• BIST 97.559
  • Altın 144,656
  • Dolar 3,5587
  • Euro 3,9715
  • Ankara : 19 °C
  • İstanbul : 17 °C
  • İzmir : 21 °C
  • Çankırı : 21 °C
  • Antalya : 22 °C
  • Eskişehir : 16 °C

Ülkücülerden "Andımız" protestosu

Ülkücülerden Andımız protestosu
Çankırı'da Ülkü Ocakları üyeleri, Demokratikleşme Paketi ile okullarda 'Andımız' uygulamasının kaldırılmasını protesto etti.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün açıkladığı demokratikleşme paketinde 'Andımız' uygulamasının kaldırılacağını açıklamasına tepki gösteren Çankırı Ülkü Ocağı üyesi yaklaşık 500 kişilik grup, Karatekin Parkı'nda toplanarak eylem yaptı. Türk bayrağı açan grup Andımız'ı okuyarak uygulamanın kaldırılmak istenilmesini protesto etti. Ülkücü grup "Ne mutlu Türk'üm diyene" ve "Vatan sana canım feda" sloganları attı.
 
Andımız'ın kaldırılmasının bölücü terör örgütünün dayatması olduğunu dile getiren Çankırı Ülkü Ocakları Başkanı Bahadır Akbaba, uygulamanın millete yapılmış büyük bir hakaret olduğunu kaydetti. Akbaba, "Andımızın kaldırılmasından rahatsızlık duymayan tek kesim Türk düşmanları olmuştur. Türk milletinin malı ve canıyla bedelini ödeyerek aldığı bu toprakların hakimiyet tapusu AKP tarafından altın tepsi içerisinde Türk düşmanlarına sunulmaktadır. Türk yurdunda "Türk'üm" demenin suç haline dönüştüğü bu ihanet süreci gün gelecek sahiplerinin başına çalınacaktır. Türklüğe ve Türk milletine yapılan bu saldırıların hesabı asla mahşere kalmayacaktır" diye konuştu.
 
Grup, açıklamanın ardından sloganlar atarak Çankırı Ülkü Ocakları'na kadar yürüdü. Burada "Ülkücü Yemini" eden grup olaysız şekilde dağıldı.
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
ali türkoğlu
09 Ekim 2013 Çarşamba 19:54
geç bunları
bunlar boş işler andımız olsa ne olmasa ne. önce müslüman olalım andımızı oku oradan doğru kahveye ben de dahil okulda dalga geçiyorduk çoğu da küfrediyordu şimdi mi aklımıza geldi Türklük?
78.160.121.53
ZAKİR
04 Ekim 2013 Cuma 14:23
hüseyin çelik akp diyor ki
Doğu ve Güneydoğuda asker karargahta, polis karakolda hapis, operasyon yapmıyor, Başbakan PKK'lıların yüzde 15'i çıktı onlar da yaşlı ve çocuklar diyor. PKK geniş alan hakimiyeti elde etti. Asayiş,haraç ve vergi timleri kurdu. İhale alan müteahhitlerden vergi salıyor. 100 bin sözleşmeli işe giren ailelerden kişi başı 5 bin lira alıyor. Aileler dağa çocuklarını gönderiyor işe giriş için. AKP baskı altında MHP, CHP laylay lom muhalefet yapıyor. Ey halkımız AKP'ye de muhalefete de baskı yapıp ABD baskısından kurtarıp ayağa kalkıp, silkinip, ülkemize sahip çıkmalıyız. Emperyalistler bunu bekliyor ve korkuyorlar.
78.162.22.155
zakir
04 Ekim 2013 Cuma 14:16
hüseyin çelik akp diyorki
çözüm süreci akp'ce başladığında pkk Avrupa sorumlusu Zübeyir Aydar 'Biz kimle yola çıktıysak (ABD) onunla devam ederiz' demişti. ABD şimdilik silahları susturun dedi. İstediği zaman terörü başlatacak. Bölünme süreci aşama aşama geliştiriliyor. Kahir ekseriyeti müslüman Kürdümüz can, mal, ırz ve oy güvenliği kasıtlı sağlanmayarak mecburi PKK'nın kucağına itiliyor. Çözüm süreci öncesi hükümet özel kuvvetler ve özel harekatla PKK sindirmiş, KCK'lıları tutuklayarak bitişe getirmişti değil mi ey Türk milleti... Ne oldu birden ABD baskısıyla APO muhatap alındı, PKK'lılar bir bir salındı, APO da serbest bırakılacak ...
85.110.75.177
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 539 871 23 98 | Haber Yazılımı: CM Bilişim