• BIST 101.892
  • Altın 190,254
  • Dolar 4,6043
  • Euro 5,3842
  • Ankara : 14 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 21 °C
  • Çankırı : 13 °C
  • Antalya : 21 °C
  • Eskişehir : 12 °C

Üç Başkandan doğalgaz atağı

Üç Başkandan doğalgaz atağı
Atkaracalar ilçe belediye başkanı Altıntop ile Saçak ve Çavundur belde belediye başkanları ortaklaşa doğalgaz talebinde bulundular.

Yıldızlar Holding'in Kurşunlu'da hizmete açtığı Seramik Fabrikasına ve ardından Kurşunlu ilçesine gelen doğalgaz bölgede hayli talep görüyor.

Son olarak Atkaracalar, Çavundur ve Çardak Belediye Başkanları bölgelerinde doğalgaz kullanımının hayata geçmesi yönünde ortaklaşa harekete geçtiler.

İlçe ve Belde belediye başkanları Çankırı Valiliğine yaptıkları yazılı müracaatla belediye sınırları içerisinde doğalgaz kullanımının gerçekleşmesi yönünde kendisinden yardım istediler.

Özkanoğlu ADOPEN'den Kampanya!
Son gün 29 Şubat

Konuyla ilgili olarak Sözcü18 Haber Merkezi'ne konuşan Çavundur Belediye Başkanı Bayram Yukarıdere "Çardak Belediye Başkanı Osman Yılmaz ve Atkaracalar Belediye Başkanı Rıfat Altıntop ile birlikte bölgemizde ağır kış şartlarının yaşanmasından dolayı doğalgaz kullanımı için müracaatta bulunduk. Sayın Valimiz de bu talebimize katkı sağlayacağını belirtti. İnşallah çabalarımız olumlu olur ve başta Çavundur olmak üzere Saçak ve Atkaracalar ilçesinde yaşayan vatandaşlar doğalgaza kavuşur" dedi.

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK

Atkaracalar ilçesi ile Çavundur ve Çardak beldesi belediye başkanlarının doğalgaz talepleri öncelikli olarak EPDK (Enerji Piyasası Dağıtım Kurulu) tarafından ele alınacak. Kurul doğalgaz kullanımı talebinde bulunan yerleşim bölgesini yeterli görürse ilk teklifi bölgedeki doğalgaz dağıtımını yapan KARGAZ'a teklif edecek. KARGAZ teklifi kabul ederse dağıtım ağını oluşturacak. Kabul etmezse EPDK bölgeyi ihaleye çıkaracak.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
hulusi
16 Şubat 2012 Perşembe 11:59
anlayana
'Bu toplumda biliyor olmak mutlak surette bir haksızlığa maruz kalmak demektir. Çünkü bilgi borçlandırır, anlamak zorunda bırakır. Cahil, acıma duygusu uyandırır. Yıkıcılığı bağışlanır. Bu onların lüksüdür. Oysa, aydın bilgilenmek gibi bağışlanmaz bir suçtan müebbeten mahkum edilmiştir. Bastığı yerde ot bitmeyen cahili vicdanının demir parmaklıkları arasından seyreder.' [Alev Alatlı] hayalle gerçeği birbirinden ayıramayan, doğruyu haset sanan zavallılara acıma ve bağışlama lüksünü bir kez daha veriyorum en azından bastığınız yerde ot bitecek kadar bilgilenin ki tezek bulmakta zorlanmayalım.
78.165.190.176
hüseyin
15 Şubat 2012 Çarşamba 18:02
çerkeş belediye başkanın bunlardan haberi yok galiba
haberi olsa da bişey değişmez adamın yapacak o kadar çok işi var ki bu tür basit işlerle uğraşamaz bunlar fasafiso onun için. onun için önemli olan dışardan tanıdıkları gelsin onlarla hoşca vakit geçirsin yemekler belediyeden oh ne ala memleket ye kürküm ye misali
78.165.152.14
çerkeşli
15 Şubat 2012 Çarşamba 17:47
saçak başkanını tebrik ederiz
Saçak Belediye Başkanını ve diğer başkanları güzel fikirlerinden dolayı tebrik ederiz.
78.167.142.242
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim