• BIST 102.258
  • Altın 190,236
  • Dolar 4,5836
  • Euro 5,3954
  • Ankara : 18 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Çankırı : 15 °C
  • Antalya : 27 °C
  • Eskişehir : 16 °C

Turgut Altınok'un Keçiören'deki kazığı yıkılıyor!

Turgut Altınokun Keçiörendeki kazığı yıkılıyor!
Zamanın Belediye Başkanı Altınok'un Keçiören'e çaktığı kazık (!) Danıştay kararıyla yıkılıyor.
Ankara'nın Keçiören semtinde bulunan ve zamanın belediye başkanı Turgut Altınok tarafından projelendirilen Cumhuriyet Kulesi için mahkemenin yıkım kararı kesinleşti.
 
Danıştay Cumhuriyet Kulesi’yle ilgili son kararı verdi. Ankara'nın Keçiören ilçesi Tepebaşı semtinde bulunan kule yıkılacak. Kararın gerekçesinde imara aykırılığa ve ‘mania hattı’na vurgu yapıldı.
 
Ankara Büyükşehir Belediyesi, hava uçuş ve imar planlarına aykırı olduğu gerekçesiyle açtığı davayı kazanınca, 144 metrelik dev kulenin önümüzdeki günlerde yıkılması bekleniyor.
 
2002 yılında yapımına başlanan kule seyir terası olarak tasarlandı ve alt kısmında dükkanlar, üst katında ise bir restoran bölümü olması öngörüldü. Kulenin inşaatına devam kararı çıksaydı müze ve gösteri alanı gibi uygulamalar da olacaktı. Kulenin yapımına yaklaşık 20 milyon lira yatırım yapılmıştı.
 
Şimdi Danıştay kararı sonrasında kule için yıkım ihalesi yapılacak ve yıkımın ardından bölgeye kimsesizler yurdu yapılacak.
 
kecioren-cumhuriyetkulesi-turgutaltinok-sozcu-resim-07.jpg
 
CUMHURİYET KULESİ, TÜRGUT ALTINOK'UN
MELİH GÖKÇEK'LE SİDİK YARIŞIYDI
Cumhuriyet Kulesi'nin projesi ortaya çıktığı ilk günlerde Keçiören ve Başkent'te ortaya çıkan ilk tepkiler "Turgut Altınok, Tepebaşı'na dikmeye çalıştığı ve adına Cumhuriyet Kulesi dediği ucube ile Gökçek'in Ata Kule'siyle sidik yarıştırma gayretinden öte bir şey değildir" şeklinde oluşmuştu.
 
KULENİN MÜTEAHHİDİ SELAHATTİN DÜZBASAN'DI
Cumhuriyet Kulesi'nin yapım ihalesine girerek kazanan ise Çankırı insanının yakından tanıdığı işadamı Selahattin Düzbasan'dı. Yapım süreci ile birlikte yaşanan sıkıntılar işadamı Düzbasan'ı da mali açıdan büyük sıkıntılara soktu. Cumhuriyet Kulesi projesi ile işadamı Düzbasan'ın önemli miktarlarda zarar ettiği kendisiyle yapılan ikili görüşmelerde çeşitli defalar dile getirilmişti.
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
UMUT
03 Mart 2014 Pazartesi 02:34
02:34
O kule yıkılır da yerine bahsi geçen güçsüzler yurdu yapılırsa Tepebaşı Mah. ikamet edenler için büyük kayıp olacaktır ve semt cazibeliğini kaybedecektir. İnşallah güçsüzler yurdu yerine spor salonları, yüzme havuzu ve avm gibi şeyler yapılarak Tepebaşı Mah. değer katacak projeler yapılır. Saygılarımla...
176.42.233.43
Kazım
02 Ağustos 2013 Cuma 01:15
hesap sorulmalı
Bu karardan sonra Turgut Altınok hakkında dava açılmalı ve sebep olduğu zarar ödettirilmeli. Buraya dökülen tirilyonlar zehir zıkkım olsun.
85.98.172.3
BEKİRŞAHİN
01 Ağustos 2013 Perşembe 11:21
YAPILSA OLMAZ MI
Yapılanı yıkmak ne kadar da kolay. Mahkeme bu kararı alırken Keçiörenli'ye danışmış mı? kardeşim yapılsa bitirilse güzelce ışıklandırılsa Ankara'nın seyrialem terası olsa kime ne zararı olur, günahtır ya yapmaya bi para yıkmaya bi para pekala bu mahkeme bu eser yapılırken neredeydi? Ben Keçiören'de ikamet eden biri olarak yıkılmasını değil aksine yapılıp halkın hizmetine sunulmasının taraftarıyım. Bu nasıl bir zihniyet anlamıyorum yapılan bir şeyi yerine gelenin yıkması mı lazım? Bir zamanlar yapımı yarım kalan Ufuktepe Stadı gibi. Şimdi yerine Aile Yaşam Merkezi yapılıyor. Yazıktır günahtır.
88.255.37.214
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim