• BIST 96.817
  • Altın 221,766
  • Dolar 5,3655
  • Euro 6,1063
  • Ankara : -3 °C
  • İstanbul : 6 °C
  • İzmir : 2 °C
  • Çankırı : -7 °C
  • Antalya : 6 °C
  • Eskişehir : -8 °C

Turkcell mi, Kamucell mi?

Ömer Lütfi KANBUROĞLU

Geçen gün telefonumda bir iletişim sorunu yaşadım. Telefonda iletişim kurmakta sıkıntı yaşıyordum, bununla uğraşmaktansa hemen bir Turkcell İletişim Merkezine girerek telefon almak istedim. Bunun için “son altı ay fatura toplamınızın … TL olması lazım” dediler. Güzel, sorun yok ben Kamu Cell 1000+1000 tarifesindeyim, ayrıca Türkcell Türkiye’ye geldiğinden bu yana Turkcell’liyim, faturalı hatlıyım, hiç değiştirmedim, taşımadım değil altı ay 240 aylık ödenmiş faturam var…

Hemen işlemlere başladık, bilgisayara giriş yapar yapmaz “sizin ödenmemiş faturanız var” dediler.
 
Ben, “mümkün değil” çünkü benim otomatik ödeme talimatım var, neredeyse 18 senedir böyle ödenir ve hiçbir aksama yaşamadım” dedim.
 
Bana ne deseler beğenirsiniz?
 
“Yok, faturanızın son ödeme tarihi geçmemiş, zaten daha yeni kesilmiş.”
 
Şimdi size soruyorum, bu cevap karşısında benim ne demem lazım?
 
Bu nasıl bir şirket, bu nasıl bir kampanya, bu nasıl bir bilgisayar programı?
 
Turkcell’e soruyorum: Bu programı yazan kişiyi çok aradınız mı?
 
Lütfen adını bana verin, kendisini çok yüksek ücretle derhal işe alıp bir ay sonra atmanın zevkini yaşamak istiyorum.
 
Günü gününe ödenmiş 240 aylık faturayı görmezden gelip, henüz yeni kesilmiş ve son ödeme tarihi gelmemiş, otomatik ödeme talimatı ile ödenen faturayı “ödenmemiş” saymak nasıl bir “hizmet” anlayışıdır?
 
Turkcell iletişim merkezi çalışanlarına bu mantık ile asla telefon satamayacaklarını çünkü bahse konu fatura ödendiği anda yeni bir faturanın devreye gireceğini ve bilgisayar programlarına göre benim sürekli ödenmemiş bir faturam olacağını anlatmaya çalıştım. Bana söyleyebildikleri tek şey “haklısınız”.
 
“Peki, çözüm nedir, benim ne yapmam lazım?” dedim.
 
“Faturanız ödenip sistemde gözüktüğü zaman biz sizi arayalım, hemen gelin satışı yapalım.”
 
Turkcell gibi bir iletişim devinin bulduğu çareye bakar mısınız?
 
İş uzamasın diye hemen internet üzerinden bahse konu faturayı ödedim ama sonuç değişmedi; cevap gene aynı “ödenmemiş hiç faturanız kalmadı ama henüz bizim sistemimize yansımadı, onun için sistemimize yansıyınca biz sizi arayalım, hemen gelin satışı yapalım”.
 
Kendi bilgisayar programlarındaki “hata” yüzünden ben telefon satın alabilmek için müsait günü bekleyeceğim. O da ne gün olacağı belli değil…
 
Kamu kuruluşu olsa anlayacağım, kamu kuruluşları “bana ne, ben bilmem” mantığı ile çalışır ama cirosu milyarlarla ifade edilen bir özel sektör kuruluşunun aynı mantıkla çalışması Türkiye’nin kaderi mi?
Bu yazı toplam 1825 defa okunmuştur.
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Osman
25 Nisan 2012 Çarşamba 11:55
yat kalk dua et
muhterem kardeşim, sen yat kalk dua et. bir de avea veya vodafonlu olsaydın, senin vereceğin tepkileri düşünemiyorum. aldıkları vergiyi bir daha alan, yok mesaja cevap verdin diye 30-40 lira geçirmeler, şehir merkezinde bile çekmeme gibi durumlar. daha hesaplı diye öbürlerinde dolaşıp duruyoruz ama çektiğimiz çileyi bilemezsin. ama yaptıkları yanlış inşaallah duyarlar da düzeltirler. bazı akıllı bankalar da 1-2 kuruş kredi kartı borcu yüzünden bir sürü mektup gönderip duruyorlar. alacakları ile harcadıkları arasında farkı göremeyecek kadar aptallar. ne diyelim. hizmet varsa vatandaş da orada yoksa yok.
78.186.94.89
Metin Oğuz
24 Nisan 2012 Salı 14:52
Aynı şey bana da oldu
Aynı durum benim de başıma geldi ve Turkcell merkezinde benimle ilgilenen bayan "size kredi kartınızla satış yapalım" dedi. Ben iphone 4s alacaktım eğer kredi kartı ile alırsam daha pahalıya geliyordu ben de almadım. Nasıl kampanya ben de anlamış değilim? Belki de şatış yapmak için değil yapıyor görünmek için yapılmış bir uygulamadır.
88.224.156.234
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05333732940 | Haber Yazılımı: CM Bilişim