• BIST 103.328
  • Altın 193,733
  • Dolar 4,6527
  • Euro 5,4829
  • Ankara : 15 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 21 °C
  • Çankırı : 12 °C
  • Antalya : 22 °C
  • Eskişehir : 14 °C

Uluyazı'ya da taşınamadık be İrfan!

Uluyazıya da taşınamadık be İrfan!
Tuvaletler çalışmazsa Uluyazı'da öğrenim olabilir mi!

Eline mikrofonu aldığı zaman "Çankırı'ya şunu yaptım bunu yaptım..." diye cümlerle başlayan ve yaptığı hizmetleri (!) sıralayan Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, 'geciktirdiği ihale' ile yeni bir skandala daha imza attı!

Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş'ın aylar öncesinden yaptığı "Önümüzdeki eğitim-öğretim yılını Uluyazı'da açacağız" mesajlarının bugünlerde gerçekleşememesinin nedenini Sözcü18 Haber Merkezi ortaya çıkardı.

Edinilen bilgilere göre üniversitenin Uluyazı kampüsüne taşınamamasının önündeki engel "Kanalizasyon" yani altyapı...

Daha da ötesi; Öğrenci ya da öğretim üyesi Uluyazı'nın tuvaletlerine bugün itibariyle edemiyor!

Çankırı Belediyesi'nin 'nedenlerini sadece İrfan Dinç'in bildiği sebeplerden ötürü' aylardır geciktirdiği ihale geçtiğimiz günlerde yapıldı ve yüklenici firmaya işi tamamlaması için 90 gün süre verildi. Eylül ayında gerçekleşen ihale ile Uluyazı kampüsünün altyapı problemi en iyi ihtimalle Aralık ayı ortalarında tamamlanacak.

REKTÖR SAVAŞ 'UYKULARIM KAÇIYOR' DEMİŞTİ!
Hatırlanacağı gibi Eylül ayının ilk haftasında gazetecilerle biraraya gelen üniversite rektörü Savaş "Uluyazı'ya taşınma yolunda yaşadığımız engeller geceleri uykularımı kaçırıyor" şeklinde açıklama yapmıştı.

'TUVALETLERE EDİLEMİYOR' VE BUNUN SONUCU
ÇANKIRI'DAN EN AZ 1000 ÖĞRENCİ KAÇIYOR!

Karatekin Üniversitesi'nin geçen yılın başından itibaren yaptığı plan çerçevesinde 2013-2014 eğitim öğretim yılını Uluyazı'da yapacağı şeklinde hazırlıklar yapıldığı, buna bağlı olarak yeni kayıt yaptıracak öğrencilerin kendilerine 'yurt' belirleme aşamasında geride bıraktığımız Eylül ayında önemli sıkıntılar yaşadığı öğrenildi.

Tercih yaptıkları fakültelerin hangi binalarda öğrenim gerçekleştireceğinin belirsizliği öğrencinin kafasını karıştırmaktan öte, okul ile kalacağı yurt arasındaki mesafenin uzaklığı da karşısına 'sorun' olarak çıkınca, özellikle ikinci öğretim için Çankırı'yı tercih eden yaklaşık bin dolayındaki öğrencinin kayıt yaptırmadan şehri terkettiği gelen bilgiler arasında.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
söyleyen aptalsa
12 Ekim 2013 Cumartesi 20:52
dinleyen arif olmalı
kaç defa yazıldı çizildi söylendi tartışıldı suç duyurusunda bile bulunuldu ama bir şey hep unutuldu. kastamonu cad. yolu ve kaldırımı ihalesini ve takibini karayolları yapıyoooooo duymayanlara ....
65.49.14.82
ismet alankuş
09 Ekim 2013 Çarşamba 14:24
işler güçler
Rektör Beye geziyor diyenler oturduğu yerden klavye şövalyeliği yapan tipler. Ankara'da dilenci durumuna düştü üniversiteye ödenek isteye isteye. Kısa bir sürede o kadar binayı dik senin belediye başkanın bir işin içinden çıkamasın. Söylenecek bişey yok, 2. bayram geliyor daha Kastamonu caddesinde kaldırım yok. Altyapı ihalesi yapılmamış çok mu?
81.215.1.199
Kerim
06 Ekim 2013 Pazar 21:23
Hatalı mantık 2
Üniversite öğrencilerinin basit ulaşım sorununu çözemeyen Üniversitenin alt yapısı işini mi çözecek elbette hayır. Sorunu rektöre yık kenara çekil. Hükümet konağı inşaatında da aynı sorun. Vali her yerde Belediye başkanı vekiller tam siper. Sonunda yine valinin dediği oldu, Hükümet konağı Vilayetin 5 km kuzeyinde olacağına 5 km güneyinde oldu. Hiç bir siyasetçi de dur bakalım arkadaş, Çankırı' daki merkezin suyumu çıktı, bu vatandaş işini kolayca halledemez mi illa zamandan kesesinden vermek zorunda mı? Demedi sahipsiz memleketiz vesselam.
85.110.76.91
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim