• BIST 102.258
  • Altın 190,236
  • Dolar 4,5836
  • Euro 5,3954
  • Ankara : 18 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Çankırı : 15 °C
  • Antalya : 27 °C
  • Eskişehir : 16 °C

Vali Özcan'a "fahri hemşehrilik" beratı

Vali Özcana fahri hemşehrilik beratı
Şabanözü Belediye Meclisinin aldığı karar doğrultusunda Vali Vahdettin Özcan'a fahri hemşehrilik beratı takdim edildi.

Şabanözü Belediye Başkanı Ali Çapçı tarafından Vali Vahdettin Özcan’a fahri hemşehrilik beratı takdim edildi.

Şabanözü Belediye Meclisi 02.12.2011 tarih ve 67 sayılı kararı ile; Şabanözü İlçesine göstermiş olduğu ilgi, pozitif yaklaşım ve ilçenin büyümesine ve gelişmesine desteklerinden dolayı Çankırı Valisi Vahdettin Özcan’a “Fahri Hemşehrilik Beratı” verilmesine karar aldı

Karar gereği hazırlanan berat Valilik Makamında Vali Özcan’a Şabanözü Belediye Başkanı Ali Çapçı ve Belediye Meclis Üyeleri tarafından takdim edildi.

Vali Özcan, on iki yıl kaymakamlık yaptığını, üç yıl görev yaptığı Devrek Kaymakamı iken Fahri Hemşehrilik Beratı aldığını, bu beratın kendisi için ikinci, Vali olarak ilk aldığı “Fahri Hemşehrilik Beratı” olduğunu ve bundan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Vali Özcan, “Fahri Hemşehriliğin verdiği mükellefiyetler var, onun farkındayım, gereken desteği vermeye her zaman hazırım” dedi.

Başkan Çapçı, “Sayın Valim, Şabanözü’nün özelliği Belediye Meclis üyelerimiz 2-3 dönem devam edenler var, aramıza yeni katılanlar var, çeşitli partilerden üyelerimiz olmasına rağmen uyumlu bir çalışmamız var, kararlarımızın hepsi oybirliği ile alınıyor, bu kararımızda böyle alındı” dedi.

“Şabanözü ilçemiz demokrasinin uygulandığı ve AB Standartlarının yakalandığı bir ilçemiz” diyen Başkan Çapçı, belediyelerin görevinin sadece yol, su, kanalizasyondan ibaret olmadığını bildiğini ve ilçe için gerekli olan diğer projelerde de yer almaya gayret ettiklerini belirtti.

Vali Vahdettin Özcan, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına sunulan Karaören Göletinin Sosyal ve Kültürel Alan Haline Getirilmesi Projesinin Ajans tarafından desteklendiğini, proje tamamlandığında Şabanözü İlçesine yeni bir güzellik katılacağının altını çizdi. Şabanözü Belediyesinin katılmış olduğu Kırmızı Tebeşir Projesinin dün yapılan toplantı ile tamamlandığını ve sosyal projelere katılımlarından dolayı Belediye Başkanı ve Belediye Meclis Üyelerine teşekkür etti.

Vali Özcan, Şabanözü İlçe gezisinde Ernamaş’a gidince çok şaşırdığını, Gel-Al Çorap Fabrikası inşaatını gördüğünde 30 bin m2 alanda 1000 kişinin çalışacağını duyunca çok duygulandığını ve gururlandığını belirtti.  Çankırı olarak SODES Projesine katılmak üzere gelecek hafta Ankara’da temaslarda bulunacağını ve SODES kapsamında da Şabanözü’nden yeni projeler beklediğini ifade etti.

Vali Özcan, hemşehrilik beratı nedeniyle teşekkür ederek, Başkan Ali Çapçı’ya kravat, Emekli Öğretmen Belediye Meclis Üyesi Pakize Salman’a fular hediye etti.

vali-ozcan-ali-capci-resim-03.jpg

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
,Valinin m işi :)
12 Aralık 2011 Pazartesi 09:30
Bilmemek ayıp değil
Halkımız hala daha, belediye başkanı ile Vali'nin görev ve yetkileri konusunda bilinçsiz. Kuruyemişler, tezgahları belediye başkanı ve zabıtaların işi, bu işin Vali ile bire ilgisi yok. Önce bilinçlenecek olan halkımız. Doğru kişiyi doğru yere şikayet edecek olan da halkımız. Saygıalrımla,
212.252.214.206
insaf
10 Aralık 2011 Cumartesi 16:45
yalakalığın böylesi
başkan bey; ne yaptı bu vali de bu değere layık gördün 5 ay oldu vali bey geleli Çankırı'ya, daha bir çivi çakmadı, çankırınrı hangi işleri düzeldi trafik keşme keş. yollar çift sra. kaldırımlar park yeri, kaldırım kenarlarında nahoş görüntü ihtiva eden sergi satış tezgahları, kuruyemiş dükkanlarının önünde satılan açık gıdalar. hele Şahinler büfesinin önünde açıkta yapılan lokma tatlısı inanın ki bu kaldırımdan geçenleri zehirliyor kokudan Vali bey Çankırı'daki bu basit şeyleri çözmedi ki, hergün bu nahoş görüntü sergilerinin önünden defalarca geçmesine rağmen. yine de umudumuzu yitirmedik
95.7.38.177
Hayrettin Yıldız
10 Aralık 2011 Cumartesi 00:22
dün 1, bugün 2
Daha dün bir bugün iki. Yani verilsin tamam da, bu kadar kısa sürede pes yani.
78.168.173.187
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim