• BIST 96.817
  • Altın 221,922
  • Dolar 5,3655
  • Euro 6,1063
  • Ankara : -4 °C
  • İstanbul : 8 °C
  • İzmir : 7 °C
  • Çankırı : -7 °C
  • Antalya : 4 °C
  • Eskişehir : -9 °C

Ülkenin Başbakanı "yalandan şehirde" konuştu!

Vedat BEKİ

Çankırı'dan Başbakan Erdoğan geçti...

Son 36 saat içerisinde Çankırı ana cadde ve bulvarları sıcak asfalt dahil her türlü çalışmayı ve beraberinde özenle itinayı birarada yaşadı.

Caddeler yıkandı, yeşil alanlar sulandı... Şehir Merkezi ilçe seçim kurulu kararlarına aykırı bir şekilde Ak Parti bayrak ve flamalarıyla donatıldı!

Köylerden minibüs, ilçelerden otobüslerle insanlar Belediye Meydanına taşındı... Yetmedi çevre illerde yaşayanlar Çankırı'ya akıtıldı...

Sabah saatlerinden itibaren Kastamonu yönünden gelen araçlar güvenlik nedeniyle jandarma tarafından didik didik arandı!

Eskişehir, Ankara, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu'dan takviye polis güçleri Çankırı'ya getirildi!

Ve Belediye Meydanına yaklaşık 20 bin dolayında insan toplandı...

11 Nisan Pazartesi günü Çankırı milletvekili adayları açıklandığında, kamuoyu anketleri Ak Parti'nin 2-0 önde olduğunu gösteriyordu!

Sadece anketler mi? Başta Ak Parti Genel Merkezi olmak üzere Çankırı geneli de seçimin galibinin açık ara Ak Parti olduğunu belirtiyordu!

Bugün için bazı çevreler yine benzer iddialarını sürdürebilirler! Hele hele bugün Belediye Meydanında görülen yaklaşık 20 bin kişiyi görünce daha da hızlanmışlar ve de "2-0 cepte" (!) diyebiliyorlardır...

MHP STRESİ BASMIŞ KONUŞMA METNİNİ!

Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşma metnini incelediğimde CHP lideri Kılıçdaroğlu ile ilgili cümle yok denecek kadar az! Ancak MHP ile ilgili kurulan cümle sayısı konuşma metninin tamamında hakim kılınmış!

Ak Parti'nin rakibi olarak Çankırı'da MHP görüldüğüne göre, Başbakan'a dersi iyi çalıştırılmış! Daha doğrusu Çankırı dersi için kullanacağı argümanlar günler öncesinden masasına ulaştırılmış!

Başbakan konuşmasında "Bizde etnik milliyetçilik yapmayız. Bizde bölgesel milliyetçilik, dinsel milliyetçilik yok. Allah kullarını kabileler halinde yarattı. Şu ırk diğerinden daha üstündür diye bir şey yok." dedi! Doğru da söyledi!

Ancak şunu ifade etmekte beis görmüyorum! "Ak Partili değilsen yaşama hakkın da yok" gerçeğini neden dile getirmedi doğrusu merak ediyorum...

Başbakan devam etti: "Ey MHP 3,5 sene iktidar oldun. Bu Çankırlıya ne getirdin? Bunu sormak Çankırılı kardeşimin hakkı değil mi? Çankırı'da yıllardır su sorunu var. Biz bu sorunu çözdüğümüz için çok mutluyuz. Önceden musluğu açtığınızda hangi ses geliyordu; tısssssssssss!"

Hatırlatmak gerektiği kanaatindeyim! Başta Çankırı'nın yüksek semtleri dahil olmak üzere, Esentepe'de bir aydır musluklardan "tısssssssssss" (!) sesi geliyor... Doğaldır ki sayın Başbakan'ın bundan haberi yoktur!

Olsaydı acaba böylesi bir cümleyi kurar mıydı, yoksa bunun yerine daha mütevazi bir cümleyle konuyu dile mi getirirdi!

Başbakan devam etti: "Çankırı'da tomografi cihazı yoktu be.. Biz Çankırı'ya efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Ilgaz Adalet Sarayı'nı biz tamamladık. Çankırı Adalet Sarayı da tamamlanmak üzere"

Doğru! Tomografi cihazı yoktu geldi! Ilgaz Adalet Sarayı tamamlandı. Çankırı Adalet Sarayı da tamamlanmak üzere... Ancak; Yapraklı ve Kızılırmak'taki Adliye Sarayları neden kapandı?

Var mı bu sorunun cevabı!

Haftasonu Yapraklı ve Bayramören ilçesindeydim... Başkent Elektrik Dağıtım Yapraklı ve Bayramören birimlerini lağvetmiş! Bu ilçelere pazar kurulduğu günlerde gelerek vatandaşın ihtiyacını karşılıyor(muş)!

Bayramören ilçesinde 25-30 yaş dilimi arasında sadece 2 kişi kalmış! Yanlış duymadınız Türkiye'nin en küçük ilçesinde 2 tane genç var!

Sebep ne! Tabii ki göç!

Çankırı'nın milletvekili sayısı 3'ten 2'ye düştü!

Sebebi nedir?

Sayın Başbakan bir de bu konuya değinseydi! TBMM'de temsil sayısının 3'ten 2'ye düşmesinin nedenini sıralasaydı meydandaki 20 bin Çankırılı'ya...

Baştan sona defalarca okudum Sayın Başbakan'ın Çankırı konuşma metnini...

Ve o konuşma metninde, Çankırı Ak Parti teşkilatının telaşını, endişesini, korkusunu gördüm satır aralarında...

Hani "Köylerde silme gideriz" (!) şeklinde konuşan adayların "Merkez'de sıkıntılıyız" mesajını buldum Başbakan'ın kurduğu cümlelerde...

Üzüldüm... Hem de fazlasıyla üzüldüm...

Yıllar önce çeşmelerden gelen "tıssssssssssss" (!) sesinin Çankırı'da hala devam etmesine değil...

Milletvekili sayısının verilen göçle 3'ten 2'ye düşmesine hiç değil!

"Ak Partili olmayana yaşama hakkının verilmemesi" durumunun vehametini dahi görmezden gelebilirdim...

Ammaaa...

Başta Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç olmak üzere 23. dönem milletvekilleri Dr. Nurettin Akman ve Suat Kınıklıoğlu ile birlikte çok sayıda çapsız Ak Partili siyasetçisinin Çankırı'yı son 4 yılda hangi duruma getirmiş olduğunun resmini görmekten dolayı üzüldüm!

Başbakan'ın önüne akıtılan Çankırı ile ilgili bilgilerin tamamen "çıkar" üzerine kurulu olmasından ve de T.C. Başbakanı'nın kandırılmasından dolayı üzüntü duydum!

Ülkenin Başbakanını "yalandan şehirde" konuşturdular... Bunun için üzüldüm...

Sahne "yalandan şehirde" kurulmuştu ama kürsüde gerçek bir Başbakan vardı...

Kürsünün kurulduğu şehir yalandı... Bugün bunu bir kez daha gördüm...

Ve bütün bunların üzerine bugün Çankırı'ya yalandan makyaj yapanlarla birlikte "yalandan bilgileri" Ak Parti Genel Merkezine ve sayın Başbakan'a ulaştıranlar 12 Haziran akşamı sandıklardan çıkan sonuçla utanırlar...

Utanırlar mı dersiniz!

Bu yazı toplam 1686 defa okunmuştur.
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
rüstem
08 Haziran 2011 Çarşamba 08:21
oyum bu defa Gandi'ye
Ahmet Mehmet bir konuda haklısın.Hepar adını ilk defa burada duydum. Siyasetçi adam buralarda zaman kaybetmez. Bu memleketin vekil adayı isen siyasetini meydanlarda köylerde kasabalarda yap. Çankırıya şunu ya da bunu yapacağım diye beyanlar ver. Bak adamlar gerile gerile yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı diyor. Biri market battı siyaset kalkındıracak, diğeri yüküm tamam, öbürü gelinim ya da insan neymiş meralar beni bekler hadi bana oy verin ey cahiller diyorken. Sen neyin peşindesin.
188.38.69.113
Ahmet mehmet
08 Haziran 2011 Çarşamba 01:08
Yine fatihe ithafen
Bu gune ne kadar ne yaptın siyaset uğruna bir açıkla gelip alnından öpeyim!! Meyve veren ağacı taşlarlarmış siz de taşlıyorsunuz yadırgamıyorum sadece muhalefet olursunuz boyle de kalırsınız.. Resmini görünce notunu verdim zaten başka birşeye gerek kalmadı dediğim gibi git mesleğini yap anlamadığın işlere burnunu sokma
178.247.69.173
fatih KARAŞAHİN
07 Haziran 2011 Salı 23:21
hepar
israil kurulduktan sonra yahudi cesaret madalyası alan 10 kişi var ve bunlardan biri de r.tayyip erdoğan diğer 9 u yahudi bu madalyayı taşıyan sözde müslüman. bizm dedelerimizin göğsünde istiklal madalyası var. siyaset ne diye sorsak bilmezsin sizin anladığınız dilde siyaset yalan dolan. evet desteklediğiniz kişi bunu çok iyi yapıyor biz yalan söylemediğimiz için siyaset yapmıyoruz zaten. biz siyaseti vatan aşkı olarak biliriz dedik bu uğurda çalışıyoruz.
95.10.18.126
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05333732940 | Haber Yazılımı: CM Bilişim