• BIST 103.473
  • Altın 195,604
  • Dolar 4,6910
  • Euro 5,5039
  • Ankara : 27 °C
  • İstanbul : 24 °C
  • İzmir : 30 °C
  • Çankırı : 24 °C
  • Antalya : 29 °C
  • Eskişehir : 25 °C

Vali Köse inşaatları devam eden 3 projeyi yerinde inceledi

Vali Köse inşaatları devam eden 3 projeyi yerinde inceledi
Çankırı Valisi Mesut Köse Tuz Mağarası başta olmak üzere Hükümet Konağı Kompleksi ve İmam Hatip Kompleksi inşaatlarında incelemelerde bulundu.

Sayın Valimiz Mesut Köse, 18 Ağustos 2016 Perşembe günü tuz mağarasının turizme kazandırılması kapsamında devam eden çalışmaları, hükümet konağı ve sosyal tesis inşaatını ve imam hatip binaları ile yurt ve spor kompleksi inşaatını yerinde inceledi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Kontrol Teşkilatı’nın hazır bulunduğu incelemelerde Vali Mesut Köse’ye Vali Yardımcıları Zafer Engin ve Sinan İnaltekin, Çevre ve Şehircilik İl Müdür V. Öcal Özdemir, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Turgut Ünal ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat Emlak Şube Müdürü Muammer Öztürk eşlik etti.

İlk olarak hükümet konağı ve sosyal tesis inşaatında incelemede bulunan Vali Mesut Köse, yetkililerden teknik bilgi alarak, yapılması gereken çalışmalar hakkında talimat verdi.

Daha sonra 24 derslikli lise ve 24 derslikli imam hatip ortaokulu ile 200 kişilik yurt ve spor kompleksi inşaatında incelemede bulunan Vali Mesut Köse’ye bilgi veren İl Milli Eğitim Müdür Vekili Turgut Ünal, Eylül’ün ilk haftasında okulun geçici kabul işlemlerinin tamamlanmasının ve 2016-2017 eğitim öğretim yılının başlangıcında faaliyete geçmesinin planlandığını belirtti.

Son olarak tuz mağarasına geçip incelemede bulunan Vali Mesut Köse teknik personelden bilgi aldı.

Çalışmaları devam eden tuz mağarası, hükümet konağı ve sosyal tesis kompleksi, imam hatip binaları ile yurt ve spor kompleksinin Çankırı'ya hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Mesut Köse, emeği geçenleri tebrik etti.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Çevreci KadirYavuz
18 Ağustos 2016 Perşembe 23:20
23:20
Sayın Valimizin Karatekin Üniversitesi yerleşke alanını gezmesini özellikle isterim. Zira İlimiz Kırkevler Mahallesi Sosyal konutlar ve ilimiz Şehitliği risk altındadır. Riskin nedeni Heyelan ve sele maruz kalmamızdır. Selin oluşumuna neden olan faktörlerse, (Üniversite yapımı esnasında ortaya çıkan harfiyat topraklarının bilinçsizce yamaç sırtlarına dökülmesi yeraltı sularının yön değiştirmeleri neden olmuştur. Bu oluşumda mevcut alandaki heyelanı meydana getirmiştir. Heyelanla birlikte akan toprak kaya kütleleri eskiden var olan dere yataklarını su toplama kanal ve kanaletlerinin tamamını kullanılmaz hale getirmiştir. Bunun sonucu olarak bölge sakinleri olarak birkaç kez sele maruz kaldık!) Daha sonra dere ıslah çalışmaları yapılmıştır. Şimdilik sele maruz kalmamız önlenmiş olsa da heyelan riskimiz her geçen artarak devam etmektedir. Zira yer altı suları ve yüzey suları kontrol altına alınmamıştır. Mevcut zeminin kireç kayalarının oluşturması kireç kaya kütlelerini sürekli eritmekte, Yer altı suları ve yer üstü suları sürekli olarak yer değiştirmekte bu da her geçen gün heyelan riskini ve boyutunu artırmaktadır, Yasak olmasına rağmen! Yapımcı firma üniversite yetkilileri çıkan hafriyatlar yamaçlara eğimin yüksek olduğu alanlara, dökmekte ısrarcı oldu! Yasak olmasına yönetmenliklere aykırı olmasına karşın, heyelanı kamuflaj etme adına heyelan olan kısımlara dökülmesi mevcut heyelanı çok daha riskli duruma getirmiştir. Mal ve can kaybına olası bir felaket yaşanmadan lütfen bir çözüm bulun, Gelin aleni gezin çıplak gözle görülmekte, her şey aleni ortada...
78.163.234.182
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim