• BIST 102.096
  • Altın 190,194
  • Dolar 4,5930
  • Euro 5,3979
  • Ankara : 23 °C
  • İstanbul : 23 °C
  • İzmir : 33 °C
  • Çankırı : 21 °C
  • Antalya : 29 °C
  • Eskişehir : 25 °C

Üniversitede Fizik Bölümü yan gel Osman!

Üniversitede Fizik Bölümü yan gel Osman!
Karatekin Üniversitesi Fen Fakültesi'ne ait Fizik Bölümünde bugün tek öğrenci dahi yok! Ancak eğitim ve idari kadro hiç eksiksiz yerli yerinde...

Karatekin Üniversitesi'ne bağlı Fen Fakültesi'nin Fizik Bölümü 2010-2011 eğitim yılını öğrencisiz olarak tamamlıyor.

2010 yılı ÖSYM sayfasında Üniversitenin Fizik Bölümüne 35, ikinci öğretime de 35 olmak üzere toplamda 70 öğrenci alınacağı bilgisi yer almıştı. Ancak bölüme hiç başvuru olmaması nedeniyle ek yerleştirme kılavuzunda sadece birinci öğretim için 35 açık bildirilmişti.

BUGÜN İÇİN FİZİK BÖLÜMÜNDE ÖĞRENCİ YOK!
Sözcü18 Haber merkezinin yaptığı araştırmada Karatekin Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümünde bugün eğitim verilemiyor. Nedeni ise bölümde öğrenci olmayışı.

Haber Merkezimizin yaptığı araştırmaya göre, kayıt döneminde üç öğrencinin kayıt için bölüme müracaat ettiğini, bunlardan bir öğrencinin kayıt yaptırdığını daha sonra bu öğrencinin de bölüme uğramadığı öğrenildi.

Bugün için Fizik Bölümünde başta 10 tane yardımcı doçent olmak üzere, eğitim ve idari kadronun tamamının dolu olmasına karşın bölümde öğrencinin olmaması, Rektör Savaş'ın kendisine yöneltilen eleştiriler karşısında "Bizler  akademik ve idari bilgiye dayalı kararlar alıyoruz" (!) şeklindeki savunmasını hatırladığımızda, bugün için Fen Fakültesi Fizik Bölümünde yaşanılan durumun nedenlerini rahatlıkla görebiliyoruz!

Ve şu soruyu sormadan edemiyoruz:

- Sayın Savaş, Rektörü olduğunuz Üniversiteye ait Fen Fakültesi Fizik Bölümü'nü hangi tarihe kadar açık tutmayı düşünüyorsunuz?

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
es es
14 Ocak 2011 Cuma 22:24
festekin
Bakınız bu üni'de bölüm rektörün arakadaşlarına göre açılır. İspat rektör yardımcısının biri toprakçı, ziraatçi Kızılırmak'a bu yönde okul kuruldu, Yani arkadaşları geldi, diğeri tarihçi, tarih bölümü kurulup 15 tarihçi geldi dışardan, artı para geliri artsın diye bu bölüme yüksek lisans açıldı. Diğer rektör yardımcısı kimyacı ve mühendislik fakültesine kimya mühendisliği kurulup bu alanda kendi arkaşları alınacak. Anlayacağınız rektör kendi çevresi ölçüsünde üni kuruyor, Türkiye'nin ihtiyacına göre değil.
78.161.201.206
zeki gülcan
14 Ocak 2011 Cuma 16:11
ihtiyaca cevap verin
Fen Fakültesi açıyorsunuz öğrenciniz yok. Çankırı'da kaç tane sağlık meslek lisesi var? Buna rağmen hiç bir bölümünün (hemşire-sağ.mem-lab.tek.-diş protez-att vs) meslek yüksek okulu yok. Çocuklarımız dışarıda okuyor. 4 yıllık hemşirelik yüksek okulumuz var, staj için hastanelerimizin imkanları çok güzel ama meslek yüksek okulumuz mevcut değil. İlgililere bu konuyla ilgilenmeleri için talepte bulunuyorum. Öncelikle mevcut ihtiyaçlarımıza cevap verin sayın yetkililer. Boş okul olmaz.
88.239.250.71
Orhan YILMAZ
12 Ocak 2011 Çarşamba 09:34
çok zor...
İbraam öyle demişti üniversite vardı da biz mi okumadık. Sayın Savaş kurdu üniversiteyi tamamladı bölümleri.
Siz diyorsunuz akademik ve idari kadro tamam diye ve ekliyorsunuz öğrenci yok. Neden öğrenci yok?
Çankırı'da öğrenciye ev verilmez. Çankırı'da öğrenci yolunacak kaz gibi görülür. Kız öğrencilere tacizde sınır yok. Öğrenci alt yapısı yok. Öğrenciler şu kış gününde yurttan tahliye edilir (sizin başka haber)
Bölüm değil memleket boş. Yarınlarda bu memleket öğrenci dolacak mı?????????????
88.231.29.200
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim