• BIST 102.258
  • Altın 190,236
  • Dolar 4,5836
  • Euro 5,3954
  • Ankara : 15 °C
  • İstanbul : 18 °C
  • İzmir : 21 °C
  • Çankırı : 13 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 15 °C

Türkiye'de adam gibi muhalefet yok!

Türkiyede adam gibi muhalefet yok!
Başmüzakereci Egemen Bağış önemli gerçeği tekrarladı.
AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Gezi Parkı olaylarının, Türkiye’de ciddi bir muhalefetin bulunmadığını gösterdiğini ifade ederek, ’’Gezi Parkı’nda başlayan eylemler gösterdi ki, Türkiye’de adam gibi muhalefet yok. Adam gibi muhalefet olmadığı için halk taleplerini sokaklarda dile getirdi’’ dedi.
 
AB Bakanı Bağış, burada yaptığı konuşmada, Kayseri’ye her geldiğinde şehri daha gelişmiş ve değişmiş bulduğunu ifade ederek, Kayseri’nin gösterdiği bu gelişimle gurur duyduğunu bildirdi. Şehrin gelişmesinde Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin büyük gayretleri olduğu kadar, vatandaşların da tartışılmaz desteklerinin bulunduğunu vurgulayan Bağış, ’’Kayseri, ekonomi ve sanayide olduğu kadar, siyasette de bir marka şehir olmuştur’’ diye konuştu.
 
TÜRKİYE'DE ADAM GİBİ MUHALEFET YOK!
 
Gezi Parkı olaylarında 24 saat içinde 78 ilde gösteriler düzenlendiğini vurgulayan Bağış, ’’Biz Türkiye’nin en örgütlü teşkilatıyız ama bu 24 saatte 78 ilde böyle bir nümayiş yapabilir miyiz, bilmiyorum. Hepsinde sloganlar aynı, pankartlar aynı. Örgütlü bir iş olduğu belli. Ancak bu olaylar gösterdi ki, Türkiye’de adam gibi bir muhalefet yok. Muhalefet olmayınca da halk taleplerini sokaklarda dile getirdi. Kayseri’den o eylemci gençlere sesleniyorum, bir parti kursunlar, biz de karşımızda ciddi bir muhalefet görürüz, kendimize bir çeki düzen veririz. Ancak o eylemciler, bir Duran Adam olayını çıkardılar. O duran adamı bari CHP’nin başına getirsinler. Hiç olmazsa o Duran Adam, CHP’deki duran adamlardan daha iyi iş yapar’’ diye konuştu.
 
2014’te Türkiye’nin önünde 2 büyük seçim olduğunu vurgulayan Bağış, tüm teşkilatların bu seçimlere çok iyi hazırlanmaları gerektiğini bildirdi. Bağış, ’’Türkiye’de ilk defa halk cumhurbaşkanını seçecek. Bu çok önemli. Sizlerden iyi bir çalışma bekliyoruz’’ ifadelerini kullandı. 
 
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
kemal
20 Haziran 2013 Perşembe 11:48
olmaz böyle şey
hiç de şık olmamıştır. O zaman AB..D ve İsrail'in Irak'da başlattığı şii-sünni boğazlaşmasının tarafı olmuş olmaz mıyız? Kimsesizlerin kimsesi iddiasındaki başbakanımızın Şeyh Edebali'nin Osman Gazi'ye nasihatını defalarca okuyup, yeni ilk defa eylem yapmış gençliği kazanması işten bile değildir. Zira Devlet Bahçeli olanca gücüyle kritik anlarda kendisine azami desteği veriyor.
85.110.185.242
kemal
20 Haziran 2013 Perşembe 11:45
olmaz böyle şey
Doğru diyor sayın bakan. İktidara da lazım gelen bir muhalefet yok. Ammmma bu siyaset 11 yıldır böyle formatlandı. Sosyal patlama ise CHP ve MHP ye rağmen gerçekleşti. Yüzde 70 i apolitik kültürlü gençlik için marjinal, komünist, mezhepçi demek de çok büyük haksızlık olur. Başka grupların, hıristo siyonun, içerideki darbeci unsurların bundan yararlanmak istemesi pek tabiidir. Reyhanlı'da ölen 53 kişinin sünni
85.110.185.242
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim