklaşan köylü, daha uzak olan kendi köyü yerine teröristlere en yakın olan Çekiç köyüne gitti. Köy muhtarı Şaban Horoz ile görüşerek durumu aktardı. Beraber jandarmaya haber verdiler, ancak saldırıya kadar teröristlerin izine rastlanılmadığı belirtildi.

S.M. adlı köylünün evli olduğu, 2 çocuğu ve eşiyle beraber ihbar sonrası güvenlik için ilçe dışına çıkartıldığı iddia edildi. Teröristlerin elinde bir süre rehin kalan köylü teröristleri, "bozuk Türkçe konuşan, çok pis kokan, sakal ve bıyıkları uzamış, PKK'lıların kıyafetinde 6 erkek" olarak tarif ettiği öğrenildi. (kaynak: CİHAN)

İÇİŞLERİ BAKANI GÜNEŞ, OLAY YERİNDE
Akşam saatlernde helikopterle olay yerine giden İçişleri Bakanı Osman Güneş, beraberinde Çankırı Valisi Şemsettin Uzun'un da bulunduğu incelemeler sonrasında yaptığ açıklamada ''Çoluk çocuk demeden vatandaşlara, askere, silah sıkmakla bir yere varılamayacağını bazı kafalar öğrenemedi. Ama bu devlet o kafalara, barış adı altında birtakım şiddet eylemlerine meşruluk kazandırmaya çalışan bu insanlara, bunu hep anlatarak öğretecek. Yılmayacağız, biz devletiz."

recep-sahin-toren-resim-04.jpg

ŞEHİT POLİS MEMURU MEMLEKETİNE GÖNDERİLDİ
Dün yaşanan silahlı saldırı sonucu görevi başında şehit olan polis memuru Recep Şahin, İçişleri Bakanı Osman Güneş'in de katıldığı tören sonrası toprağa verilmek üzere Kastamonu'dan memleketi Samsun'a gönderildi.

Kastamonu'da Emniyet Müdürlüğü önündeki törende şehit polisin gözü yaşlı eşi ve 6 yaşındaki oğlu, ailesi ve sevenleri zor anlar yaşadılar.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
18_Ülkücü
07 Mayıs 2011 Cumartesi 23:11
Tayyib'in valileri ve memurları
Eskiden valiler devletin valisi olurdu. Eskiden devletin memurları olurdu. Şimdi bakıyorum da şimdiki valiler Tayyib'in valisi ve Tayyib'in memurları oldular. Vay benim valilerim vay benim memurlarım. Sizin sonunuz nasıl olacak ben bunu çok merak ediyorum. Bu hükümet uzun sürmeyecek. Bu Tayyip uzun süreli kalmayacak. Bu hükümet ve Tayyip gidince sizlerin sonu ne olur ben sizleri çok merak ediyorum. Unutmayın aldığınız maaşlar bu milletin parasıdır. Bu millet hakkını helal etmez sizlere.
81.215.40.25
Abdullah CENGİZ
07 Mayıs 2011 Cumartesi 13:02
tekrar sen misin
Bak kardeşim; Her kimsen yerim belli gel görüşelim Yorum yaparken lütfen ünvanını kullan, Karatekin Üniversitesinde çalıştığını, şimdi Kayseriye Hoca olarak gittiğini öğrendim. Sen Ak Partiyi karalarken siyaset olmuyor da ben söyleyince mi oluyor. Burası özgür bir platform, keyfin bilir istersen şikayet edebilirsin. Benim amacım üzüm yemek, Bağcıyla işim yok. Çankırı'da Abdullah Cengiz denilince ben tanınırım adın ve soyadın hatta mesleğin de benimle aynı olabilir. Lütfen yaptığın işi de yaz.
88.232.1.82
.....
06 Mayıs 2011 Cuma 23:16
abdullah cengiz adındaki meslek lisesi müdürü
Sen memur değilmisin başbakanı destekliyormuşta bilmem neymis ayıp ya sana ne kardeşim sen devletin memurusun eğitimcisin siyaset yapmaya utanmıyormusun, evlatlarımızı yetiştirmek için aldığınız maaş haram olsun.
217.131.247.238
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim