• BIST 103.200
  • Altın 196,867
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 18 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 21 °C
  • Çankırı : 16 °C
  • Antalya : 20 °C
  • Eskişehir : 14 °C

Uluyazı kampüsü Mardinli bekçiye emanet!

Uluyazı kampüsü Mardinli bekçiye emanet!
Karatekin Üniversitesinde kadrolaşma öylesine hızlı ilerliyor ki, Uluyazı kampüsü dahi Mardinli güvenlik görevlisi tarafından korunuyor...

Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsü "Mardinli" güvenlik görevlisi tarafından koruma altında...

Karatekin Üniversitesi kuruluş günlerinde "Üniversite Çankırılı için bacasız sanayi olacak" düşüncesi ağır basarken, çok değil aradan geçen iki yıl zarfında adeta Çankırı insanı için "zulüm kapısı" olma yolunda hızla ilerlemekte.

uluyazi-kampus-bekci-resim-03.jpg

Sözcü18 haber merkezinin Uluyazı kampüsündeki çalışmaları yerinde görmek amacıyla yaptığı inceleme gezisinde karşımıza çıkan güvenlik görevlisinin "Yassah hemşerim! Giremezsiniz" (!) uyarısı ile karşılaşınca "Sen nerelisin?" sorumuza "Mardinliyim! Üç ay oldu geleli" (!) yanıtıyla karşılaştık.

KAMPÜS ALANINDAKİ ÇALIŞMALARDAN GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLA

Devamını anlatmaya gerek var mı bilmiyoruz ama, Uluyazı'da süren yoğun çalışmaların getirisi olan toz-duman arasında kalmamıza karşın yine de düşünmeden edemedik.

- Rektör'den ya da Dekan'lardan vazgeçtik de, Çankırı insanı "güvenlik görevlisi" dahi yetiştiremez bir durumda mı ki, Uluyazı kampus alanındaki görev yapan kardeşimiz Mardin'den gelerek işbaşı yapmış!

Çankırı insanı Rektör yetiştirememiş, İdari Mali İşler Daire Başkanı yetiştirememiş, Dekan yetiştirememiş, Öğretim Üyesi yetiştirememiş, Yemekhaneci yetiştirememiş, Güvenlik Şirketi kuramamış, kasabada müteahhit desen hiç yok! Bunun ötesinde Güvenlik Şirketinde çalışacak Çankırılı da yok!

Yok... Yok... Yok...

Çankırı insanı "verimlilik" ve de "yeterlilik" kapsamında sınıfta kalmış ki, Uluyazı'nın bekçisi 3 ay önce Mardin'den gelmiş!

ŞAPKAYI ÖNÜMÜZE KOYALIM VE AZ DA OLSA DÜŞÜNELİM!

Sözcü18 olarak Üniversite Rektörü Savaş'ın icraatlerinden ve oluşturduğu idari kadronun çok daha geniş kapsamlı olarak masaya yatırılmasından yana olduğumuzu belirtir, yaşanılan "ibretlik" konuyu duyarlı Çankırı insanımızla tartışmaya açıyoruz.

Çankırı Karatekin Üniversitesi'nde neler oluyor!

Vedat Beki'nin "Rektör Savaş ve yönetim kadrosu hesap vermeli" yazısı için TIKLA

Hatırlatma: Öncelikli olarak belirtelim ki, mevcut durumdan vazife çıkararak kimse "şovenlik" ya da "dar bölge milliyetçiliği" başlığı altında yorum yaparak konuyu çarpıtma stratejisi içerisine girmesin...

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
YARAN
09 Haziran 2011 Perşembe 00:23
çankırılı'ymış
Kardeşim, şahsın anası değiliz babası değiliz. Öğretmenliğini de yapmamışız. Onun karakteri bizim ayıbımız değil. Olamaz... Kanaat önderlerimiz elbet bir gün silkinip kendilerine gelecekler ya da kendiniz kaybetmemiş karakter sahibi yeni liderler olacak. İşte o zaman herşey çok güzel olacak... Sen kimsin biliyor sayılırım sen de beni biliyorsun farkındayım... Emin ol o lafına en ağır cevabı aldıklarındanım ama o halen yerinde dimdik... Eğer Çankırılı isen adam yerinde duruyor seni de görek.
88.228.219.17
çankırılı
08 Haziran 2011 Çarşamba 22:11
neden
yaran.arkadaşım gerçekten bu sözünü ettiğiniz kişi çankırılılara söz söylüyor.siz şahit oluyorsunuz ve ağzının payını vermiyorsunuz.2 yıldır hala adam olmuyorsa bu onun değil bizim ayıbımız.haklı. demek ki adam etmesinide bilmiyoruz.ama bir söz var.adama bakarım adammı diye.lafa bakarım lafı söyleyen adammı diye.üzülmeye takmaya gelemez.anladınız umarım.
78.169.68.102
YARAN
07 Haziran 2011 Salı 14:03
şahidiz..
Kardeşim benim biz sözü geçen şahsın Çankırılılar için 'Adam olsaydınız da biz gelmeseydik' söylemine canlı şahit olanlardanız... Sen şunu bil ki 2 yıllık sürede şahsın normale geçmesi için beklenilmiş, konuşulmuş, izah edilmeye çalışmıştır. Belli ki sen konuya vakıf değilsin ya da tarafsın. Her neyse uyarının, nasihatin vakti geçti artık... Hadi mübarek olsun.
81.214.150.68
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim